Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2018
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
18:40
3
1
Lørenskog IF
JSC Pitray-Olier Paris Red
Åby 1
1/64 Final
17:20
0
1
Trollhättans FK
Kungsbacka IF
Inlag 1
1/64 Final
18:20
1
2
Märsta IK
AC Bouarfa
Guldheden Södra
1/64 Final
18:30
0
5
Sandåkerns SK
Live your world cup
Gothia Park Academy 3
1/64 Final
18:30
4
1
BK Häcken
Fortuna FF
Backavallen 2
1/64 Final
18:50
3
2
Belgica 1
Subiaco Junior Soccer Club
Gamlestadsvallen 1
1/64 Final
18:50
4
6
Kona Crush
FC Pommern Stralsund
Kviberg 21
1/64 Final
18:40
8
0
Entente Osten Luxembourg
IFK Luleå
Kortedalavallen 1
1/64 Final
18:50
6
7
E.C. Pinheiros
Granamica 2003
Gröna Vallen
1/64 Final
17:50
4
1
Sölvesborgs GIF
Belgica 2
Kviberg 18
1/64 Final
18:30
2
0
Interesporte/Boca
Santos Laguna CDMX
Heden 4 - Puma
1/64 Final
17:20
2
1
SC Weitmar 45
Mantorps FF
Ruddalen 5
1/64 Final
18:00
1
0
Lerums IS
ISS Skævinge 1
Noltorpsvallen 2
1/64 Final
18:10
1
4
Prep Schools District Bravo
Mölnlycke IF
Kviberg 10
1/64 Final
17:40
2
5
Lira BK
Prep Schools District Alpha
Kviberg 21
1/64 Final
17:50
5
0
Guernsey Schools
Sorrento Football Club
Kviberg 22
1/64 Final
17:20
1
0
Bentonville FC
Ulricehamns IFK
Inlag 6
1/64 Final
17:30
2
0
Lillestrøm SK 1
Onsala BK
Åby 2
1/64 Final
17:50
1
4
Ljungby IF
Mariestads BK
Ruddalen 1
1/64 Final
17:40
5
4
Walddörfer SV
SSC Hagen Ahrensburg
Heden 3 - McDonald's
1/64 Final
18:40
5
6
SK Djerv 1919
Bro IK
Slottskogsvallen
1/64 Final
18:30
4
3
Ag Paraskevi Santa
IK Zenith
Gothia Park Academy 2
1/64 Final
18:50
8
1
KF Gjakova
Danmarks IF
Kviberg 16
1/64 Final
19:30
1
4
Råå IF
Ersmarks IK
Kviberg 11
1/64 Final
18:00
1
5
Älvsborg FF
Phoenix Football Academy
Kviberg 15
1/64 Final
17:30
1
0
Ryerson SC
FC Este 2012
Lemmingvallen 1
1/64 Final
18:00
3
0
ASF Le Perreux
Morön BK
Alströmervallen
1/64 Final
20:00
5
2
Hong Kong FC
Liga 96
Kviberg 18
1/64 Final
18:30
2
1
SKF UK
BRFC
Kviberg 2
1/64 Final
19:40
4
5
Utbynäs SK
St. Paul Blackhawks
Kviberg 3
1/64 Final
20:00
8
0
Ordin FC
Öjeby IF
Kviberg 16
1/64 Final
18:50
6
1
Oppsal IF 1
Iggesunds IK
Bergsjövallen 2
1/64 Final
11:00
3
0
JSC Pitray-Olier Paris Blue
Lørenskog IF
Åby 2
1/32 Final
12:00
4
2
Most Wanted Elite
Kungsbacka IF
Åby 5
1/32 Final
13:50
0
4
BK Sport
Albatroz SC
Inlag 4
1/32 Final
12:30
7
5
J-L Juniors
AC Bouarfa
SKF Arena
1/32 Final
15:20
2
1
Skultorps IF
Live your world cup
Gothia Park Academy 1
1/32 Final
14:50
9
1
Stjarnan 1
BK Häcken
Slättadamm 1
1/32 Final
12:20
6
5
Belgica 1
FC Pommern Stralsund
Kviberg 12
1/32 Final
11:50
3
4
Entente Osten Luxembourg
Granamica 2003
Kortedalavallen 1
1/32 Final
14:10
6
0
SKF Indonesia
Sölvesborgs GIF
Kviberg 5
1/32 Final
14:00
4
5
IFK Haninge
Interesporte/Boca
Slättadamm 3
1/32 Final
12:50
5
6
Näsets SK
SC Weitmar 45
Ruddalen 1
1/32 Final
12:20
6
4
Rotebro IS FF
FC Saint Cloud
Apelsinplan 1
1/32 Final
11:00
3
0
Vendelsö IK
Lerums IS
Noltorpsvallen 1
1/32 Final
11:10
2
1
Kinna IF
SC Nienstedten
Gamlestadsvallen 1
1/32 Final
11:00
2
5
Torsås GoIF - TUFF
Mölnlycke IF
Kviberg 22
