Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2018
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Boys 12 - Play off B
Matcher
torsdag
Tid
Match
Info
08:00
WO
3
0
IF Växbo
3
:
0
Bruh Tesfa
Noltorpsvallen 3
1/64 Final
19014900
09:50
5
1
Randburg Football Club 2
5
:
1
IFK Aspudden-Tellus Real
Ruddalen 4
1/64 Final
19006802
09:50
1
0
Lunds BK 1
1
:
0
IK Sirius FK 2
Slättadamm 2
1/64 Final
19007002
09:50
2
3
Kungsbacka IF 1
2
:
3
Sport 4 All
Inlag 3
1/64 Final
19008502
09:50
3
4
Tataouine
3
:
4
Särö IK
Åkeredsvallen 4
1/64 Final
19009902
09:50
10
2
Markaryds IF
10
:
2
Shakti Sports Academy
Apelsinplan 3
1/64 Final
19013802
10:00
2
1
Phoenix Football Academy
2
:
1
Bergsjö IF
Kviberg 4
1/64 Final
19001802
10:00
4
6
Sætre IF Graabein Black
4
:
6
Kungsbacka IF 2
Inlag 7
1/64 Final
19008902
10:30
2
3
TuS Kirchdorf
2
:
3
IFK Aspudden-Tellus United
Heden 6 - Volvo
1/64 Final
19000603
10:40
WO
3
0
Chico Sporting Club
3
:
0
PSG Pro Sport
Kviberg 7
1/64 Final
19002203
10:40
2
1
Yaşamkent İlker Spor
2
:
1
Chelsea SC LA
Kviberg 20
1/64 Final
19003503
10:40
1
2
Azalea BK 3
1
:
2
IFK Aspudden-Tellus 2
Ruddalen 4
1/64 Final
19006803
10:40
1
2
IK Sirius FK 1
1
:
2
SFK Rotalis
Slättadamm 2
1/64 Final
19007003
10:40
1
12
Lunds BK 3
1
:
12
Prep Schools Pumas Red
Slättadamm 4
1/64 Final
19007203
10:40
0
1
Sävedalens IF 2
0
:
1
Irsta IF 2
Kviberg 24
1/64 Final
19009303
10:40
0
2
IFK Aspudden-Tellus 1
0
:
2
Scandia United SA
Åkeredsvallen 4
1/64 Final
19009903
10:40
3
1
Högsby IK
3
:
1
Fässbergs IF 1
Åby 4
1/64 Final
19010303
10:40
5
2
AFD Torre
5
:
2
Frösö IF 2
Åby 8
1/64 Final
19010603
10:40
0
11
Azalea BK 2
0
:
11
Prep Schools Lions White
Kviberg 9 A
1/64 Final
19011403
10:40
5
0
Brunnby FF
5
:
0
IK Vista
Apelsinplan 3
1/64 Final
19013803
10:50
8
2
Prep Schools Lions Purple
8
:
2
Eriksbergs IF
Kviberg 4
1/64 Final
19001803
11:30
P
6
7
Uppåkra IF
6
:
7
Lillestrøm SK 2
Åby 4
1/64 Final
19010314
11:40
3
0
V. Ingelstad IS
3
:
0
Champs
Backavallen 3
1/64 Final
19012904
08:50
3
0
Football Academy of Jerusalem
3
:
0
Süderneulander SV
Noltorpsvallen 3
1/32 Final
19014901
11:30
12
1
Lillestrøm SK 1
12
:
1
Frösö IF 1
Åby 6
1/32 Final
19010504
11:40
5
1
Upsala IF 1
5
:
1
Irsta IF 1
Kviberg 4
1/32 Final
19001804
11:40
WO
0
3
Specifique FA Tunisia 2
0
:
3
Azalea BK 1
Ruddalen 3
1/32 Final
19006704
11:50
4
1
Sörskogens IF 2
4
:
1
IF Växbo
Noltorpsvallen 3
1/32 Final
