Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2019
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
15:40
0
8
Avanti Wilskracht
Skene/Örby/Svansjö
Inlag 2
1/64 Final
16:40
0
1
Karbener SV
Kungsbacka IF
Inlag 6
1/64 Final
17:30
7
0
TA Rennes 1
BSV Eintracht Mahlsdorf
Åby 2
1/64 Final
16:40
5
0
SK Djerv 1919
KL Youth Soccer
Gröna Vallen
1/64 Final
18:20
1
2
Hisingsbacka FC
IFK Eskilstuna 1
Heden 3 - McDonald's
1/64 Final
17:10
3
2
SKF Indonesia
IFK Eskilstuna 2
Heden 3 - McDonald's
1/64 Final
16:40
11
0
Stångebro United 2
Trosa-Vagnhärad SK
Bravida Arena
1/64 Final
16:50
4
5
Lillån FK
Storfors AIK
Sälöfjordsplan 1
1/64 Final
16:50
4
2
IFK Åmål
BK Ljungsbro/IFK Wreta Kloster
Backavallen 1
1/64 Final
15:40
4
1
Keflavik 1
Gislaveds IS
Sälöfjordsplan 1
1/64 Final
15:40
3
0
Stjarnan 1
Skövde AIK
Gothia Park Academy 2
1/64 Final
17:40
5
6
Staffanstorps United 1
IFK Osby
Ruddalen 1
1/64 Final
18:20
5
0
Sandåkerns SK
Örebro SK Vit
Åkeredsvallen 2
1/64 Final
16:40
0
3
Floby/Grolanda IF
Hille IF
Apelsinplan 1
1/64 Final
14:30
5
2
Halvorstorps IS 2
Södra Skärgården IK
Kviberg 15
1/64 Final
14:30
7
0
SC First Touch 04
IFK Hindås
Kviberg 17
1/64 Final
15:50
4
0
United PDX
Oskarshamns AIK
Kviberg 5
1/64 Final
16:00
4
0
Nässjö FF
Kullavik IF
Gamlestadsvallen 1
1/64 Final
15:50
4
2
BK Astrio 2
Orust FC
Kviberg 11
1/64 Final
17:00
3
0
Bergums IF
Fortuna FF
Kortedalavallen 1
1/64 Final
16:40
6
5
San Francisco Seals
LSW IF
Lemmingvallen 1
1/64 Final
13:40
6
0
Torslanda IK
Halvorstorps IS 1
Kviberg 12
1/64 Final
16:30
4
0
Nest-Sotra 1
Stuvsta IF
Noltorpsvallen 1
1/64 Final
16:40
7
6
Solängens BK
IK Sirius FK Blue
Inlag 9
1/64 Final
15:50
4
0
Nesodden IF 1
SK Sprint-Jeløy 1
Inlag 5
1/64 Final
15:40
1
3
Adolfsbergs IK
Lindeborgs FF 1948
Inlag 10
1/64 Final
16:50
3
2
Sävedalens IF
Mölndal Fotboll
Åby 1
1/64 Final
17:30
5
0
Eimsbütteler TV
Dallas Texans Soccer Club
Slottskogsvallen
1/64 Final
16:20
0
2
Maryland United FC
NK Bubamara Zagreb
Rosenhill
1/64 Final
16:30
5
0
IFK Haninge
FK Gjøvik-Lyn
Gothia Park Academy 3
1/64 Final
16:50
7
6
ASF Le Perreux
Vänersborgs FK
Gothia Park Academy 2
1/64 Final
17:00
6
0
IK Kongahälla
Nazarenos
Majvallen
1/64 Final
17:30
5
0
Boo FF
Gimonäs Umeå IF
Heden 4 - Puma
1/64 Final
17:30
5
0
Lyn Fotball
Skillingaryds IS
Rosenhill
1/64 Final
18:30
4
0
BK Höllviken
