Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2018
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
15:30
1
4
Altona 93 2
San Faustino
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
14:40
0
1
FK Lillehammer 2
Marin FC
Kviberg 22
1/64 Final
16:30
2
4
SK Augur
SG Borken e.V.
Åby 10
1/64 Final
15:30
3
5
Solängens BK
Regents Park FC
Kviberg 11
1/64 Final
13:20
3
0
Ingarö IF 1
Ingarö IF 2
Gothia Park Academy 1
1/32 Final
13:40
5
6
Ängelholms FF 1
Josh Evans Soccer School
Backavallen 1
1/32 Final
11:00
6
0
MTV Treubund Lüneburg
IFK Mariehamn
Ruddalen 5
1/32 Final
11:10
6
0
Swindon Town FITC
Makati FC 2
Guldheden Södra
1/32 Final
10:10
2
1
Älvsborg FF
Prep Schools Pumas White
Kviberg 22
1/32 Final
10:10
1
0
Hammarby IF FF
Leiknir
Kviberg 25
1/32 Final
11:00
5
3
Råå IF
San Faustino
Kviberg 15
1/32 Final
11:10
6
2
Elite Football FC Blue
FK Lillehammer 1
Kviberg 13
1/32 Final
10:20
2
5
Lunden-Överås BK
FC Neumünster Zürich
Kviberg 10
1/32 Final
10:10
2
3
SC Unterzeil-Reichenhofen
Lerums IS
Noltorpsvallen 1
1/32 Final
11:00
2
0
Kristianstad FC 1
Marin FC
Gamlestadsvallen 2
1/32 Final
11:00
4
0
Euro Soccer Academy
Royal football team
Kviberg 18
1/32 Final
10:50
5
4
FC Ajax - Tallinn
Carpe Diem FC 2
Ruddalen 2
1/32 Final
10:10
5
0
KFV Segeberg
SG Borken e.V.
Frejaplan
1/32 Final
11:50
0
5
Kungsbacka IF 1
TJK Legion Tallinn
Inlag 9
1/32 Final
12:00
4
0
Tofta GiF
KGS Wittmund
Inlag 5
1/32 Final
12:10
4
5
Onsala BK 2
SK Sprint-Jeløy 2
Inlag 4
1/32 Final
12:40
1
2
Kungsbacka IF 2
Lindome GIF
Inlag 9
1/32 Final
10:00
7
6
Ås IL
Vinslövs IF
Åby 5
1/32 Final
10:10
1
5
JSC Pitray-Olier Paris Red
Ängelholms FF 2
Slottskogsvallen
1/32 Final
11:10
6
7
Nyköpings BIS 1
Nyköpings BIS 2
Ruddalen 1
1/32 Final
12:00
3
0
Svartviks IF 2
Svartviks IF 1
Ruddalen 1
1/32 Final
11:10
8
0
Walddörfer SV
Keflavik
Backavallen 2
1/32 Final
11:00
1
3
Kristianstad FC 2
IFK Hässleholm 1
Bergsjövallen 2
1/32 Final
11:10
0
2
Högaborgs BK
Stenungsunds IF
Gothia Park Academy 3
1/32 Final
11:00
0
5
Foxes FC
Prep Schools Lions Red
Kviberg 2
1/32 Final
11:00
7
0
IFK Österåker
JSG Baden/Etelsen 2
Kortedalavallen 1
1/32 Final
11:00
3
0
St Joseph's Youth 88 FC U12 Lions
Bangalore Soccer Academy
Kviberg 11
1/32 Final
10:20
2
0
IFK Lidingö 1
Süderneulander SV
Mjörnvallen 1
1/32 Final
10:50
4
1
Entente Osten Luxembourg
Ytterby IS
Kviberg 3
1/32 Final
11:00
0
1
KF Velebit
Regents Park FC
Kviberg 25
1/32 Final
11:20
3
0
Vallens IF
Tyre FA
Bergsjövallen 3
1/32 Final
17:40
2
4
Ingarö IF 1
Josh Evans Soccer School
Rosenhill
1/16 Final
18:10
1
5
MTV Treubund Lüneburg
Swindon Town FITC
Apelsinplan 1
1/16 Final
15:50
6
0
Älvsborg FF
Hammarby IF FF
Kviberg 23
1/16 Final
16:50
0
2
Råå IF
Elite Football FC Blue
Kviberg 21
1/16 Final
17:40
3
5
FC Neumünster Zürich
Lerums IS
Kviberg 3
1/16 Final
17:50
4
1
Kristianstad FC 1
Euro Soccer Academy
Härlanda 1
1/16 Final
15:20
0
13
FC Ajax - Tallinn
KFV Segeberg
Frejaplan
1/16 Final
17:30
0
3
TJK Legion Tallinn
Tofta GiF
Inlag 9
1/16 Final
18:00
3
0
SK Sprint-Jeløy 2
Lindome GIF
Inlag 8
1/16 Final
17:10
3
4
Ås IL
Ängelholms FF 2
Mossens IP
1/16 Final
18:30
5
1
Nyköpings BIS 2
Svartviks IF 2
Ruddalen 2
1/16 Final
17:10
1
5
Walddörfer SV
IFK Hässleholm 1
Kviberg 11
1/16 Final
18:10
0
3
Stenungsunds IF
Prep Schools Lions Red
Bergsjövallen 3
1/16 Final
17:10
0
1
IFK Österåker
St Joseph's Youth 88 FC U12 Lions
Kortedalavallen 1
1/16 Final
16:00
2
0
IFK Lidingö 1
Entente Osten Luxembourg
Kviberg 15
1/16 Final
16:50
1
0
Regents Park FC
Vallens IF
Härlanda 2
1/16 Final
08:00
1
5
Josh Evans Soccer School
Swindon Town FITC
Kviberg 19
1/8 Final
09:10
0
4
Älvsborg FF
Elite Football FC Blue
Kviberg 12
1/8 Final
09:10
1
3
Lerums IS
Kristianstad FC 1
Kviberg 13
1/8 Final
09:10
4
1
KFV Segeberg
Tofta GiF
Kviberg 17
1/8 Final
09:10
0
4
SK Sprint-Jeløy 2
Ängelholms FF 2
Kviberg 18
1/8 Final
09:10
2
6
Nyköpings BIS 2
IFK Hässleholm 1
Kviberg 19
1/8 Final
09:10
4
1
Prep Schools Lions Red
St Joseph's Youth 88 FC U12 Lions
Kviberg 21
1/8 Final
09:40
2
0
IFK Lidingö 1
Regents Park FC
Kviberg 14
1/8 Final
14:10
3
0
Swindon Town FITC
Elite Football FC Blue
Kviberg 2
1/4 Final
14:10
1
3
Kristianstad FC 1
KFV Segeberg
Kviberg 5
1/4 Final
14:10
3
2
Ängelholms FF 2
IFK Hässleholm 1
Kviberg 15
1/4 Final
14:10
1
3
Prep Schools Lions Red
IFK Lidingö 1
Kviberg 17
1/4 Final
18:30
3
5
Swindon Town FITC
KFV Segeberg
Kviberg 5
Semi final
18:40
0
1
Ängelholms FF 2
IFK Lidingö 1
Kviberg 2
Semi final
Final
09:00
4
0
KFV Segeberg
IFK Lidingö 1
Heden 4 - Puma
Final