Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2017
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
16:30
1
2
Gammelstads IF
SK Sprint-Jeløy
Inlag 5
1/64 Final
17:40
3
5
Furulunds IK
Nest-Sotra 2
Åby 2
1/64 Final
17:30
2
1
Nest-Sotra 1
Forza Academy
Slottskogsvallen
1/64 Final
17:40
0
4
Gammelgårdens IF
Gimonäs Umeå IF
Heden 3 - McDonald's
1/64 Final
14:30
3
0
Kinetic Academy
Bälinge IF
Gröna Vallen
1/64 Final
14:40
4
0
San Francisco Seals
Jonsereds IF
Bergsjövallen 2
1/64 Final
15:30
6
5
The Westgate School
Storvreta/Ärentuna
Kobbens IP 2
1/64 Final
15:50
2
3
Fjolnir
IF VP Uppsala
Krokängsplan
1/64 Final
16:20
0
5
Fortuna FF
Nässjö FF
Sälöfjordsplan 2
1/64 Final
16:30
2
0
BK Derby
Keflavik
Gothia Park Academy 1
1/64 Final
15:20
0
7
Braishfield Bees FC
KA
Sälöfjordsplan 1
1/64 Final
18:30
2
1
Bodens BK FF
IBFF
Frejaplan
1/64 Final
15:40
1
0
AFC Chigasaki
FK Bromma
Kviberg 14
1/64 Final
18:20
1
0
Walddörfer SV 2
Eksjö Fotboll
Kviberg 11
1/64 Final
16:40
1
0
Håbo FF
FC International Leipzig e.V.
Kviberg 3
1/64 Final
16:40
2
0
ZFA
FK Lillehammer
Kviberg 5
1/64 Final
16:20
5
0
Lerums IS
Sampa Futebol
Kviberg 11
1/64 Final
16:00
3
1
Gerdskens BK
Beirut FAC
Gamlestadsvallen 1
1/64 Final
16:20
0
6
Nordhordland BK 2
Älvsborg FF
Kviberg 23
1/64 Final
15:40
7
0
Reading Rage
Aga Khan Mzizima Secondary School
Kviberg 16
1/64 Final
14:20
1
2
Freie Turnerschaft Braunschweig
IFK Klagshamn
Inlag 8
1/64 Final
16:30
1
2
Figgjo IL
Lørenskog IF
Frejaplan
1/64 Final
17:30
5
0
Segeltorps IF
Högsby IK
Frejaplan
1/64 Final
15:30
0
5
ACBB Paris
Boynton Knights
Öisgården
1/64 Final
18:30
8
0
Torslanda IK
Storfors AIK
Majvallen
1/64 Final
15:30
5
4
Ale United
Piteå IF
Guldheden Södra
1/64 Final
16:30
0
3
IFK Bergvik
BrazasPHX/Campo Belo
Kviberg 18
1/64 Final
18:30
1
4
Samaya FA
FC Pommern Stralsund
Slottskogsvallen
1/64 Final
15:20
3
2
Laholms FK
Tranås FF
Apelsinplan 2
1/64 Final
16:30
2
1
Kramfors-Alliansen
IFK Vaxholm
Backavallen 2
1/64 Final
15:20
2
0
SC Borgfeld eV
Lillestrøm SK 2
Tuvevallen 1
1/64 Final
17:30
4
5
IFK Östersund
Bangalore Soccer Academy
Backavallen 1
1/64 Final
16:20
5
1
Bosque
FSV Langwedel-Völkersen
Kviberg 15
1/64 Final
16:20
0
3
Vaksala SK
HUS
Kviberg 24
1/64 Final
15:40
1
0
Tölö IF
SA United SC
Bergsjövallen 2
1/64 Final
15:20
5
0
Vallåkra IF
FCPC Soccer School
Lemmingvallen 1
1/64 Final
15:40
3
1
JSG Baden/Etelsen
Trosa-Vagnhärad SK
Kviberg 2
1/64 Final
15:50
6
1
Norrby IF
NSA
Bergsjövallen 1
1/64 Final
17:30
1
3
St. Paul Blackhawks 2
Sandefjord BK
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/64 Final
14:00
2
3
JSC Pitray-Olier Paris Red
SK Sprint-Jeløy
Inlag 1
1/32 Final
13:40
2
0
IK Sirius FK
Nest-Sotra 2
Åby 2
1/32 Final
13:40
3
1
Bankeryds SK
Emmaboda IS
Åby 5
1/32 Final
13:40
1
3
JFV Weyhe-Stuhr e.V.