Eastchester Jaguars
Åkeredsvallen 1
1/64 Final
16:40
4
1
Nybro IF
Melleruds IF
Apelsinplan 2
1/64 Final
16:50
5
1
FC Preußen Espelkamp
Stugsunds IK
Ruddalen 5
1/64 Final
18:00
2
0
IFK Lidingö FK
Råå IF
Kviberg 16
1/64 Final
16:50
3
2
InterClubes
Russell Martin Academy
Kviberg 19
1/64 Final
15:30
0
1
Ersmarks IK/IFK Umeå
Stryn TIL
Lemmingvallen 2
1/64 Final
16:30
4
2
Prep Schools District 2
Hong Kong FC
Kviberg 25
1/64 Final
15:50
0
4
Subiaco AFC
Jonsereds IF
Kortedalavallen 1
1/64 Final
15:00
3
1
SC Nienstedten
Qviding FIF
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
14:50
3
5
Utbynäs SK
E.C. Pinheiros
Kviberg 12
1/64 Final
14:30
0
2
Kinna IF
AP Brasil
Kviberg 19
1/64 Final
16:40
6
7
SV Lippstadt 08
Begby IL
Gerdskenvallen 2
1/64 Final
09:00
4
0
FK Spartak Tashkent
Skene/Örby/Svansjö
Inlag 5
1/32 Final
10:20
0
3
South Dartmoor CC
Kungsbacka IF
Inlag 2
1/32 Final
09:10
2
3
JSC Pitray-Olier Paris Red
TA Rennes 1
Inlag 2
1/32 Final
10:00
1
5
Trosvik IF 1
AS Meudon
Frejaplan
1/32 Final
09:50
4
1
SK Djerv 1919
IFK Eskilstuna 1
Majvallen
1/32 Final
11:20
1
4
SKF Indonesia
Stångebro United 2
SKF Arena
1/32 Final
09:50
0
1
Storfors AIK
IFK Åmål
Rosenhill
1/32 Final
10:00
1
4
Keflavik 1
Stjarnan 1
Gothia Park Academy 3
1/32 Final
11:00
4
2
Märsta IK
IFK Osby
Ruddalen 5
1/32 Final
10:10
2
0
Sandåkerns SK
Hille IF
Ruddalen 1
1/32 Final
11:30
0
6
Halvorstorps IS 2
SC First Touch 04
Bergsjövallen 1
1/32 Final
10:00
1
2
United PDX
Nässjö FF
Härlanda 2
1/32 Final
10:20
3
1
BK Astrio 1
BK Astrio 2
Lemmingvallen 2
1/32 Final
10:10
1
0
St. Paul Blackhawks 1
Bergums IF
Kviberg 15
1/32 Final
11:10
2
4
San Francisco Seals
Torslanda IK
Kviberg 19
1/32 Final
10:00
3
4
Gustavsbergs IF
Nest-Sotra 1
Noltorpsvallen 1
1/32 Final
11:10
3
4
Mölnlycke IF
Solängens BK
Inlag 4
1/32 Final
10:10
1
0
Nesodden IF 1
Lindeborgs FF 1948
Inlag 5
1/32 Final
10:10
3
0
Hedens IF
Sävedalens IF
Åby 5
1/32 Final
12:20
1
2
TA Rennes 2
Eimsbütteler TV
Frejaplan
1/32 Final
09:50
5
0
SKF Bulgaria
NK Bubamara Zagreb
Backavallen 1
1/32 Final
11:10
4
0
IFK Haninge
ASF Le Perreux
Gothia Park Academy 3
1/32 Final
09:10
1
4
IK Kongahälla
Boo FF
Mossens IP
1/32 Final
11:10
3
5
IFK Skövde Vit
Lyn Fotball
Slättadamm 1
1/32 Final
11:10
7
6
Näsets SK
BK Höllviken
Ruddalen 2
1/32 Final
09:50
0
3
Nybro IF
FC Preußen Espelkamp
