Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2017
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
15:30
1
3
Sportring Mücheln
IFK Österåker
Inlag 9
1/64 Final
18:40
2
0
JSC Pitray-Olier Paris White
SG Borken e.V.
Åby 2
1/64 Final
18:20
1
3
Ulricehamns IFK
AF Castelo Branco
Guldheden Södra
1/64 Final
16:20
4
1
J-L Juniors
Kisumu Central Soccer Kids
Slottskogsvallen
1/64 Final
14:40
4
1
Pinheiros, E.C.
Mölndal Fotboll
Bergsjövallen 1
1/64 Final
15:20
5
2
Vake-WIT
Nosaby IF
Lemmingvallen 2
1/64 Final
15:50
2
4
Skinnskattebergs SK
IFK Kristinehamn
Kviberg 13
1/64 Final
14:40
8
1
Enskede IK
Åre SLK
Kviberg 21
1/64 Final
16:30
1
3
Go-Pro Sports
FC Kaunitz
Tuvevallen 2
1/64 Final
16:10
3
0
SV Lippstadt 08
FC Järfälla
Slättadamm 3
1/64 Final
16:20
3
0
Denali Futbol
Hisingsbacka FC
Gothia Park Academy 3
1/64 Final
19:10
3
4
Ytterby IS
SK Vard Haugesund
Kviberg 12
1/64 Final
17:30
3
0
IK Zenith
Partille IF
Kviberg 21
1/64 Final
16:20
2
0
Calcio Chieri
US Revolution
Kviberg 17
1/64 Final
16:40
2
0
Colegio St Clair FHB
St. Paul Blackhawks 1
Kviberg 2
1/64 Final
15:10
5
4
Eastleigh FC
Ramlösa Södra FF
Kviberg 11
1/64 Final
16:20
6
0
Lillestrøm SK 1
TSV Uesen
Härlanda 2
1/64 Final
16:20
2
3
Stångebro United
FC Bordeaux Aquitaine
Apelsinplan 1
1/64 Final
17:30
2
3
Skoftebyns IF
SV Uhlenhorst-Adler
Inlag 8
1/64 Final
17:30
0
1
Mahlsdorf-Waldesruh, B-W
IK Huge
Åby 1
1/64 Final
18:40
6
0
TuS Komet Arsten
Sandvikens IF Röd
Åby 1
1/64 Final
17:40
0
6
Alviks IK
Florø SK
Gröna Vallen
1/64 Final
15:20
3
0
Stenkullen GoIK
Roanoke Star
Heden 3 - McDonald's
1/64 Final
16:20
0
3
Fins FC
Ödåkra IF 1
Sälöfjordsplan 1
1/64 Final
14:40
6
0
BK Höllviken Black
Oshawa Kicks
Krokängsplan
1/64 Final
18:00
3
1
Lyn Fotball
Skultorps IF
Slättadamm 1
1/64 Final
17:20
2
1
C.A. River Plate
IFK Haninge
Slättadamm 3
1/64 Final
15:40
2
0
IFK Umeå
Tonbridge School
Kortedalavallen 1
1/64 Final
15:30
1
5
Backatorp IF
Alingsås IF
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
15:30
5
2
Salesianos Guadalajara
Karlslunds IF HFK
Kviberg 19
1/64 Final
16:20
5
0
Walddörfer SV 1
A.S. México
Härlanda 1
1/64 Final
14:40
5
3
CEF 18 Tucuman 2
Tynecastle Football Club
Kviberg 13
1/64 Final
14:20
1
0
AC Ajaccio
Hipica Campinas
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
16:20
1
3
Athletico SC
Phoenix Football Academy
Kviberg 25
1/64 Final
17:10
0
1
Nordhordland BK 1
Brage, IK
Kviberg 12
1/64 Final
16:20
1
3
Kungsladugårds BK
First Mobile Sports Academy
Åkeredsvallen 3
1/64 Final
12:10
4
2
IF Brommapojkarna
IFK Österåker
Inlag 6
1/32 Final
12:50
5
0
EPSM
JSC Pitray-Olier Paris White
Inlag 9
1/32 Final
10:40
0
2
SV Eintracht Segeberg
Kungshamns IF
Åby 2
1/32 Final
12:00
3
4
IF Skarp
AF Castelo Branco
Gröna Vallen
1/32 Final
13:20
5
6
CEF 18 Tucuman 1
J-L Juniors
Öisgården
1/32 Final
13:50
5
3
LKG-SKF
Scandia United SA
Heden 4 - Puma
1/32 Final
12:10
1
2
Pinheiros, E.C.
