Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2018
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
18:20
0
1
SK Sprint-Jeløy
Kisa BK
Inlag 8
1/64 Final
18:40
4
0
HK
TuS Kirchdorf
Åby 2
1/64 Final
17:40
5
0
Vellinge FF
Specifique FA Tunisia
Åkeredsvallen 2
1/64 Final
17:00
1
2
Saint Martinois
Avesta AIK
Åkeredsvallen 1
1/64 Final
18:30
2
4
City Football Schools AD
Mahlsdorf-Waldesruh, B-W
Gothia Park Academy 4
1/64 Final
19:30
6
5
Stjarnan 2
JSSL Singapore
Rosenhill
1/64 Final
17:50
4
2
Oppsal IF 2
Chico Sporting Club
Kviberg 25
1/64 Final
17:30
1
0
Gävle GIK/FK
Nordhordland BK 1
Kviberg 23
1/64 Final
18:30
1
2
IK Grand Bodø
E.C. Pinheiros Futebol Base
Kviberg 23
1/64 Final
16:40
2
0
Grane, IK
Hayat AC
Noltorpsvallen 1
1/64 Final
19:30
5
6
IFK Knislinge
FC Neumünster Zürich
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
17:50
5
4
IF VP Uppsala
Nässjö FF
Kviberg 14
1/64 Final
16:40
1
2
Borensbergs IF/FK
Groheds IF/Ljungskile SK
Öisgården
1/64 Final
19:10
1
2
Footgeneration FA Algarve
Tjust IF FF
Kviberg 17
1/64 Final
19:10
2
3
Kulladals FF 2
Clube Campo Belo
Kviberg 15
1/64 Final
19:20
6
0
Elite Football FC
SV Eintracht Gommern
Kviberg 10
1/64 Final
18:50
0
4
Xghajra Tornados FC
FC Chambly
Kviberg 25
1/64 Final
17:20
1
0
SC Vier- und Marschlande Hamburg
Soltau, MTV
Inlag 8
1/64 Final
16:40
4
1
FC Nordost Berlin
Lillestrøm SK 2
Frejaplan
1/64 Final
17:40
2
1
Dallas Texans Soccer Club
Trelleborgs FF
Slottskogsvallen
1/64 Final
17:40
3
0
Storfors AIK
Scandia United SA
Apelsinplan 2
1/64 Final
17:40
2
1
Roanoke Star
Skalborg SK
Öisgården
1/64 Final
17:40
2
1
Beirut FAC
Piteå IF
Kortedalavallen 1
1/64 Final
18:30
0
2
Kareby/Kode 2
Jockey Club de Rosario
Sälöfjordsplan 2
1/64 Final
18:40
3
0
Värmbols FC
Nordhordland BK 2
Lemmingvallen 2
1/64 Final
17:40
6
4
Glumslövs FF
JFV Aller-Weser
Kviberg 12
1/64 Final
17:40
1
9
F.C. Beirut
Åhus HBK
Bergsjövallen 1
1/64 Final
19:00
3
0
IFK Österåker
Salam Zgharta Club
Kviberg 18
1/64 Final
18:50
1
3
Sollefteå GIF FF
Gideonsbergs IF
Heden 3 - McDonald's
1/64 Final
18:40
1
0
Vänersborgs IF
Euro Sports Brasil
Kviberg 13
1/64 Final
18:40
1
4
TSV Uesen
Stars'n Stripes
Kviberg 12
1/64 Final
19:40
8
1
Gammelgårdens IF
Gamla Upsala SK
Kviberg 12
1/64 Final
19:20
2
1
Global Premier Soccer MA Central Elite
St. Paul Blackhawks Red
Kviberg 5
1/64 Final
11:10
2
0
Strands IF
Hyllie IK
Inlag 4
1/32 Final
11:00
1
2
Södra Sandby IF
Kisa BK
Åby 1
1/32 Final
13:10
7
6
Skene IF
HK
Frejaplan
1/32 Final
13:30
6
7
Linköping Kenty DFF
JSG Mitte NF
Gröna Vallen
1/32 Final
14:00
0
2
FC Ajax - Tallinn
Vellinge FF
Åkeredsvallen 3
1/32 Final
15:00
5
6
Hille IF
Avesta AIK
Apelsinplan 2
1/32 Final
15:20
6
1
FK Gjøvik-Lyn
Mahlsdorf-Waldesruh, B-W
Sälöfjordsplan 1
1/32 Final
14:10
2
0
Dalen/KFF
Stjarnan 2
Sälöfjordsplan 2
1/32 Final
14:10
0
3
JFV Verden/Brunsbrock
Oppsal IF 2
Kviberg 25
1/32 Final
13:00
0
1
Gävle GIK/FK
E.C. Pinheiros Futebol Base
Kviberg 11
1/32 Final
13:20
3
4
Arboga Södra IF
Grane, IK
Mjörnvallen 1
1/32 Final
13:00
4
0
HUS
FC Neumünster Zürich
Kortedalavallen 1
1/32 Final
15:00
2
1
AF Alcoitão
IF VP Uppsala
Kviberg 15
1/32 Final
15:10
5
0
Lyn Fotball
Groheds IF/Ljungskile SK
Slättadamm 3
1/32 Final
15:10
6
1
Tjust IF FF
Clube Campo Belo
Bergsjövallen 1
1/32 Final
13:20
0
4
Elite Football FC
FC Chambly
Kviberg 21
1/32 Final
14:20
3
1
Furulunds IK
South Dartmoor CC
Inlag 2
1/32 Final
14:00
3
5
Lillestrøm SK 3
SC Vier- und Marschlande Hamburg
Åby 10
1/32 Final
14:20
1
0
JSC Pitray-Olier Paris White
FC Nordost Berlin
Åby 2
1/32 Final
14:30
1
3
Herrestads AIF
Dallas Texans Soccer Club
Gröna Vallen
1/32 Final
16:00
2
0
MSSK
Storfors AIK
Apelsinplan 2
1/32 Final
15:00
1
0
Stugsunds IK
CA Intercups Mexico
Ruddalen 1
1/32 Final
16:20
1
4
Svenljunga IK
Gammelstads IF
Heden 3 - McDonald's
1/32 Final
15:50
0
5
Roanoke Star
Beirut FAC
Ruddalen 2
1/32 Final
16:00
5
3
TSV Altenholz
Jockey Club de Rosario
Slättadamm 1
1/32 Final
16:00
1
0
Go-Pro Sports
Fort McMurray United, F.C.