Nest-Sotra 1
Mossens IP
1/32 Final
14:10
1
0
Sollefteå GIF FF
Gimonäs Umeå IF
Överåsvallen
1/32 Final
14:50
0
3
Boo FF
Kinetic Academy
Kviberg 11
1/32 Final
15:50
2
1
Heesseler SV
San Francisco Seals
Kviberg 13
1/32 Final
16:00
6
0
Pro Direct Soccer Academy
The Westgate School
Kobbens IP 2
1/32 Final
16:10
3
1
BK Höllviken Red
IF VP Uppsala
Krokängsplan
1/32 Final
16:40
5
0
Nässjö FF
BK Derby
Tuvevallen 1
1/32 Final
16:10
0
4
Glumslövs FF
KA
Tuvevallen 2
1/32 Final
16:00
2
1
Onsala BK
Bodens BK FF
Kortedalavallen 1
1/32 Final
13:50
0
2
AFC Chigasaki
Walddörfer SV 2
Kviberg 11
1/32 Final
13:30
2
1
Håbo FF
ZFA
Kviberg 12
1/32 Final
15:30
1
6
Lerums IS
Gerdskens BK
Gamlestadsvallen 1
1/32 Final
15:50
1
0
Älvsborg FF
Reading Rage
Kviberg 3
1/32 Final
15:20
0
3
JDFS Alberts
IFK Klagshamn
Inlag 2
1/32 Final
15:30
2
1
IFK Luleå
Lørenskog IF
Inlag 6
1/32 Final
11:50
1
0
Eskilstuna City FK
Segeltorps IF
Åby 10
1/32 Final
12:10
0
2
Esporte Uniao
Boynton Knights
Guldheden Södra
1/32 Final
14:40
3
0
Torslanda IK
Ale United
Lemmingvallen 1
1/32 Final
14:40
1
0
Halvorstorps IS
BrazasPHX/Campo Belo
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/32 Final
16:00
3
1
Monte Libano
FC Pommern Stralsund
Ruddalen 2
1/32 Final
16:20
1
2
IFK Uddevalla
Laholms FK
Ruddalen 5
1/32 Final
15:00
3
0
USC Paloma Hamburg
Kramfors-Alliansen
Slättadamm 3
1/32 Final
15:00
1
3
Union 60
Fet IL
Slättadamm 1
1/32 Final
16:20
2
0
Blagnac
SC Borgfeld eV
Sälöfjordsplan 1
1/32 Final
16:00
2
1
Ödåkra IF 2
Bangalore Soccer Academy
Slättadamm 3
1/32 Final
14:30
5
0
Bosque
HUS
Kviberg 12
1/32 Final
14:20
8
0
Tölö IF
Vallåkra IF
Lemmingvallen 2
1/32 Final
15:10
2
1
JSG Baden/Etelsen
Norrby IF
Kviberg 19
1/32 Final
15:20
3
2
Sandefjord BK
Nittedal IL
Kviberg 2
1/32 Final
20:00
0
4
SK Sprint-Jeløy
IK Sirius FK
Åby 5
1/16 Final
18:10
0
1
Bankeryds SK
Nest-Sotra 1
Gröna Vallen
1/16 Final
19:10
8
7
Sollefteå GIF FF
Kinetic Academy
Kviberg 12
1/16 Final
20:00
2
1
Heesseler SV
Pro Direct Soccer Academy
Gamlestadsvallen 2
1/16 Final
20:30
1
2
BK Höllviken Red
Nässjö FF
Bravida Arena
1/16 Final
20:10
0
1
KA
Onsala BK
Kviberg 5
1/16 Final
18:30
5
4
Walddörfer SV 2
Håbo FF
Kviberg 24
1/16 Final
19:50
3
1
Gerdskens BK
Älvsborg FF
Kviberg 11
1/16 Final
19:50
5
6
IFK Klagshamn
IFK Luleå
Åby 2
1/16 Final
18:50
4
0
Eskilstuna City FK
Boynton Knights
Slottskogsvallen
1/16 Final
18:50
4
5
Torslanda IK
Halvorstorps IS
Kviberg 16
1/16 Final
20:10
5
3
Monte Libano
Laholms FK
Ruddalen 2
1/16 Final
19:00
2
0
USC Paloma Hamburg
Fet IL
Slättadamm 3
1/16 Final
20:10
5
0
Blagnac
Ödåkra IF 2
Backavallen 1
1/16 Final
18:50
2
1
Bosque
Tölö IF
Kviberg 11
1/16 Final
19:20
4
3
JSG Baden/Etelsen
Sandefjord BK
Kviberg 3
1/16 Final
08:00
1
0
IK Sirius FK
Nest-Sotra 1
Kviberg 12
1/8 Final
08:00
6
4
Sollefteå GIF FF
Heesseler SV
Kviberg 18
1/8 Final
08:00
1
2
Nässjö FF
Onsala BK
Kviberg 24
1/8 Final
09:10
0
5
Walddörfer SV 2
Gerdskens BK
Kviberg 3
1/8 Final
09:10
0
5
IFK Luleå
Eskilstuna City FK
Kviberg 11
1/8 Final
09:10
0
3
Halvorstorps IS
Monte Libano
Kviberg 15
1/8 Final
09:10
1
2
USC Paloma Hamburg
Blagnac
Kviberg 22
1/8 Final
09:10
3
1
Bosque
JSG Baden/Etelsen
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/8 Final
13:50
1
0
IK Sirius FK
Sollefteå GIF FF
Kviberg 11
1/4 Final
13:50
0
7
Onsala BK
Gerdskens BK
Kviberg 13
1/4 Final
13:50
4
0
Eskilstuna City FK
Monte Libano
Kviberg 22
1/4 Final
13:50
2
3
Blagnac
Bosque
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/4 Final
18:30
1
5
IK Sirius FK
Gerdskens BK
Kviberg 13
Semi final
18:30
2
0
Eskilstuna City FK
Bosque
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
Semi final
Final
09:00
1
0
Gerdskens BK
Eskilstuna City FK
SKF Arena
Final