Open main menu
Hem
My Week
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Du tittar på resultaten för 2024
Till Gothia Cup 2024 →
Dismiss
Boys 17
Boys 17
i siffror
Lag
111
Nationer
23
Mål
0
Slutspel
Play off A
Visa lista
Visa träd
Play off B
Visa lista
Visa träd
Grupper
Group 1
Norrahammars IK
Sala
BK Forward
Bra Sports
Visa grupp
Group 2
Most Wanted Elite
ADA 2015
Åkersberga FC Svart
Pumas Tepotzotlan
Visa grupp
Group 3
Storvreta IK
Ullensaker Kisa
FC Rastede eV
Sirio
Visa grupp
Group 4
Kävlinge Harrie FF
Spånga IS FK
Scandia United SA
KL Youth Soccer
Visa grupp
Group 5
Swindon Town FITC Red
JFV Concordia Wümme
Club Municipal de Casablanca 1
Eskilsminne IF
Visa grupp
Group 6
Enskede IK
Club Municipal de Casablanca 2
Walddörfer SV
European Football Academy
Visa grupp
Group 7
IFK Falköping FF
Åkersberga FC 1
Entente Osten Luxembourg
University of Pretoria
Visa grupp
Group 8
JFV Lüneburg
Jäders IF
CF Interclubes Mexico
Örby IS/Söder United
Visa grupp
Group 9
Stockholm Södra Fotboll
Onsala BK
Academy Elite
SC Nienstedten
Visa grupp
Group 10
Djurgårdens IF
Phoenix Football Academy
US MONTECCHIO CALCIO
Nido America
Visa grupp
Group 11
PEFC
Charterhouse School
Harbour View Football Club
Täby FK 2
Visa grupp
Group 12
Diamond FC
Regents Park FC
Tyresö FF
C2 United
Visa grupp
Group 13
Premier Soccer Academy
Nacka FC
US Montesson
SC Borgfeld eV
Visa grupp
Group 14
IK Viljan
Iconz Elite
SC Binningen
Dänischenhagen/Kiel, MTV
Ale United
Visa grupp
Group 15
Lycée International St Germain en Laye
NTSV Strand 08 1
Storfors AIK
Club Seminario
Visa grupp
Group 16
Grand Ouest Élite 47
IK Franke
NTSV Strand 08 2
IK Sirius FK
Visa grupp
Group 17
Finlandia Pallo AIF
A.S.D. ATLETICO S.P.M. CALCIO
TSV Altenholz
Magnet Youth Sports Academy
Visa grupp
Group 18
Fana Fotball
SV Rugenbergen
Fox Academy
Huddinge IF
Visa grupp
Group 19
TPEA
AFC Eskilstuna
IK Sleipner
SG Borken e.V.
Beirut Football Academy
Visa grupp
Group 20
Qviding FIF
SC Alstertal-Langenhorn
ASD Modica Airone
Trosa-Vagnhärad SK
Visa grupp
Group 21
V. Frölunda IF
Granamica 2003
St Lawrence 1
Ljungskile SK/Groheds IF
Visa grupp
Group 22
Floda BoIF
German International Soccer Academy SA
SAGC CESTAS
St Lawrence 2
Visa grupp
Group 23
FC Teutonia 05
Götaholm BK
Åkra FC
Just Play Football Club
Visa grupp
Group 24
IFK Fjärås
Swindon Town FITC White
Täby FK 1
Ordin FC
Visa grupp
Group 25
Empire FC
Västerås IK 1
TSV Brunsbrock
Stensätra IF
Visa grupp
Group 26
MTV Gifhorn
Kungsbacka IF
Foxes FC
Randesund IL
Sala FF
Visa grupp
Group 27
Vänersborgs FK
Vancouver Island
Västerås IK 2
Toca Juniors FC
Visa grupp