Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2019
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Inlag 10
måndag
tisdag
onsdag
torsdag
måndag
Tid
Match
Info
09:00
5
0
Onsala BK
5
:
0
Jakarta Dragons
Inlag 10
B18 - Group 30
10:00
2
2
Sarpsborg FK
2
:
2
Lärbro IF
Inlag 10
B15 - Group 51
11:00
0
13
Galaxy Football Club
0
:
13
FC Bellevue
Inlag 10
B14 - Group 42
11:50
1
1
JSC Pitray-Olier Paris Red
1
:
1
Onsala BK
Inlag 10
B15 - Group 54
12:50
4
0
Vänersborgs FK
4
:
0
Adolfsbergs IK
Inlag 10
G16 - Group 22
13:50
4
0
JyPK05 yj
4
:
0
IFK Nyköping
Inlag 10
G14 - Group 23
14:40
0
1
Helgerød/Gøif
0
:
1
IF Elfsborg
Inlag 10
G18 - Group 14
tisdag
Tid
Match
Info
09:00
1
6
IFK Nyköping
1
:
6
Kållered SK
Inlag 10
B16 - Group 41
10:00
7
0
JyPK05 yj
7
:
0
Sunderby SK
Inlag 10
G14 - Group 23
10:50
4
0
Trosvik IF
4
:
0
Västra Karups iF
Inlag 10
G14 - Group 21
11:40
1
3
IL Runar
1
:
3
Blau-Weiß 96 Schenefeld
Inlag 10
B16 - Group 40
12:40
0
6
Thai Spirit FC
0
:
6
Moss FK
Inlag 10
B18 - Group 33
13:40
4
5
Kungsängens IF
4
:
5
Skene/Örby/Svansjö
Inlag 10
B15 - Group 53
14:40
0
6
Lärbro IF
0
:
6
Solängens BK
Inlag 10
B15 - Group 51
15:40
3
0
Avanti Wilskracht
3
:
0
Sarpsborg FK
Inlag 10
B15 - Group 51
onsdag
Tid
Match
Info
08:00
0
5
Malmköping IF
0
:
5
FK Spartak Tashkent
Inlag 10
B15 - Group 50
09:00
0
2
Hovås-Billdal IF
0
:
2
SK Sprint-Jeløy 1
Inlag 10
B15 - Group 50
10:00
1
5
Älta IF Gul
1
:
5
IL Runar
Inlag 10
B16 - Group 40
11:00
3
0
IFK Fjärås
3
:
0
IL Runar 2
Inlag 10
B18 - Group 29
12:00
1
1
Sturefors IF
1
:
1
Blau-Weiß 96 Schenefeld
Inlag 10
B14 - Group 43
12:50
0
3
Västra Karups iF
0
:
3
Kiruna FF
Inlag 10
G14 - Group 21
13:40
2
2
Onsala BK
2
:
2
IL Runar 1
Inlag 10
B18 - Group 30
14:40
0
0
Adolfsbergs IK
0
:
0
Knivsta IK
Inlag 10
G16 - Group 22
15:40
1
3
Adolfsbergs IK
1
:
3
Lindeborgs FF 1948
Inlag 10
B15 - Play off A
1/64 Final
torsdag
Tid
Match
Info
08:00
3
1
Adolfsbergs IK
3
:
1
Vaksala SK
Inlag 10
G16 - Play off B
1/32 Final
09:00
1
0
Moss FK
1
:
0
Kållered SK
Inlag 10
B16 - Play off A
1/32 Final
10:10
P
2
4
Phoenix Football Academy
2
:
4
Fyllingsdalen FK
Inlag 10
B16 - Play off A
1/32 Final
11:20
1
0
Inter ASAL
1
:
0
South Dartmoor CC
Inlag 10
B18 - Play off B
1/32 Final
12:20
0
1
IF Kilkameratene
0
:
1
SG Borken e.V.
Inlag 10
G16 - Play off B
1/16 Final
13:20
P
3
1
Trosvik IF
3
:
1
BK Sport
Inlag 10
G14 - Play off B
1/16 Final
14:20
2
4
IFK Nyköping
2
:
4
Beirut FAC
Inlag 10
B16 - Play off B
1/32 Final
15:20
4
0
Toledo Celtics
4
:
0
InterClubes
Inlag 10
B14 - Play off B
1/32 Final
16:10
2
0
Moss FK
2
:
0
Onsala BK
Inlag 10
B16 - Play off A
1/16 Final
17:20
2
0
Inter ASAL
2
:
0
Monte Libano
Inlag 10
B18 - Play off B
1/16 Final
18:20
WO
3
0
KL Youth Soccer
3
:
0
Helgerød/Gøif
Inlag 10
G18 - Play off B
1/8 Final
19:20
0
2
SK Sprint-Jeløy 2
0
:
2
FK Karlskrona
Inlag 10
B14 - Play off B
1/16 Final