Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2018
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
14:40
0
4
Martutene KE
FC Bellevue 1
Inlag 7
1/64 Final
13:50
8
1
Mölndal Fotboll
SK Augur
Åby 6
1/64 Final
14:40
3
2
Hammarby IF FF 2
IK Zenith 2
Ruddalen 3
1/64 Final
13:00
7
2
KF Gjakova
Lunds BK 2
Backavallen 3
1/64 Final
13:50
3
1
IK Zenith 1
Carpe Diem FC
Ruddalen 4
1/64 Final
14:40
2
0
Prep Schools Lions Maroon
A.S. México
Heden 6 - Volvo
1/64 Final
13:50
3
1
IF Brommapojkarna
Regents Park FC
Kviberg 7
1/64 Final
13:50
1
2
Prep Schools Lions Grey
NSA
Kviberg 4
1/64 Final
14:30
2
3
Örgryte IS 2
IFK Stocksund 2
Kviberg 24
1/64 Final
14:40
0
5
KGS Wittmund
Football Academy Plus
Inlag 3
1/64 Final
13:50
6
0
FC Bangkok
Black Rock FC 1
Åby 8
1/64 Final
14:40
7
6
Fc Franconville PB
KL Youth Soccer
Åkeredsvallen 4
1/64 Final
14:50
11
2
V. Frölunda IF 1
V. Frölunda IF 2
Apelsinplan 3
1/64 Final
13:50
11
1
Prep Schools Lions Orange
Fässbergs IF 2
Heden 5 - GB Glace
1/64 Final
14:30
8
2
Backatorp IF 1
La Academia FC 1
Kviberg 9 A
1/64 Final
16:00
3
2
VFL Jheringefehn
Sörskogens IF 1
Noltorpsvallen 3
1/64 Final
14:30
0
7
Munka-Ljungby IF
Upsala IF 2
Kviberg 9 B
1/64 Final
14:50
6
1
SC Nienstedten
Backatorp IF 2
Kviberg 20
1/64 Final
18:40
0
9
FISA Jordan
FC Bellevue 1
Inlag 3
1/32 Final
14:50
3
0
SG Borken e.V.
Black Rock FC 2
Åby 4
1/32 Final
18:40
1
2
Onsala BK 1
Mölndal Fotboll
Åby 6
1/32 Final
18:40
4
5
Sölvesborgs GIF
Hammarby IF FF 2
Heden 6 - Volvo
1/32 Final
17:40
5
0
JSSL Singapore 1
KF Gjakova
Slättadamm 2
1/32 Final
14:50
14
0
Mountain FC 1
BK Häcken 2
Backavallen 3
1/32 Final
17:40
1
5
AIK FF Gul 1
IK Zenith 1
Heden 6 - Volvo
1/32 Final
15:40
0
2
SKF Argentina
Southern Beach FC
Ruddalen 3
1/32 Final
19:20
5
6
Örgryte IS 1
Prep Schools Lions Maroon
Heden 5 - GB Glace
1/32 Final
14:50
0
10
Prep Schools Pumas
Mountain FC 2
Ruddalen 4
1/32 Final
17:50
6
3
Prep Schools Lions Green
IF Brommapojkarna
Kviberg 4
1/32 Final
15:30
1
8
Prep Schools Lions Red
Elite Football FC Blue
Kviberg 9 B
1/32 Final
17:00
1
3
Råsunda IS
FC Helios
Noltorpsvallen 3
1/32 Final
18:00
7
4
HSV
NSA
Kviberg 24
1/32 Final
19:00
0
1
IFK Lidingö FK
IFK Stocksund 2
Kviberg 24
1/32 Final
14:50
1
5
Prep Schools Lions Blue
Intercups MX
Kviberg 7
1/32 Final
18:40
4
0
FK Spartak Tashkent
Football Academy Plus
Inlag 7
1/32 Final
17:40
4
0
Ukraine FC Pidshypnyk
FC Bangkok
Åby 6
1/32 Final
13:50
4
6
KFV Segeberg
Coerver Michigan Performance Academy
Åby 4
1/32 Final
19:40
6
0
Walddörfer SV 1
Fc Franconville PB
Heden 6 - Volvo
1/32 Final
14:40
0
4
Älvsjö AIK FF
Accademia internazionale calcio
Slättadamm 2
1/32 Final
13:50
9
3
Jönköpings Södra IF 1
Hisingsbacka FC
Slättadamm 4
1/32 Final
18:40
0
3
Oppsal IF
V. Frölunda IF 1
Slättadamm 2
1/32 Final
13:50
4
7
Specifique FA Tunisia 1
La Academia FC 2
Apelsinplan 3
1/32 Final
18:20
1
2
Onsala BK 2
Prep Schools Lions Orange
Heden 5 - GB Glace
1/32 Final
15:40
6
2
Lizzy Football Club
Randburg Football Club 1
Åkeredsvallen 4
1/32 Final
18:50
8
1
Prep Schools Pumas White
Backatorp IF 1
Kviberg 4
1/32 Final
13:50
1
2
GAIS
Gideao Soccer
Kviberg 20
1/32 Final
19:50
7
8
Gauldal Fotballklubb
VFL Jheringefehn
Noltorpsvallen 3
1/32 Final
18:20
7
0
AIK FF Gul 2
Upsala IF 2
Kviberg 7
1/32 Final
19:20
3
1
Interesporte/Boca
SC Nienstedten
Kviberg 7
1/32 Final
14:50
4
2
IFK Stocksund 1
Elite Football FC White
Kviberg 4
1/32 Final
08:00
7
2
FC Bellevue 1
SG Borken e.V.
