Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2022
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
14:40
3
6
Lillestrøm SK 2
Natanim Football Club
Inlag 10
1/64 Final
18:10
0
5
Mölndal Fotboll 2
Oppsal IF
Åby 2
1/64 Final
13:50
0
2
Regents Park FC
Backatorp IF 2
Gamlestadsvallen 1
1/64 Final
18:20
1
3
Azalea BK/Mossens BK
Tyresö Strand FC
Kortedalavallen 1
1/64 Final
17:30
3
0
JSC Pitray-Olier Paris 2 White
Marin FC
Bergsjövallen 1
1/64 Final
14:40
0
2
Mönsterås GoIF
Lerums IS
Gamlestadsvallen 1
1/64 Final
14:40
1
4
TSV Weyhe-Lahausen
Santa Monica Surf SC
Inlag 2
1/64 Final
16:30
2
3
Broby IF
Sävedalens IF 1
Åby 5
1/64 Final
17:30
2
5
Munka-Ljungby IF
Prep Schools Lions Red
Bergsjövallen 2
1/64 Final
18:20
0
3
Ellingsrud IL
Scandia United SA
Majvallen
1/64 Final
19:30
0
2
Academy Elite
Prep Schools Lions White
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
14:40
3
4
Kortedala IF
Torshälla-Nyby IS
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
19:10
1
2
Breidablik 4
Concordia Eschersheim
Kviberg 6
1/64 Final
12:10
1
5
Kungsbacka IF Vit
Kinna IF Röd
Inlag 8
1/32 Final
13:30
4
0
Mölnlycke IF 2
Natanim Football Club
Mossens IP
1/32 Final
13:30
0
2
Partille IF
IF Brommapojkarna 2
Åby 1
1/32 Final
13:20
0
2
Prep Schools Pumas
Oppsal IF
Frejaplan
1/32 Final
09:10
1
0
Strömsbro IF
SG Findorff
Gothia Park Academy 3
1/32 Final
15:10
0
5
FH 2
Åsa IF
Heden 3 - McDonald's
1/32 Final
09:10
3
0
Collège St Justin Levallois
FH 3
Sälöfjordsplan 2
1/32 Final
09:00
1
0
JSG Concordia Wümme
Jula BK/MBK
Torslandavallen 1
1/32 Final
09:00
3
2
Karlbergs BK
Näsets SK 1
Kobbens IP 1
1/32 Final
09:50
0
1
Kurland FK
Lunds BK 2
Kobbens IP 2
1/32 Final
14:30
4
1
Chadwick International
Backatorp IF 2
Kviberg 13
1/32 Final
14:40
3
1
Prep Schools Lions Green
Tyresö Strand FC
Lemmingvallen 2
1/32 Final
14:30
2
1
Hertzöga BK
JSC Pitray-Olier Paris 2 White
Bergsjövallen 1
1/32 Final
14:50
2
0
Älmhults IF
Mölndal Fotboll 1
Kviberg 22
1/32 Final
14:50
1
2
All Star United
Lerums IS
Kviberg 5
1/32 Final
14:30
3
2
IFK Valla
Breidablik 3
Bergsjövallen 2
1/32 Final
13:20
0
1
Mölnlycke IS/Sjövalla FK
Santa Monica Surf SC
Inlag 6
1/32 Final
14:10
1
4
Frillesås FF
Sävedalens IF 1
Frejaplan
1/32 Final
09:10
2
1
IFK Aspudden-Tellus
Husie IF
Sälöfjordsplan 1
1/32 Final
13:20
0
2
Fana Fotball 2
Breidablik 2
Inlag 9
1/32 Final
09:50
4
0
Rælingen FK
IFK Kumla 2
Kobbens IP 1
1/32 Final
12:50
4
0
Njardvik
Markaryds IF
Kobbens IP 1
1/32 Final
15:10
4
0
Hittarps IK 20
Prep Schools Lions Red
Kortedalavallen 1
