Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2017
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Ruddalen 1
Ruddalen 1
Ruddalen 2
Ruddalen 3
Ruddalen 4
Ruddalen 5
måndag
tisdag
onsdag
torsdag
måndag
Tid
Match
Info
08:00
3
0
Stocksunds IF
3
:
0
FC Kuusysi 2
Ruddalen 1
G14 - Group 6
08:50
1
5
Azalea BK
1
:
5
CCL Soccer Club
Ruddalen 1
G16 - Group 5
09:50
9
0
Hönö/Björkö/Hjuvik
9
:
0
Ploërmel FC
Ruddalen 1
G18 - Group 3
10:50
7
0
IF Hallby
7
:
0
Mankato United Fire
Ruddalen 1
G16 - Group 6
11:50
0
6
The Westgate School
0
:
6
IFK Uddevalla
Ruddalen 1
B15 - Group 7
12:50
4
1
Scandia United SA
4
:
1
IFK Trelleborg
Ruddalen 1
G15 - Group 5
13:50
4
0
ASRC Alytus
4
:
0
Irsta IF
Ruddalen 1
B14 - Group 8
14:40
2
1
First Mobile Sports Academy
2
:
1
Team Tommerup
Ruddalen 1
B18 - Group 9
15:40
2
1
Vellinge IF
2
:
1
Eskilstuna United DFF 1
Ruddalen 1
G16 - Group 5
tisdag
Tid
Match
Info
10:00
7
0
Limay Ville
7
:
0
Ordin FC 2
Ruddalen 1
B18 - Group 6
11:00
0
1
Carpe Diem FC
0
:
1
FC Flora Tallinn
Ruddalen 1
B13 - Group 6
11:50
0
0
IFK Viksjö
0
:
0
Barry Comprehensive School
Ruddalen 1
B16 - Group 9
12:50
2
1
Åsane IL
2
:
1
Alemannia Aachen
Ruddalen 1
G14 - Group 4
13:40
2
4
Walddörfer SV
2
:
4
Scandia United SA
Ruddalen 1
B14 - Group 9
14:30
0
6
Gideonsbergs IF Vit
0
:
6
Boo FF
Ruddalen 1
G15 - Group 7
15:30
2
5
IFK Uddevalla
2
:
5
Stångebro United
Ruddalen 1
B15 - Group 7
16:30
0
4
Tranås FF
0
:
4
Angered MBIK
Ruddalen 1
B15 - Group 10
17:30
0
3
Gefle IF 1
0
:
3
FC Kuusysi 1
Ruddalen 1
G14 - Group 5
onsdag
Tid
Match
Info
08:00
19
0
Stångebro United
19
:
0
The Westgate School
Ruddalen 1
B15 - Group 7
09:00
1
4
IFK Viksjö
1
:
4
Pro Direct Soccer Academy
Ruddalen 1
B16 - Group 9
10:00
1
3
Irsta IF
1
:
3
KL Youth Soccer
Ruddalen 1
B14 - Group 8
10:50
3
1
Mälarhöjdens IK
3
:
1
Bossekop UL
Ruddalen 1
B16 - Group 10
11:50
3
2
Gefle IF 2
3
:
2
Scandia United SA
Ruddalen 1
G14 - Group 7
12:40
0
3
Vallens IF 1
0
:
3
LAZ Stockerau
Ruddalen 1
B13 - Group 8
13:30
2
0
Göteborgs DFF
2
:
0
Alemannia Aachen
Ruddalen 1
G18 - Group 5
14:30
1
0
Årsunda IF
1
:
0
First Mobile Sports Academy
Ruddalen 1
B18 - Group 9
15:30
3
0
IF Hallby
3
:
0
Herlufsholm GF
Ruddalen 1
G16 - Group 6
16:30
1
0
Burnley College Football Academy
1
:
0
Currie Star FC
Ruddalen 1
B18 - Group 4
17:30
0
4
Storvreta IK
0
:
4
Älmhults IF 1
Ruddalen 1
B14 - Play off B
1/64 Final
torsdag
Tid
Match
Info
08:00
1
2
FC Flora Tallinn
1
:
2
Ligi Ndogo SC
Ruddalen 1
B13 - Play off A
1/32 Final
09:00
3
1
Gideonsbergs IF Blå
3
:
1
Valbo FF
Ruddalen 1
G15 - Play off A
1/32 Final
10:10
7
0
Footgeneration FA Algarve
7
:
0
Åsums BK
Ruddalen 1
B14 - Play off B
1/32 Final
11:00
2
0
Rotebro IS FF
2
:
0
Älmhults IF 2
Ruddalen 1
B14 - Play off B
1/32 Final
11:50
7
0
Askims IK
7
:
0
First Mobile Sports Academy
Ruddalen 1
B15 - Play off A
1/32 Final
13:00
1
3
Burnley College Football Academy
1
:
3
FC Preußen Espelkamp
Ruddalen 1
B18 - Play off A
1/32 Final
14:10
1
3
Herlufsholm GF
1
:
3
Skövde KIK/Våmb
Ruddalen 1
G16 - Play off B
1/16 Final
15:10
5
0
Alemannia Aachen
5
:
0
TV Oyten
Ruddalen 1
G18 - Play off B
1/16 Final
16:10
5
1
Tölö IF
5
:
1
Sandvikens IF
Ruddalen 1
G15 - Play off B
1/32 Final
17:10
P
6
5
Hovås-Billdal IF
6
:
5
Limay Ville
Ruddalen 1
B18 - Play off A
1/16 Final
19:00
3
0
Enskede IK
3
:
0
Ope IF
Ruddalen 1
G18 - Play off B
1/8 Final
20:00
5
1
Tölö IF
5
:
1
Våmbs IF
Ruddalen 1
G15 - Play off B
1/16 Final