Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2017
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
15:20
3
1
Ludvika FK
IFK Österåker
Inlag 5
1/64 Final
16:20
11
0
Lillestrøm SK
Ljungby IF
Åby 1
1/64 Final
18:50
4
2
VfL Westercelle
Mölndal Fotboll
Öisgården
1/64 Final
18:30
2
0
AFC Apex
Enebybergs IF
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/64 Final
18:20
0
4
Fjolnir 2
FC Golden State
Backavallen 2
1/64 Final
19:20
2
3
Volsungur
IFK Skövde FK 2
Backavallen 1
1/64 Final
18:10
2
0
InterClubes
FK Lillehammer 1
Lemmingvallen 1
1/64 Final
18:30
8
7
Route10 Futbol
CA Intercups Mexico
Kviberg 18
1/64 Final
17:30
5
4
Vaksala SK
Tyresö FF
Kviberg 25
1/64 Final
18:40
1
4
Swindon Town FITC 2
Onsala BK
Kviberg 25
1/64 Final
16:40
10
0
CCL Soccer Club
Guernsey Schools
Öisgården
1/64 Final
15:10
7
6
Fässbergs IF
CD Inter Vista Alegre
Åkeredsvallen 1
1/64 Final
15:30
0
3
South Dartmoor CC
FC Bangkok
Inlag 8
1/64 Final
15:20
3
1
Coerver Michigan Performance Academy
Lidköpings FK
Åby 10
1/64 Final
15:30
1
0
Almada Foot
IFK Falköping FF 2
Överåsvallen
1/64 Final
18:20
5
0
Nordhordland BK
Orust Fotboll
Bergsjövallen 2
1/64 Final
18:20
5
4
FBK Karlstad
IFK Östersund 1
Tuvevallen 1
1/64 Final
18:20
4
5
Oppsal IF
Skara FC
Gothia Park Academy 3
1/64 Final
18:50
8
8
Öckerö IF
IFK Falköping FF 1
Bergsjövallen 1
1/64 Final
18:30
6
0
Yeovil Town FC
Dundalk Schoolboys League
Kviberg 16
1/64 Final
18:40
8
9
Lerums IS
Esporte Uniao
Kviberg 21
1/64 Final
18:20
0
9
Blackburn Celtic Youth
ASCD Triunfo
Kviberg 17
1/64 Final
17:50
4
0
Pro Direct Soccer Academy
Swindon Town FITC 1
Överåsvallen
1/64 Final
17:20
4
1
Kungsladugårds BK
Mälarhöjdens IK
Kobbens IP 1
1/64 Final
10:50
2
0
Mjällby AIF
Ludvika FK
Inlag 9
1/32 Final
10:10
4
5
KSV Klein-Karben
Lillestrøm SK
Frejaplan
1/32 Final
12:30
0
3
BK Flagg
VfL Westercelle
Mossens IP
1/32 Final
12:10
3
1
Lizzy Football Club
AFC Apex
Lemmingvallen 2
1/32 Final
12:00
4
0
GAIS
Miramar United Elite
Slottskogsvallen
1/32 Final
11:50
1
4
Keflavik
FC Golden State
Sälöfjordsplan 2
1/32 Final
13:00
2
1
Alviks IK
IFK Skövde FK 2
Sälöfjordsplan 1
1/32 Final
13:10
2
0
Fjolnir 1
Eds FF
Backavallen 2
1/32 Final
11:00
3
0
V. Frölunda IF
InterClubes
Kviberg 14
1/32 Final
11:30
4
0
St. Paul Blackhawks 1
Vimmerby IF
Kviberg 21
1/32 Final
11:00
2
0
Karlslunds IF HFK
Route10 Futbol
Kviberg 18
1/32 Final
11:00
2
0
Mossens BK
Vaksala SK
Kviberg 2
1/32 Final
11:00
1
2
Ramlösa Södra FF
Onsala BK
Gamlestadsvallen 1
1/32 Final
11:50
1
0
Norrby IF
Specifique FA Tunisia
Bergsjövallen 1
1/32 Final
13:40
2
1
Eimsbütteler TV
CCL Soccer Club
Åkeredsvallen 2
1/32 Final
13:40
3
1
Entente Sannois Saint Gratien
Fässbergs IF
Åkeredsvallen 1
1/32 Final
11:00
3
1
JFV Hanse Lübeck
FC Bangkok
Inlag 4
1/32 Final
10:10
0
3
SG Wiesharde/Schaffund/Lindewitt
Coerver Michigan Performance Academy
Åby 1
1/32 Final
