Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2017
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Boys 16 - Play off A
Matcher
onsdag
Tid
Match
Info
15:10
P
7
6
Fässbergs IF
7
:
6
CD Inter Vista Alegre
Åkeredsvallen 1
1/64 Final
19006208
15:20
3
1
Ludvika FK
3
:
1
IFK Österåker
Inlag 5
1/64 Final
19008708
15:20
3
1
Coerver Michigan Performance Academy
3
:
1
Lidköpings FK
Åby 10
1/64 Final
19011308
15:30
P
1
0
Almada Foot
1
:
0
IFK Falköping FF 2
Överåsvallen
1/64 Final
19001108
15:30
0
3
South Dartmoor CC
0
:
3
FC Bangkok
Inlag 8
1/64 Final
19009008
16:20
11
0
Lillestrøm SK
11
:
0
Ljungby IF
Åby 1
1/64 Final
19010009
16:40
10
0
CCL Soccer Club
10
:
0
Guernsey Schools
Öisgården
1/64 Final
19010909
17:20
4
1
Kungsladugårds BK
4
:
1
Mälarhöjdens IK
Kobbens IP 1
1/64 Final
19013909
17:30
P
5
4
Vaksala SK
5
:
4
Tyresö FF
Kviberg 25
1/64 Final
19012510
17:50
4
0
Pro Direct Soccer Academy
4
:
0
Swindon Town FITC 1
Överåsvallen
1/64 Final
19001110
18:10
2
0
InterClubes
2
:
0
FK Lillehammer 1
Lemmingvallen 1
1/64 Final
19004311
18:20
0
9
Blackburn Celtic Youth
0
:
9
ASCD Triunfo
Kviberg 17
1/64 Final
19003211
18:20
5
0
Nordhordland BK
5
:
0
Orust Fotboll
Bergsjövallen 2
1/64 Final
19004510
18:20
4
5
Oppsal IF
4
:
5
Skara FC
Gothia Park Academy 3
1/64 Final
19007511
18:20
P
5
4
FBK Karlstad
5
:
4
IFK Östersund 1
Tuvevallen 1
1/64 Final
19008011
18:20
0
4
Fjolnir 2
0
:
4
FC Golden State
Backavallen 2
1/64 Final
19012811
18:30
6
0
Yeovil Town FC
6
:
0
Dundalk Schoolboys League
Kviberg 16
1/64 Final
19003111
18:30
P
8
7
Route10 Futbol
8
:
7
CA Intercups Mexico
Kviberg 18
1/64 Final
19003311
18:30
2
0
AFC Apex
2
:
0
Enebybergs IF
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/64 Final
19013311
18:40
P
8
9
Lerums IS
8
:
9
Esporte Uniao
Kviberg 21
1/64 Final
19003611
18:40
1
4
Swindon Town FITC 2
1
:
4
Onsala BK
Kviberg 25
1/64 Final
19012511
18:50
P
8
8
Öckerö IF
8
:
8
IFK Falköping FF 1
Bergsjövallen 1
1/64 Final
19004411
18:50
4
2
VfL Westercelle
4
:
2
Mölndal Fotboll
Öisgården
1/64 Final
19010911
19:20
P
2
3
Volsungur
2
:
3
IFK Skövde FK 2
Backavallen 1
1/64 Final
19012712
torsdag
Tid
Match
Info
10:10
0
3
SG Wiesharde/Schaffund/Lindewitt
0
:
3
Coerver Michigan Performance Academy
Åby 1
1/32 Final
20010002
10:10
P
4
5
KSV Klein-Karben
4
:
5
Lillestrøm SK
Frejaplan
1/32 Final
20010702
10:40
4
0
Hvetlanda GIF
4
:
0
Öckerö IF
Kviberg 23