Backavallen 2
1/32 Final
14:20
1
0
Arnäs IF
ISS Skævinge 2
Mjörnvallen 2
1/32 Final
14:30
0
1
Värmbols FC
Glumslövs FF
Kviberg 22
1/32 Final
13:00
3
2
Åhus HBK
IFK Österåker
Kviberg 15
1/32 Final
16:10
3
5
Sollentuna FK
Gideonsbergs IF
Slättadamm 3
1/32 Final
15:10
0
2
Vänersborgs IF
Stars'n Stripes
Kortedalavallen 1
1/32 Final
15:00
2
1
Gammelgårdens IF
Global Premier Soccer MA Central Elite
Kviberg 17
1/32 Final
17:00
3
0
Strands IF
Kisa BK
Frejaplan
1/16 Final
18:10
3
1
Skene IF
JSG Mitte NF
Heden 3 - McDonald's
1/16 Final
19:20
1
2
Vellinge FF
Avesta AIK
Åkeredsvallen 3
1/16 Final
20:30
0
2
FK Gjøvik-Lyn
Dalen/KFF
Gothia Park Academy 4
1/16 Final
19:40
0
1
Oppsal IF 2
E.C. Pinheiros Futebol Base
Kviberg 10
1/16 Final
18:10
1
3
Grane, IK
HUS
Kviberg 11
1/16 Final
19:00
0
1
AF Alcoitão
Lyn Fotball
Härlanda 1
1/16 Final
19:10
0
5
Tjust IF FF
FC Chambly
Kortedalavallen 1
1/16 Final
18:20
5
1
Furulunds IK
SC Vier- und Marschlande Hamburg
Åby 1
1/16 Final
18:40
0
4
JSC Pitray-Olier Paris White
Dallas Texans Soccer Club
Majvallen
1/16 Final
20:00
0
1
MSSK
Stugsunds IK
Åkeredsvallen 2
1/16 Final
20:10
2
4
Gammelstads IF
Beirut FAC
Heden 3 - McDonald's
1/16 Final
20:00
4
2
TSV Altenholz
Go-Pro Sports
Slättadamm 1
1/16 Final
18:50
0
4
Arnäs IF
Glumslövs FF
Kviberg 12
1/16 Final
20:00
1
0
Åhus HBK
Gideonsbergs IF
Kviberg 21
1/16 Final
19:10
0
3
Stars'n Stripes
Gammelgårdens IF
Gamlestadsvallen 2
1/16 Final
08:00
4
5
Strands IF
Skene IF
Kviberg 12
1/8 Final
08:00
4
6
Avesta AIK
Dalen/KFF
Kviberg 18
1/8 Final
08:00
2
1
E.C. Pinheiros Futebol Base
HUS
Kviberg 21
1/8 Final
09:10
0
4
Lyn Fotball
FC Chambly
Kviberg 3
1/8 Final
09:10
0
4
Furulunds IK
Dallas Texans Soccer Club
Kviberg 11
1/8 Final
09:10
1
3
Stugsunds IK
Beirut FAC
Kviberg 15
1/8 Final
09:10
0
3
TSV Altenholz
Glumslövs FF
Kviberg 22
1/8 Final
09:10
3
0
Åhus HBK
Gammelgårdens IF
Slottskogsvallen
1/8 Final
13:50
0
3
Skene IF
Dalen/KFF
Kviberg 11
1/4 Final
13:50
0
3
E.C. Pinheiros Futebol Base
FC Chambly
Kviberg 13
1/4 Final
13:50
2
0
Dallas Texans Soccer Club
Beirut FAC
Kviberg 22
1/4 Final
13:50
2
0
Glumslövs FF
Åhus HBK
Slottskogsvallen
1/4 Final
18:30
0
4
Dalen/KFF
FC Chambly
Kviberg 13
Semi final
17:50
1
2
Dallas Texans Soccer Club
Glumslövs FF
Slottskogsvallen
Semi final
Final
09:00
4
0
FC Chambly
Glumslövs FF
SKF Arena
Final