11:20
7
8
Tynecastle Football Club
Almada Foot
Mossens IP
1/32 Final
11:00
0
2
IF Väster
Nordhordland BK
Kviberg 5
1/32 Final
11:20
0
1
Santa Fe
Örgryte IS
SKF Arena
1/32 Final
11:50
2
0
Dalkurd FF
KA 1
Krokängsplan
1/32 Final
11:50
0
1
Hässleholms IF
FBK Karlstad
Tuvevallen 2
1/32 Final
11:50
3
0
Cap Jeune 31
Skara FC
Sälöfjordsplan 1
1/32 Final
10:40
4
0
Hvetlanda GIF
Öckerö IF
Kviberg 23
1/32 Final
11:00
0
2
Ordin FC
Yeovil Town FC
Kviberg 16
1/32 Final
11:00
2
0
Skiljebo SK
Esporte Uniao
Kviberg 17
1/32 Final
11:50
2
1
Nõmme United FC
ASCD Triunfo
Kviberg 23
1/32 Final
11:00
2
0
Sandefjord BK
SuS Kaiserau
Gamlestadsvallen 2
1/32 Final
11:20
5
0
ED Moratalaz
Tidaholms GIF
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/32 Final
11:50
6
0
FC Bordeaux Aquitaine
Pro Direct Soccer Academy
Apelsinplan 2
1/32 Final
12:10
3
0
Bordeaux Elite FC
Kungsladugårds BK
Åkeredsvallen 3
1/32 Final
15:20
0
1
Mjällby AIF
Lillestrøm SK
Åby 2
1/16 Final
17:20
2
0
VfL Westercelle
Lizzy Football Club
Kviberg 24
1/16 Final
18:20
1
0
GAIS
FC Golden State
Sälöfjordsplan 2
1/16 Final
18:00
0
5
Alviks IK
Fjolnir 1
Krokängsplan
1/16 Final
17:20
5
1
V. Frölunda IF
St. Paul Blackhawks 1
Lemmingvallen 1
1/16 Final
17:40
2
0
Karlslunds IF HFK
Mossens BK
Kviberg 17
1/16 Final
18:20
6
5
Onsala BK
Norrby IF
Kviberg 14
1/16 Final
18:25
0
2
Eimsbütteler TV
Entente Sannois Saint Gratien
Kobbens IP 2
1/16 Final
15:10
0
2
JFV Hanse Lübeck
Coerver Michigan Performance Academy
Åby 1
1/16 Final
17:20
3
2
Almada Foot
Nordhordland BK
Kviberg 21
1/16 Final
17:20
2
0
Örgryte IS
Dalkurd FF
Gothia Park Academy 3
1/16 Final
18:10
0
2
FBK Karlstad
Cap Jeune 31
Backavallen 2
1/16 Final
16:30
2
3
Hvetlanda GIF
Yeovil Town FC
Kviberg 16
1/16 Final
16:30
3
5
Skiljebo SK
Nõmme United FC
Bergsjövallen 2
1/16 Final
17:50
0
3
Sandefjord BK
ED Moratalaz
Kviberg 18
1/16 Final
16:50
0
1
FC Bordeaux Aquitaine
Bordeaux Elite FC
Åkeredsvallen 1
1/16 Final
08:00
4
5
Lillestrøm SK
VfL Westercelle
SKF Arena
1/8 Final
08:00
2
0
GAIS
Fjolnir 1
Kviberg 2
1/8 Final
08:00
2
1
V. Frölunda IF
Karlslunds IF HFK
Kviberg 5
1/8 Final
09:10
2
1
Onsala BK
Entente Sannois Saint Gratien
SKF Arena
1/8 Final
09:10
1
2
Coerver Michigan Performance Academy
Almada Foot
Heden 3 - McDonald's
1/8 Final
09:10
0
5
Örgryte IS
Cap Jeune 31
Bravida Arena
1/8 Final
09:10
2
0
Yeovil Town FC
Nõmme United FC
Härlanda 2
1/8 Final
09:10
5
4
ED Moratalaz
Bordeaux Elite FC
Kviberg 5
1/8 Final
13:40
0
1
VfL Westercelle
GAIS
SKF Arena
1/4 Final
14:10
2
0
V. Frölunda IF
Onsala BK
Heden 3 - McDonald's
1/4 Final
14:10
0
5
Almada Foot
Cap Jeune 31
Heden 4 - Puma
1/4 Final
14:10
2
1
Yeovil Town FC
ED Moratalaz
Gröna Vallen
1/4 Final
18:50
0
4
GAIS
V. Frölunda IF
SKF Arena
Semi final
20:10
1
0
Cap Jeune 31
Yeovil Town FC
Heden 4 - Puma
Semi final
Final
12:20
0
1
V. Frölunda IF
Cap Jeune 31
Gamla Ullevi
Final