1/32 Final
20003803
10:50
2
0
Mjällby AIF
2
:
0
Ludvika FK
Inlag 9
1/32 Final
20009103
11:00
2
0
Mossens BK
2
:
0
Vaksala SK
Kviberg 2
1/32 Final
20001503
11:00
0
2
IF Väster
0
:
2
Nordhordland BK
Kviberg 5
1/32 Final
20002003
11:00
3
0
V. Frölunda IF
3
:
0
InterClubes
Kviberg 14
1/32 Final
20002903
11:00
0
2
Ordin FC
0
:
2
Yeovil Town FC
Kviberg 16
1/32 Final
20003103
11:00
2
0
Skiljebo SK
2
:
0
Esporte Uniao
Kviberg 17
1/32 Final
20003203
11:00
2
0
Karlslunds IF HFK
2
:
0
Route10 Futbol
Kviberg 18
1/32 Final
20003303
11:00
1
2
Ramlösa Södra FF
1
:
2
Onsala BK
Gamlestadsvallen 1
1/32 Final
20004103
11:00
3
1
JFV Hanse Lübeck
3
:
1
FC Bangkok
Inlag 4
1/32 Final
20008603
11:00
2
0
Sandefjord BK
2
:
0
SuS Kaiserau
Gamlestadsvallen 2
1/32 Final
20011603
11:20
0
1
Santa Fe
0
:
1
Örgryte IS
SKF Arena
1/32 Final
20000203
11:20
P
7
8
Tynecastle Football Club
7
:
8
Almada Foot
Mossens IP
1/32 Final
20000703
11:20
5
0
ED Moratalaz
5
:
0
Tidaholms GIF
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/32 Final
20013303
11:30
4
0
St. Paul Blackhawks 1
4
:
0
Vimmerby IF
Kviberg 21
1/32 Final
20003604
11:50
2
1
Nõmme United FC
2
:
1
ASCD Triunfo
Kviberg 23
1/32 Final
20003804
11:50
1
0
Norrby IF
1
:
0
Specifique FA Tunisia
Bergsjövallen 1
1/32 Final
20004404
11:50
3
0
Cap Jeune 31
3
:
0
Skara FC
Sälöfjordsplan 1
1/32 Final
20007704
11:50
1
4
Keflavik
1
:
4
FC Golden State
Sälöfjordsplan 2
1/32 Final
20007804
11:50
0
1
Hässleholms IF
0
:
1
FBK Karlstad
Tuvevallen 2
1/32 Final
20008104
11:50
2
0
Dalkurd FF
2
:
0
KA 1
Krokängsplan
1/32 Final
20008204
11:50
6
0
FC Bordeaux Aquitaine
6
:
0
Pro Direct Soccer Academy
Apelsinplan 2
1/32 Final
20013704
12:00
4
0
GAIS
4
:
0
Miramar United Elite
Slottskogsvallen
1/32 Final
20000904
12:10
3
0
Bordeaux Elite FC
3
:
0
Kungsladugårds BK
Åkeredsvallen 3
1/32 Final
20006404
12:10
3
1
Lizzy Football Club
3
:
1
AFC Apex
Lemmingvallen 2
1/32 Final
20013404
12:30
0
3
BK Flagg
0
:
3
VfL Westercelle
Mossens IP
1/32 Final
20000704
13:00
2
1
Alviks IK
2
:
1
IFK Skövde FK 2
Sälöfjordsplan 1
1/32 Final
20007705
13:10
2
0
Fjolnir 1
2
:
0
Eds FF
Backavallen 2
1/32 Final
20012805
13:40
3
1
Entente Sannois Saint Gratien
3
:
1
Fässbergs IF
Åkeredsvallen 1
1/32 Final
20006206
13:40
2
1
Eimsbütteler TV
2
:
1
CCL Soccer Club
Åkeredsvallen 2
1/32 Final
20006306
15:10
0
2
JFV Hanse Lübeck
0
:
2
Coerver Michigan Performance Academy
Åby 1