Åby 6
1/16 Final
09:00
1
5
Mölndal Fotboll
Hammarby IF FF 2
Ruddalen 3
1/16 Final
08:00
2
6
JSSL Singapore 1
Mountain FC 1
Slättadamm 4
1/16 Final
08:00
0
6
IK Zenith 1
Southern Beach FC
Apelsinplan 3
1/16 Final
08:00
1
9
Prep Schools Lions Maroon
Mountain FC 2
Ruddalen 3
1/16 Final
08:00
0
3
Prep Schools Lions Green
Elite Football FC Blue
Kviberg 24
1/16 Final
08:50
2
7
FC Helios
HSV
Kviberg 9 B
1/16 Final
08:00
1
3
IFK Stocksund 2
Intercups MX
Kviberg 9 A
1/16 Final
08:00
2
0
FK Spartak Tashkent
Ukraine FC Pidshypnyk
Inlag 3
1/16 Final
08:00
0
2
Coerver Michigan Performance Academy
Walddörfer SV 1
Åkeredsvallen 4
1/16 Final
08:00
11
1
Accademia internazionale calcio
Jönköpings Södra IF 1
Backavallen 3
1/16 Final
08:00
0
6
V. Frölunda IF 1
La Academia FC 2
Slättadamm 2
1/16 Final
08:00
1
5
Prep Schools Lions Orange
Lizzy Football Club
Ruddalen 4
1/16 Final
08:00
5
6
Prep Schools Pumas White
Gideao Soccer
Kviberg 7
1/16 Final
09:00
0
5
VFL Jheringefehn
AIK FF Gul 2
Kviberg 4
1/16 Final
08:00
0
1
Interesporte/Boca
IFK Stocksund 1
Kviberg 20
1/16 Final
13:00
6
2
FC Bellevue 1
Hammarby IF FF 2
Åby 8
1/8 Final
12:20
5
3
Mountain FC 1
Southern Beach FC
Slättadamm 2
1/8 Final
12:20
4
3
Mountain FC 2
Elite Football FC Blue
Åkeredsvallen 4
1/8 Final
12:40
0
2
HSV
Intercups MX
Kviberg 9 A
1/8 Final
12:20
1
2
FK Spartak Tashkent
Walddörfer SV 1
Åby 4
1/8 Final
12:20
3
5
Accademia internazionale calcio
La Academia FC 2
Slättadamm 4
1/8 Final
12:20
2
1
Lizzy Football Club
Gideao Soccer
Apelsinplan 3
1/8 Final
13:50
5
2
AIK FF Gul 2
IFK Stocksund 1
Heden 6 - Volvo
1/8 Final
17:30
0
3
FC Bellevue 1
Mountain FC 1
Heden 6 - Volvo
1/4 Final
17:10
10
9
Mountain FC 2
Intercups MX
Heden 5 - GB Glace
1/4 Final
16:30
0
7
Walddörfer SV 1
La Academia FC 2
Heden 6 - Volvo
1/4 Final
18:00
3
0
Lizzy Football Club
AIK FF Gul 2
Ruddalen 3
1/4 Final
10:00
2
1
Mountain FC 1
Mountain FC 2
Heden 5 - GB Glace
Semi final
10:00
0
3
La Academia FC 2
Lizzy Football Club
Heden 6 - Volvo
Semi final
Final
14:10
0
3
Mountain FC 1
Lizzy Football Club
Gamla Ullevi
Final