Åkeredsvallen 1
1/32 Final
11:10
2
1
IFK Lidingö FK
InterClubes
Bergsjövallen 2
1/32 Final
11:10
3
4
Euro Soccer Academy
Stryn TIL
Kviberg 11
1/32 Final
11:10
3
4
Prep Schools District 2
Jonsereds IF
Kviberg 21
1/32 Final
11:10
6
5
SC Nienstedten
E.C. Pinheiros
Gamlestadsvallen 2
1/32 Final
11:10
5
3
Enebybergs IF
AP Brasil
Gamlestadsvallen 1
1/32 Final
09:10
2
1
Arboga Södra IF
Begby IL
Mjörnvallen 1
1/32 Final
17:10
0
1
FK Spartak Tashkent
Kungsbacka IF
Inlag 2
1/16 Final
16:10
4
5
TA Rennes 1
AS Meudon
Frejaplan
1/16 Final
17:30
3
2
SK Djerv 1919
Stångebro United 2
Överåsvallen
1/16 Final
16:50
0
8
IFK Åmål
Stjarnan 1
Gothia Park Academy 3
1/16 Final
16:10
0
2
Märsta IK
Sandåkerns SK
Åkeredsvallen 1
1/16 Final
16:10
2
0
SC First Touch 04
Nässjö FF
Kviberg 11
1/16 Final
16:40
6
1
BK Astrio 1
St. Paul Blackhawks 1
Lemmingvallen 1
1/16 Final
19:20
7
0
Torslanda IK
Nest-Sotra 1
Kviberg 14
1/16 Final
16:20
1
0
Solängens BK
Nesodden IF 1
Inlag 4
1/16 Final
17:00
0
4
Hedens IF
Eimsbütteler TV
Gröna Vallen
1/16 Final
17:10
0
3
SKF Bulgaria
IFK Haninge
Slättadamm 1
1/16 Final
16:20
0
2
Boo FF
Lyn Fotball
Slottskogsvallen
1/16 Final
17:20
1
3
Näsets SK
FC Preußen Espelkamp
Apelsinplan 1
1/16 Final
16:10
1
0
IFK Lidingö FK
Stryn TIL
Kviberg 25
1/16 Final
16:10
3
5
Jonsereds IF
SC Nienstedten
Kortedalavallen 1
1/16 Final
16:10
2
3
Enebybergs IF
Arboga Södra IF
Kviberg 2
1/16 Final
09:00
4
3
Kungsbacka IF
AS Meudon
Gröna Vallen
1/8 Final
09:00
0
3
SK Djerv 1919
Stjarnan 1
Lemmingvallen 1
1/8 Final
09:00
1
2
Sandåkerns SK
SC First Touch 04
Heden 4 - Puma
1/8 Final
09:00
4
2
BK Astrio 1
Torslanda IK
SKF Arena
1/8 Final
10:10
5
2
Solängens BK
Eimsbütteler TV
Lemmingvallen 1
1/8 Final
10:10
5
4
IFK Haninge
Lyn Fotball
Bravida Arena
1/8 Final
09:10
1
5
FC Preußen Espelkamp
IFK Lidingö FK
Majvallen
1/8 Final
09:10
1
0
SC Nienstedten
Arboga Södra IF
Slottskogsvallen
1/8 Final
14:20
0
2
Kungsbacka IF
Stjarnan 1
SKF Arena
1/4 Final
14:10
1
3
SC First Touch 04
BK Astrio 1
Gröna Vallen
1/4 Final
14:20
0
1
Solängens BK
IFK Haninge
Kviberg 5
1/4 Final
13:30
2
1
IFK Lidingö FK
SC Nienstedten
Gamlestadsvallen 1
1/4 Final
19:00
2
0
Stjarnan 1
BK Astrio 1
SKF Arena
Semi final
19:00
5
4
IFK Haninge
IFK Lidingö FK
Heden 4 - Puma
Semi final
Final
09:45
3
0
Stjarnan 1
IFK Haninge
Gamla Ullevi
Final