Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2022
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Inlag 1
måndag
tisdag
onsdag
torsdag
måndag
Tid
Match
Info
10:40
0
2
Uran Lukowica
0
:
2
IFK Österåker
Inlag 1
B13 - Group 35
11:30
1
1
Djurgårdens IF
1
:
1
SK Sprint-Jeløy 1
Inlag 1
B13 - Group 36
12:20
2
4
Stångebro United 2
2
:
4
SK Sprint-Jeløy 2
Inlag 1
B13 - Group 37
13:10
1
3
Stångebro United 1
1
:
3
JDFS Alberts
Inlag 1
B13 - Group 38
14:00
0
6
SK Sprint-Jeløy 2
0
:
6
IF Limhamn/Bunkeflo
Inlag 1
G13 - Group 9
14:50
1
0
SK Sprint-Jeløy 1
1
:
0
Segeltorps IF
Inlag 1
G13 - Group 10
15:40
0
2
FC New England Weston
0
:
2
Onsala BK 2
Inlag 1
B13 - Group 17
tisdag
Tid
Match
Info
09:00
6
1
FC Rosengård
6
:
1
Uran Lukowica
Inlag 1
B13 - Group 35
09:50
WO
3
0
SK Sprint-Jeløy 1
3
:
0
Haleta Academy
Inlag 1
B13 - Group 36
10:40
1
2
SK Sprint-Jeløy 2
1
:
2
Uppåkra IF 2
Inlag 1
B13 - Group 37
11:30
2
1
JDFS Alberts
2
:
1
Uppåkra IF 1
Inlag 1
B13 - Group 38
12:20
1
0
KFV Segeberg
1
:
0
SK Sprint-Jeløy 2
Inlag 1
G13 - Group 9
13:10
0
3
SK Sprint-Jeløy 1
0
:
3
Phoenix Football Academy
Inlag 1
G13 - Group 10
14:00
4
0
IF Väster
4
:
0
Lerums IS
Inlag 1
G13 - Group 1
14:50
1
0
Onsala BK 2
1
:
0
Öjersjö IF
Inlag 1
B13 - Group 17
onsdag
Tid
Match
Info
09:00
2
6
IFK Österåker
2
:
6
FC Rosengård
Inlag 1
B13 - Group 35
09:50
WO
3
0
Djurgårdens IF
3
:
0
Haleta Academy
Inlag 1
B13 - Group 36
10:40
0
5
Stångebro United 2
0
:
5
Uppåkra IF 2
Inlag 1
B13 - Group 37
11:30
8
1
Stångebro United 1
8
:
1
Uppåkra IF 1
Inlag 1
B13 - Group 38
12:20
1
5
IF Limhamn/Bunkeflo
1
:
5
KFV Segeberg
Inlag 1
G13 - Group 9
13:10
3
0
Phoenix Football Academy
3
:
0
Segeltorps IF
Inlag 1
G13 - Group 10
16:10
2
0
Kungsbacka IF Vit
2
:
0
Stångebro United 2
Inlag 1
B13 - Play off B
1/64 Final
17:00
WO
0
3
Haleta Academy
0
:
3
Onsala BK 1
Inlag 1
B13 - Play off B
1/64 Final
torsdag
Tid
Match
Info
08:00
0
2
IFK Österåker
0
:
2
SK Sprint-Jeløy 2
Inlag 1
B13 - Play off A
1/64 Final
09:00
3
4
Prep Schools Lions Green
3
:
4
IF Limhamn/Bunkeflo
Inlag 1
G13 - Play off A
1/16 Final
10:00
0
3
The Tactical Specialists FC
0
:
3
Segeltorps IF
Inlag 1
G13 - Play off B
1/16 Final
10:50
WO
3
0
Askims IK 1
3
:
0
SK Sprint-Jeløy 2
Inlag 1
G13 - Play off B
1/16 Final
11:40
P
8
7
Slottskogen/Godhem 2
8
:
7
Onsala BK 1
Inlag 1
B13 - Play off B
1/32 Final
12:30
1
7
Älvsborg FF
1
:
7
Stångebro United 1
Inlag 1
B13 - Play off A
1/32 Final
13:30
0
5
Särö IK
0
:
5
Uppåkra IF 1
Inlag 1
B13 - Play off B
1/32 Final
14:20
P
4
2
Älvsborg FF Blå
4
:
2
Segeltorps IF
Inlag 1
G13 - Play off B
1/8 Final
15:10
4
1
KFV Segeberg
4
:
1
Askims IK 2
Inlag 1
G13 - Play off A
1/8 Final
16:10
0
5
Kungsbacka IF Vit
0
:
5
Djurgården IF FF P09-5
Inlag 1
B13 - Play off B
1/16 Final
17:00
2
3
FC Rosengård
2
:
3
Stångebro United 1
Inlag 1
B13 - Play off A
1/16 Final
18:00
0
1
Onsala BK
0
:
1
IF Väster
Inlag 1
G13 - Play off A
1/8 Final
19:20
P
3
4
Uppåkra IF 1
3
:
4
Southampton Town United
Inlag 1
B13 - Play off B
1/16 Final