19014902
12:20
5
4
FC Connecticut
5
:
4
Sävedalens IF 1
Kviberg 7
1/32 Final
19002205
12:20
0
2
Finlandia Pallo AIF
0
:
2
Hammarby IF FF 1
Kviberg 24
1/32 Final
19009305
12:30
0
4
Torslanda IK 1
0
:
4
Prep Schools Lions Yellow
Kviberg 4
1/32 Final
19001805
12:30
P
6
5
JSSL Singapore 2
6
:
5
JSSL Singapore 3
Backavallen 3
1/32 Final
19012905
13:40
4
3
Tramway FC
4
:
3
Särö IK
Åby 6
1/32 Final
19010506
14:10
0
1
Förslövs IF
0
:
1
Markaryds IF
Ruddalen 4
1/32 Final
19006807
14:10
4
3
IK Fyris
4
:
3
Legon Hill SA
Åkeredsvallen 4
1/32 Final
19009907
14:10
0
4
Torslanda IK 2
0
:
4
Phoenix Football Academy
Kviberg 9 B
1/32 Final
19011506
14:10
6
3
V. Frölunda IF 3
6
:
3
Randburg Football Club 2
Apelsinplan 3
1/32 Final
19013807
14:20
0
3
FC Bellevue 3
0
:
3
Sport 4 All
Inlag 3
1/32 Final
19008507
14:20
5
2
SV Eichede
5
:
2
Kungsbacka IF 2
Inlag 7
1/32 Final
19008907
14:30
4
0
Torna Hällestad IF
4
:
0
Högsby IK
Åby 6
1/32 Final
19010507
14:30
1
4
Mossens BK
1
:
4
Prep Schools Lions White
Kviberg 9 A
1/32 Final
19011407
14:50
5
2
Euro Sports Brasil
5
:
2
Yaşamkent İlker Spor
Kviberg 7
1/32 Final
19002208
14:50
P
6
7
FO Valesia
6
:
7
Prep Schools Lions Purple
Kviberg 24
1/32 Final
19009308
15:00
9
2
Assyriska BK
9
:
2
Irsta IF 2
Kviberg 4
1/32 Final
19001808
15:00
4
0
IFK Aspudden-Tellus City
4
:
0
IFK Aspudden-Tellus 2
Ruddalen 3
1/32 Final
19006708
15:00
5
0
Salam Zgharta Club
5
:
0
Scandia United SA
Ruddalen 4
1/32 Final
19006808
15:00
5
2
BK Häcken 1
5
:
2
Lunds BK 1
Slättadamm 2
1/32 Final
19007007
15:00
3
1
ADYL Rep FC
3
:
1
Brunnby FF
Åkeredsvallen 4
1/32 Final
19009908
15:10
1
0
FC Bellevue 2
1
:
0
AFD Torre
Inlag 7
1/32 Final
19008908
15:10
4
0
IF Elfsborg
4
:
0
Chico Sporting Club
Kviberg 9 B
1/32 Final
19011507
15:10
8
3
Jönköpings Södra IF 2
8
:
3
SFK Rotalis
Backavallen 3
1/32 Final
19012908
15:50
3
1
Hanoi Football Club
3
:
1
V. Ingelstad IS
Slättadamm 4
1/32 Final
19007208
16:00
P
3
5
Sætre IF Graabein White
3
:
5
Lillestrøm SK 2
Inlag 3
1/32 Final
19008509
16:00
P
5
6
Oghab FC
5
:
6
Prep Schools Pumas Red
Backavallen 3
1/32 Final
19012909
16:20
P
5
4
Walddörfer SV 2
5
:
4
IFK Aspudden-Tellus United
Heden 5 - GB Glace
1/32 Final
19000509
18:00
3
4
Markaryds IF
3
:
4
Azalea BK 1
Åkeredsvallen 4
1/16 Final
19009911
18:00
7
2
Lillestrøm SK 1
7
:
2
IK Fyris
Åby 6
1/16 Final
19010511
18:00
2
1
Phoenix Football Academy
2
:
1
Hammarby IF FF 1
Kviberg 9 B