1/32 Final
13:10
0
1
KL Youth Soccer
Scandia United SA
Apelsinplan 2
1/32 Final
13:30
0
4
Hoby GIF
Sävedalens IF 2
Backavallen 1
1/32 Final
09:00
4
5
Aurskog-Finstadbru SK
Lindsdals IF
Torslandavallen 3
1/32 Final
14:30
6
0
IF Brommapojkarna 3
Hisingsbacka FC
Åby 1
1/32 Final
14:40
6
4
AFC Eskilstuna
Prep Schools Lions White
Majvallen
1/32 Final
14:50
7
0
Ytterby IS Röd
Torshälla-Nyby IS
Kviberg 14
1/32 Final
14:50
1
3
SG FCU - Kisdorf
Prep Schools Lions Yellow
Kviberg 2
1/32 Final
14:50
1
0
Huddinge IF
Concordia Eschersheim
Kviberg 6
1/32 Final
14:50
3
1
Norrby IF
Prep Schools Lions Orange
Kviberg 3
1/32 Final
17:50
6
4
Kinna IF Röd
Mölnlycke IF 2
Överåsvallen
1/16 Final
17:10
2
0
IF Brommapojkarna 2
Oppsal IF
Frejaplan
1/16 Final
19:50
5
6
Strömsbro IF
Åsa IF
Överåsvallen
1/16 Final
15:40
4
5
Collège St Justin Levallois
JSG Concordia Wümme
Backavallen 2
1/16 Final
14:00
1
2
Karlbergs BK
Lunds BK 2
Apelsinplan 1
1/16 Final
18:50
1
7
Chadwick International
Prep Schools Lions Green
Kviberg 6
1/16 Final
18:40
0
2
Hertzöga BK
Älmhults IF
Kviberg 11
1/16 Final
18:50
3
0
Lerums IS
IFK Valla
Kviberg 3
1/16 Final
18:00
0
2
Santa Monica Surf SC
Sävedalens IF 1
Frejaplan
1/16 Final
18:45
4
5
IFK Aspudden-Tellus
Breidablik 2
Inlag 2
1/16 Final
17:10
1
4
Rælingen FK
Njardvik
Sikvallen
1/16 Final
19:20
4
5
Hittarps IK 20
Scandia United SA
Åkeredsvallen 2
1/16 Final
18:20
3
1
Sävedalens IF 2
Lindsdals IF
Sälöfjordsplan 2
1/16 Final
18:50
5
0
IF Brommapojkarna 3
AFC Eskilstuna
Åby 1
1/16 Final
18:40
3
1
Ytterby IS Röd
Prep Schools Lions Yellow
Kviberg 12
1/16 Final
18:40
1
3
Huddinge IF
Norrby IF
Kviberg 13
1/16 Final
08:00
5
2
Kinna IF Röd
IF Brommapojkarna 2
Kviberg 2
1/8 Final
08:00
12
11
Åsa IF
JSG Concordia Wümme
Kviberg 3
1/8 Final
08:00
0
3
Lunds BK 2
Prep Schools Lions Green
Kviberg 11
1/8 Final
08:00
0
5
Älmhults IF
Lerums IS
Kviberg 12
1/8 Final
08:00
5
6
Sävedalens IF 1
Breidablik 2
Kviberg 13
1/8 Final
08:00
5
4
Njardvik
Scandia United SA
Kviberg 14
1/8 Final
08:00
0
4
Sävedalens IF 2
IF Brommapojkarna 3
Kviberg 15
1/8 Final
08:00
0
2
Ytterby IS Röd
Norrby IF
Kviberg 16
1/8 Final
12:50
3
2
Kinna IF Röd
Åsa IF
Kviberg 2
1/4 Final
12:50
4
5
Prep Schools Lions Green
Lerums IS
Kviberg 5
1/4 Final
12:40
3
5
Breidablik 2
Njardvik
Kviberg 11
1/4 Final
12:40
1
0
IF Brommapojkarna 3
Norrby IF
Kviberg 12
1/4 Final
18:50
0
1
Kinna IF Röd
Lerums IS
Kviberg 5
Semi final
18:40
0
2
Njardvik
IF Brommapojkarna 3
Kviberg 11
Semi final
Final
15:15
0
2
Lerums IS
IF Brommapojkarna 3
Heden 3 - McDonald's
Final