1/16 Final
20010006
15:20
0
1
Mjällby AIF
0
:
1
Lillestrøm SK
Åby 2
1/16 Final
20010107
16:30
2
3
Hvetlanda GIF
2
:
3
Yeovil Town FC
Kviberg 16
1/16 Final
20003108
16:30
P
3
5
Skiljebo SK
3
:
5
Nõmme United FC
Bergsjövallen 2
1/16 Final
20004508
16:50
0
1
FC Bordeaux Aquitaine
0
:
1
Bordeaux Elite FC
Åkeredsvallen 1
1/16 Final
20006209
17:20
3
2
Almada Foot
3
:
2
Nordhordland BK
Kviberg 21
1/16 Final
20003608
17:20
5
1
V. Frölunda IF
5
:
1
St. Paul Blackhawks 1
Lemmingvallen 1
1/16 Final
20004309
17:20
2
0
Örgryte IS
2
:
0
Dalkurd FF
Gothia Park Academy 3
1/16 Final
20007509
17:20
2
0
VfL Westercelle
2
:
0
Lizzy Football Club
Kviberg 24
1/16 Final
20009309
17:40
2
0
Karlslunds IF HFK
2
:
0
Mossens BK
Kviberg 17
1/16 Final
20003209
17:50
0
3
Sandefjord BK
0
:
3
ED Moratalaz
Kviberg 18
1/16 Final
20003308
18:00
0
5
Alviks IK
0
:
5
Fjolnir 1
Krokängsplan
1/16 Final
20008210
18:10
0
2
FBK Karlstad
0
:
2
Cap Jeune 31
Backavallen 2
1/16 Final
20012810
18:20
P
6
5
Onsala BK
6
:
5
Norrby IF
Kviberg 14
1/16 Final
20002909
18:20
1
0
GAIS
1
:
0
FC Golden State
Sälöfjordsplan 2
1/16 Final
20007810
18:25
0
2
Eimsbütteler TV
0
:
2
Entente Sannois Saint Gratien
Kobbens IP 2
1/16 Final
20014009
fredag
Tid
Match
Info
08:00
P
4
5
Lillestrøm SK
4
:
5
VfL Westercelle
SKF Arena
1/8 Final
21000200
08:00
2
0
GAIS
2
:
0
Fjolnir 1
Kviberg 2
1/8 Final
21001500
08:00
2
1
V. Frölunda IF
2
:
1
Karlslunds IF HFK
Kviberg 5
1/8 Final
21002000
09:10
2
1
Onsala BK
2
:
1
Entente Sannois Saint Gratien
SKF Arena
1/8 Final
21000201
09:10
1
2
Coerver Michigan Performance Academy
1
:
2
Almada Foot
Heden 3 - McDonald's
1/8 Final
21000301
09:10
P
5
4
ED Moratalaz
5
:
4
Bordeaux Elite FC
Kviberg 5
1/8 Final
21002001
09:10
2
0
Yeovil Town FC
2
:
0
Nõmme United FC
Härlanda 2
1/8 Final
21011001
09:10
0
5
Örgryte IS
0
:
5
Cap Jeune 31
Bravida Arena
1/8 Final
21013201
13:40
P
0
1
VfL Westercelle
0
:
1
GAIS
SKF Arena
1/4 Final
21000205
14:10
2
0
V. Frölunda IF
2
:
0
Onsala BK
Heden 3 - McDonald's
1/4 Final
21000305
14:10
0
5
Almada Foot
0
:
5
Cap Jeune 31
Heden 4 - Puma
1/4 Final
21000404
14:10
2
1
Yeovil Town FC
2
:
1
ED Moratalaz
Gröna Vallen
1/4 Final
21014205
18:50
0
4
GAIS
0
:
4
V. Frölunda IF
SKF Arena
Semi final
21000209
20:10
1
0
Cap Jeune 31
1
:
0
Yeovil Town FC
Heden 4 - Puma
Semi final
21000409
lördag
Tid
Match
Info
12:20
0
1
V. Frölunda IF
0
:
1
Cap Jeune 31
Gamla Ullevi
Final
22001203