1/16 Final
19011509
18:20
3
4
Torna Hällestad IF
3
:
4
Tramway FC
Apelsinplan 3
1/16 Final
19013811
18:50
0
7
Football Academy of Jerusalem
0
:
7
Prep Schools Lions White
Kviberg 4
1/16 Final
19001812
18:50
1
5
Sörskogens IF 2
1
:
5
IF Elfsborg
Kviberg 20
1/16 Final
19003511
18:50
4
0
Salam Zgharta Club
4
:
0
ADYL Rep FC
Åkeredsvallen 4
1/16 Final
19009912
18:50
0
3
Assyriska BK
0
:
3
FC Connecticut
Kviberg 9 A
1/16 Final
19011410
18:50
P
4
6
Prep Schools Lions Purple
4
:
6
Upsala IF 1
Kviberg 9 B
1/16 Final
19011510
19:00
1
2
IFK Aspudden-Tellus City
1
:
2
V. Frölunda IF 3
Ruddalen 3
1/16 Final
19006711
19:00
2
1
BK Häcken 1
2
:
1
JSSL Singapore 2
Slättadamm 2
1/16 Final
19007011
19:00
P
6
4
Euro Sports Brasil
6
:
4
Prep Schools Lions Yellow
Kviberg 24
1/16 Final
19009311
19:00
1
2
Sport 4 All
1
:
2
FC Bellevue 2
Åby 8
1/16 Final
19010611
19:40
P
7
6
Prep Schools Pumas Red
7
:
6
Jönköpings Södra IF 2
Slättadamm 4
1/16 Final
19007211
20:10
0
10
Lillestrøm SK 2
0
:
10
SV Eichede
Åby 4
1/16 Final
19010313
20:30
0
2
Hanoi Football Club
0
:
2
Walddörfer SV 2
Backavallen 3
1/16 Final
19012912
fredag
Tid
Match
Info
08:00
0
8
Azalea BK 1
0
:
8
Phoenix Football Academy
Kviberg 7
1/8 Final
20002200
08:00
3
2
Prep Schools Lions White
3
:
2
Euro Sports Brasil
Kviberg 24
1/8 Final
20009300
08:00
0
2
FC Bellevue 2
0
:
2
Lillestrøm SK 1
Kviberg 9 A
1/8 Final
20011400
08:00
2
0
Prep Schools Pumas Red
2
:
0
Salam Zgharta Club
Kviberg 9 B
1/8 Final
20011500
08:50
7
3
IF Elfsborg
7
:
3
FC Connecticut
Kviberg 24
1/8 Final
20009301
08:50
3
0
SV Eichede
3
:
0
Tramway FC
Kviberg 9 A
1/8 Final
20011401
08:50
6
0
BK Häcken 1
6
:
0
Walddörfer SV 2
Kviberg 9 B
1/8 Final
20011501
09:40
0
6
V. Frölunda IF 3
0
:
6
Upsala IF 1
Kviberg 4
1/8 Final
20002201
12:40
P
6
5
Lillestrøm SK 1
6
:
5
Prep Schools Pumas Red
Heden 5 - GB Glace
1/4 Final
20000505
12:40
1
0
Phoenix Football Academy
1
:
0
Prep Schools Lions White
Heden 6 - Volvo
1/4 Final
20000605
13:30
3
2
SV Eichede
3
:
2
BK Häcken 1
Heden 5 - GB Glace
1/4 Final
20000506
13:30
4
1
Upsala IF 1
4
:
1
IF Elfsborg
Heden 6 - Volvo
1/4 Final
20000606
18:30
0
4
Lillestrøm SK 1
0
:
4
Phoenix Football Academy
Heden 5 - GB Glace
Semi final
20000510
18:30
6
8
SV Eichede
6
:
8
Upsala IF 1
Heden 6 - Volvo
Semi final
20000610
lördag
Tid
Match
Info
11:00
P
5
4
Phoenix Football Academy
5
:
4
Upsala IF 1
Heden 6 - Volvo
Final
21000600