1/32 Final
11:10
0
6
Prep Schools District Alpha
Guernsey Schools
Kviberg 16
1/32 Final
11:00
1
0
Martutene KE
AS Saint Genis Ferney Crozet
Inlag 2
1/32 Final
10:50
3
2
Kållered SK
Bentonville FC
Åby 5
1/32 Final
11:00
0
5
Hovås-Billdal IF
Lillestrøm SK 1
Frejaplan
1/32 Final
11:10
3
5
KL Youth Soccer
FBK Karlstad
Gröna Vallen
1/32 Final
12:20
6
4
FC EUROPA Football Academy
Mariestads BK
Åkeredsvallen 1
1/32 Final
11:10
10
0
CD Inter Vista Alegre
Walddörfer SV
Apelsinplan 1
1/32 Final
14:50
5
3
SKF Zambia
Bro IK
Heden 4 - Puma
1/32 Final
14:30
4
3
Kareby/Kode 1
Torslanda IK
Backavallen 1
1/32 Final
13:50
2
3
IS Halmia
Ag Paraskevi Santa
Gothia Park Academy 3
1/32 Final
12:20
0
2
Våmbs IF/Skultorps IF
KF Gjakova
Kviberg 16
1/32 Final
15:10
4
2
Kulladals FF 1
Ersmarks IK
Kviberg 3
1/32 Final
15:10
3
0
Phoenix Football Academy
Ryerson SC
Bergsjövallen 2
1/32 Final
11:10
2
4
Sjömarken/Sandareds IF
ASF Le Perreux
Mjörnvallen 2
1/32 Final
11:50
3
0
Hong Kong FC
SKF UK
Bergsjövallen 2
1/32 Final
11:00
3
0
AP Top 54
St. Paul Blackhawks
Kviberg 21
1/32 Final
11:10
7
4
Ordin FC
Oppsal IF 1
Kviberg 10
1/32 Final
16:40
5
1
JSC Pitray-Olier Paris Blue
Most Wanted Elite
Åby 2
1/16 Final
18:10
2
1
Albatroz SC
J-L Juniors
Slottskogsvallen
1/16 Final
20:10
0
4
Skultorps IF
Stjarnan 1
Backavallen 1
1/16 Final
16:50
0
5
Belgica 1
Granamica 2003
Kviberg 19
1/16 Final
18:40
2
0
SKF Indonesia
Interesporte/Boca
Slättadamm 1
1/16 Final
18:20
2
1
SC Weitmar 45
Rotebro IS FF
Ruddalen 1
1/16 Final
16:30
0
4
Vendelsö IK
Kinna IF
Kviberg 22
1/16 Final
18:00
0
5
Mölnlycke IF
Guernsey Schools
Kortedalavallen 1
1/16 Final
18:50
5
4
Martutene KE
Kållered SK
Åby 2
1/16 Final
16:30
1
2
Lillestrøm SK 1
FBK Karlstad
Gröna Vallen
1/16 Final
18:40
1
2
FC EUROPA Football Academy
CD Inter Vista Alegre
Överåsvallen
1/16 Final
18:50
7
0
SKF Zambia
Kareby/Kode 1
Åkeredsvallen 2
1/16 Final
18:40
3
4
Ag Paraskevi Santa
KF Gjakova
Bergsjövallen 2
1/16 Final
19:20
2
1
Kulladals FF 1
Phoenix Football Academy
Lemmingvallen 1
1/16 Final
17:20
2
3
ASF Le Perreux
Hong Kong FC
Kviberg 15
1/16 Final
18:40
2
0
AP Top 54
Ordin FC
Gamlestadsvallen 1
1/16 Final
08:00
0
4
JSC Pitray-Olier Paris Blue
Albatroz SC
Heden 4 - Puma
1/8 Final
08:00
2
0
Stjarnan 1
Granamica 2003
Majvallen
1/8 Final
08:00
4
0
SKF Indonesia
SC Weitmar 45
Gamlestadsvallen 1
1/8 Final
08:00
5
1
Kinna IF
Guernsey Schools
Kviberg 5
1/8 Final
08:00
1
4
Martutene KE
FBK Karlstad
Lemmingvallen 2
1/8 Final
08:00
0
2
CD Inter Vista Alegre
SKF Zambia
Gamlestadsvallen 2
1/8 Final
08:00
3
1
KF Gjakova
Kulladals FF 1
Lemmingvallen 1
1/8 Final
08:00
0
4
Hong Kong FC
AP Top 54
Gröna Vallen
1/8 Final
12:30
0
3
Albatroz SC
Stjarnan 1
SKF Arena
1/4 Final
13:00
2
1
SKF Indonesia
Kinna IF
Heden 3 - McDonald's
1/4 Final
13:00
0
3
FBK Karlstad
SKF Zambia
Majvallen
1/4 Final
13:00
0
4
KF Gjakova
AP Top 54
Gamlestadsvallen 2
1/4 Final
19:00
3
2
Stjarnan 1
SKF Indonesia
Heden 4 - Puma
Semi final
19:00
0
1
SKF Zambia
AP Top 54
Överåsvallen
Semi final
Final
13:40
1
2
Stjarnan 1
AP Top 54
Gamla Ullevi
Final