Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2019
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
15:50
2
4
InterClubes
Gwinnett SA 2
Kviberg 13
1/64 Final
16:50
3
0
NorCal Premier PDP
GIF Sundsvall
Kviberg 12
1/64 Final
10:00
1
2
IFK Fjärås
Moss FK
Inlag 9
1/32 Final
11:10
8
0
Onsala BK
SK Sprint-Jeløy 2
Inlag 9
1/32 Final
11:10
8
9
Lindome GIF
Sangre Chilena FC
Inlag 6
1/32 Final
09:50
1
2
Ordin FC
Higashiyama Highschool
Åby 2
1/32 Final
09:00
2
1
GB Academy
Ytterby IS
Överåsvallen
1/32 Final
09:00
4
0
Greengen FC
TSV Altenholz
Slottskogsvallen
1/32 Final
11:10
5
3
Team Ted FC
IFK Östersund
Backavallen 2
1/32 Final
12:20
2
1
Hisingsbacka FC
Friska Viljor FC
Sälöfjordsplan 1
1/32 Final
10:00
4
1
Märsta IK
FBK Karlstad
Ruddalen 2
1/32 Final
09:00
5
6
Campus Tècnic
Levanger FK
Ruddalen 1
1/32 Final
09:00
0
2
Fässbergs IF
SoCal United
Kviberg 16
1/32 Final
09:00
0
1
Torslanda IK 1
Live your world cup
Kviberg 17
1/32 Final
10:00
6
3
Bossekop UL
Mölndal Fotboll
Kviberg 18
1/32 Final
10:00
2
1
University of Pretoria
Gwinnett SA 2
Bergsjövallen 2
1/32 Final
10:00
6
3
Mossens BK
Samaya FA
Gamlestadsvallen 1
1/32 Final
10:00
1
0
AFC Eskilstuna
Soul FC
Mjörnvallen 2
1/32 Final
10:00
6
5
Landvetter IS
IL Runar 1
Inlag 6
1/32 Final
10:00
2
0
Norrby IF
Lindö FF Norrköping
Inlag 4
1/32 Final
11:10
6
5
BV Werther
FS AG Anargiri
Åby 1
1/32 Final
10:10
5
1
SK Djerv 1919
Sarpsborg FK
SKF Arena
1/32 Final
10:10
2
4
Associacao Black Bulls
Stenkullen GoIK
Öisgården
1/32 Final
11:10
5
4
GAIS
Project Playground FC
Kviberg 25
1/32 Final
09:50
1
0
BK Forward
HamKam
Ruddalen 5
1/32 Final
09:10
4
0
Cap Jeune 31
WEST FLORIDA FLAMES
Apelsinplan 2
1/32 Final
09:50
4
0
Kharis Sports Academy
La Bandita De La Perez
Bravida Arena
1/32 Final
10:20
3
0
AS Academy
Colegio San Francisco Javier de Los Vilos
Gothia Park Academy 4
1/32 Final
11:10
1
2
V. Frölunda IF
Torslanda IK 2
Kviberg 5
1/32 Final
09:10
1
0
Ibero Sport Mexico FC
Irshad Football Club 1
Bergsjövallen 1
1/32 Final
10:00
0
6
Nordhordland BK
NorCal Premier PDP
Kviberg 2
1/32 Final
09:00
6
1
Qviding FIF
Toca Juniors FC
Kviberg 13
1/32 Final
10:10
2
4
Kärra KIF
Alta IF
Kviberg 16
1/32 Final
11:10
1
4
Dalkurd FF
Alingsås IF
Mjörnvallen 2
1/32 Final
15:50
1
2
Moss FK
Onsala BK
Inlag 8
1/16 Final
17:20
0
4
Sangre Chilena FC
Higashiyama Highschool
Inlag 5
1/16 Final
16:20
2
3
GB Academy
Greengen FC
Mossens IP
1/16 Final
17:20
3
1
Team Ted FC
Hisingsbacka FC
Backavallen 1
1/16 Final
16:30
0
1
Märsta IK
Levanger FK
Ruddalen 5
1/16 Final
15:20
0
2
SoCal United
Live your world cup
Kviberg 13
1/16 Final
16:10
0
4
Bossekop UL
University of Pretoria
Kviberg 14
1/16 Final
19:20
1
3
Mossens BK
AFC Eskilstuna
Kviberg 13
1/16 Final
17:10
1
2
Landvetter IS
Norrby IF
Inlag 6
1/16 Final
17:10
0
3
BV Werther
SK Djerv 1919
Inlag 9
1/16 Final
17:40
1
2
Stenkullen GoIK
GAIS
Lemmingvallen 2
1/16 Final
16:10
0
6
BK Forward
Cap Jeune 31
Apelsinplan 2
1/16 Final
16:20
2
0
Kharis Sports Academy
AS Academy
Sälöfjordsplan 2
1/16 Final
17:30
5
3
Torslanda IK 2
Ibero Sport Mexico FC
Kviberg 5
1/16 Final
16:10
2
0
NorCal Premier PDP
Qviding FIF
Gamlestadsvallen 1
1/16 Final
19:30
5
4
Alta IF
Alingsås IF
Kviberg 16
1/16 Final
11:20
0
1
Onsala BK
Higashiyama Highschool
Slottskogsvallen
1/8 Final
10:10
3
0
Greengen FC
Team Ted FC
Gröna Vallen
1/8 Final
10:10
0
2
Levanger FK
Live your world cup
Gamlestadsvallen 1
1/8 Final
10:20
2
0
University of Pretoria
AFC Eskilstuna
Kviberg 5
1/8 Final
11:20
4
2
Norrby IF
SK Djerv 1919
SKF Arena
1/8 Final
11:20
4
3
GAIS
Cap Jeune 31
Lemmingvallen 1
1/8 Final
10:20
3
0
Kharis Sports Academy
Torslanda IK 2
Valhalla IP
1/8 Final
10:20
0
1
NorCal Premier PDP
Alta IF
Majvallen
1/8 Final
15:50
1
2
Higashiyama Highschool
Greengen FC
Bravida Arena
1/4 Final
15:20
4
3
Live your world cup
University of Pretoria
Gröna Vallen
1/4 Final
15:40
0
3
Norrby IF
GAIS
Kviberg 5
1/4 Final
14:40
2
0
Kharis Sports Academy
Alta IF
Bravida Arena
1/4 Final
20:00
5
3
Greengen FC
Live your world cup
Valhalla IP
Semi final
20:10
0
3
GAIS
Kharis Sports Academy
Heden 3 - McDonald's
Semi final
Final
17:40
0
1
Greengen FC
Kharis Sports Academy
Gamla Ullevi
Final