Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2017
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Kobbens IP 3
Kobbens IP 1
Kobbens IP 2
Kobbens IP 3
måndag
tisdag
onsdag
torsdag
måndag
Tid
Match
Info
09:00
4
2
AIK FF
4
:
2
FC Ajax - Tallinn
Kobbens IP 3
G12 - Group 3
09:50
2
8
Concordia Eschersheim
2
:
8
Lunds BK 1
Kobbens IP 3
B12 - Group 11
10:40
11
0
IF Väster 1
11
:
0
JSG Baden/Etelsen 2
Kobbens IP 3
B12 - Group 10
11:30
2
4
Solängens BK 1
2
:
4
FC South Mountain
Kobbens IP 3
B12 - Group 9
12:20
2
1
Sandecja 1
2
:
1
LFA Singapore 2
Kobbens IP 3
B11 - Group 9
13:10
2
7
Shoot Football Academy
2
:
7
V. Frölunda IF 1
Kobbens IP 3
B11 - Group 5
14:00
1
7
Partille IF
1
:
7
Walddörfer SV
Kobbens IP 3
B11 - Group 6
14:50
0
6
Saltsjöbadens IF
0
:
6
La Academia FC 2
Kobbens IP 3
B12 - Group 7
15:40
10
1
Sandecja 1
10
:
1
IK Oddevold 2
Kobbens IP 3
B12 - Group 14
tisdag
Tid
Match
Info
09:00
1
2
IF Väster 2
1
:
2
Azalea BK 1
Kobbens IP 3
G12 - Group 3
09:50
0
0
Azalea BK 2
0
:
0
Ahmedabad
Kobbens IP 3
G12 - Group 4
10:40
12
0
One World Football Academy
12
:
0
Currie Star FC 2
Kobbens IP 3
B12 - Group 12
11:30
1
0
FC South Mountain
1
:
0
Academy Elite
Kobbens IP 3
B12 - Group 9
12:20
2
0
AP Top 54 2
2
:
0
V. Frölunda IF 2
Kobbens IP 3
B11 - Group 8
13:10
2
1
JSG Baden/Etelsen 2
2
:
1
Currie Star FC 1
Kobbens IP 3
B12 - Group 10
14:00
4
0
TuS Haltern am See
4
:
0
ADC Proença-a-Nova
Kobbens IP 3
B11 - Group 4
14:50
0
4
IF Väster 2
0
:
4
AIK FF
Kobbens IP 3
G12 - Group 3
15:40
2
0
Oxie SK 1
2
:
0
Solängens BK 1
Kobbens IP 3
B12 - Group 9
onsdag
Tid
Match
Info
08:00
0
1
Lunds BK 2
0
:
1
La Academia FC 2
Kobbens IP 3
B12 - Group 7
08:50
11
0
IF Väster 1
11
:
0
Currie Star FC 1
Kobbens IP 3
B12 - Group 10
09:40
0
6
Kubikenborgs IF Gul
0
:
6
ACBB Paris 1
Kobbens IP 3
B12 - Group 6
10:30
6
4
Kista SC
6
:
4
Footgeneration FA Algarve
Kobbens IP 3
B12 - Group 13
11:20
1
1
V. Frölunda IF 1
1
:
1
AS Sillingy
Kobbens IP 3
B11 - Group 5
12:10
1
9
IK Zenith 2
1
:
9
Walddörfer SV
Kobbens IP 3
B11 - Group 6
13:00
8
0
LAZ Stockerau
8
:
0
IF Väster 2
Kobbens IP 3
G12 - Group 3
13:50
1
6
Torslanda IK
1
:
6
Saltsjöbadens IF
Kobbens IP 3
G11 - Group 2
14:40
2
10
Bergsjö IF
2
:
10
Eimsbütteler TV 1
Kobbens IP 3
B12 - Play off A
1/64 Final
17:00
9
1
AIK FF P06-U 1
9
:
1
V. Frölunda IF 2
Kobbens IP 3
B11 - Play off A
1/32 Final
18:00
4
2
Sandecja 2
4
:
2
La Academia FC 2
Kobbens IP 3
B12 - Play off A
1/32 Final
19:00
8
2
Oxie SK 1
8
:
2
Pershagens SK
Kobbens IP 3
B12 - Play off A
1/32 Final
torsdag
Tid
Match
Info
08:00
3
5
AIK FF
3
:
5
Boo FF 1
Kobbens IP 3
G12 - Play off A
1/16 Final
09:00
11
3
LAZ Stockerau
11
:
3
V. Frölunda IF 1
Kobbens IP 3
B11 - Play off A
1/16 Final
10:00
7
1
ADC Proença-a-Nova
7
:
1
Näsets SK 2
Kobbens IP 3
B11 - Play off B
1/32 Final
10:50
6
0
Azalea BK 2
6
:
0
Stureby SK 2
Kobbens IP 3
G12 - Play off B
1/16 Final
11:40
6
0
Footgeneration FA Algarve
6
:
0
Sandecja 2
Kobbens IP 3
B11 - Play off B
1/32 Final
12:30
P
1
2
Ahmedabad
1
:
2
Järna SK
Kobbens IP 3
G12 - Play off B
1/16 Final
13:20
0
3
Hipica Campinas
0
:
3
Inter Monterrey
Kobbens IP 3
B12 - Play off A
1/8 Final
14:20
P
3
5
Lunds BK 2
3
:
5
Kubikenborgs IF Gul
Kobbens IP 3
B12 - Play off B
1/32 Final
15:10
P
2
3
Näsets SK 1
2
:
3
IF Väster
Kobbens IP 3
G11 - Play off B
1/4 Final
17:10
P
7
5
Näsets SK 1
7
:
5
Asmara Sport Club
Kobbens IP 3
B11 - Play off B
1/16 Final
18:00
1
2
LAZ Stockerau 2
1
:
2
Academy Elite
Kobbens IP 3
B12 - Play off B
1/16 Final
18:50
1
3
IFK Mariestad
1
:
3
Footgeneration FA Algarve
Kobbens IP 3
B12 - Play off B
1/16 Final
19:40
4
3
FC Connecticut Red
4
:
3
Concordia Eschersheim
Kobbens IP 3
B12 - Play off B
1/16 Final