Vake-WIT
Kviberg 2
1/32 Final
12:10
4
1
IFK Kristinehamn
Enskede IK
Kviberg 14
1/32 Final
11:50
4
3
Trollhättans FK
FC Kaunitz
Slättadamm 3
1/32 Final
12:00
0
1
NK Bubamara
CO Vincennes
Gothia Park Academy 1
1/32 Final
13:50
0
3
DJK St. Mathias Trier
SV Lippstadt 08
Slättadamm 3
1/32 Final
14:00
4
2
Kallhälls FF
Denali Futbol
Gothia Park Academy 2
1/32 Final
12:40
0
5
SK Vard Haugesund
IK Zenith
Kviberg 21
1/32 Final
12:20
7
6
Calcio Chieri
Colegio St Clair FHB
Kviberg 12
1/32 Final
12:00
1
0
Eastleigh FC
Lillestrøm SK 1
Kortedalavallen 1
1/32 Final
11:50
4
2
Angered MBIK
FC Bordeaux Aquitaine
Apelsinplan 1
1/32 Final
11:40
0
2
Hagaströms SK
SV Uhlenhorst-Adler
Inlag 10
1/32 Final
11:00
8
6
BV Cloppenburg
IK Huge
Inlag 5
1/32 Final
10:40
0
3
Ljungby IF
TuS Komet Arsten
Åby 5
1/32 Final
11:10
0
1
Högbo AIK
Florø SK
Överåsvallen
1/32 Final
13:40
0
1
Eskilsminne IF
Stenkullen GoIK
SKF Arena
1/32 Final
13:50
1
0
Åhus Horna BK
Ödåkra IF 1
Slättadamm 1
1/32 Final
13:00
5
3
BK Höllviken Black
Lyn Fotball
Tuvevallen 2
1/32 Final
13:10
3
0
Oppsal IF
C.A. River Plate
Gothia Park Academy 1
1/32 Final
11:00
3
5
VfL Westercelle
IFK Umeå
Kviberg 19
1/32 Final
11:10
1
0
Dallas Texans
Alingsås IF
Kviberg 12
1/32 Final
12:10
5
0
The Rainbow Team
Salesianos Guadalajara
Kviberg 18
1/32 Final
12:10
0
4
AFD Torre
Walddörfer SV 1
Kviberg 22
1/32 Final
11:40
1
2
Subiaco Junior Soccer Club
CEF 18 Tucuman 2
Kviberg 11
1/32 Final
11:00
4
2
AC Ajaccio
Phoenix Football Academy
Lemmingvallen 2
1/32 Final
12:10
5
0
Orleta Radzyn
Brage, IK
Ruddalen 5
1/32 Final
11:50
7
0
Askims IK
First Mobile Sports Academy
Ruddalen 1
1/32 Final
17:00
0
4
IF Brommapojkarna
EPSM
Frejaplan
1/16 Final
18:00
3
0
Kungshamns IF
AF Castelo Branco
Guldheden Södra
1/16 Final
18:30
2
0
J-L Juniors
LKG-SKF
Heden 4 - Puma
1/16 Final
18:20
5
3
Vake-WIT
IFK Kristinehamn
Kviberg 25
1/16 Final
18:00
0
2
Trollhättans FK
CO Vincennes
Slättadamm 1
1/16 Final
18:10
2
1
SV Lippstadt 08
Kallhälls FF
Gothia Park Academy 2
1/16 Final
19:00
6
1
IK Zenith
Calcio Chieri
Kviberg 22
1/16 Final
17:20
0
5
Eastleigh FC
Angered MBIK
Ruddalen 5
1/16 Final
15:50
5
6
SV Uhlenhorst-Adler
BV Cloppenburg
Åby 5
1/16 Final
16:10
4
2
TuS Komet Arsten
Florø SK
Heden 3 - McDonald's
1/16 Final
18:00
6
7
Stenkullen GoIK
Åhus Horna BK
Backavallen 1
1/16 Final
17:50
1
0
BK Höllviken Black
Oppsal IF
Slättadamm 3
1/16 Final
17:00
0
2
IFK Umeå
Dallas Texans
Gamlestadsvallen 1
1/16 Final
17:50
3
0
The Rainbow Team
Walddörfer SV 1
Kviberg 22
1/16 Final
18:30
4
5
CEF 18 Tucuman 2
AC Ajaccio
Kviberg 23
1/16 Final
18:10
2
1
Orleta Radzyn
Askims IK
Åkeredsvallen 2
1/16 Final
08:00
0
2
EPSM
Kungshamns IF
Heden 4 - Puma
1/8 Final
08:00
6
0
J-L Juniors
Vake-WIT
Majvallen
1/8 Final
08:00
3
0
CO Vincennes
SV Lippstadt 08
Gamlestadsvallen 1
1/8 Final
08:00
2
1
IK Zenith
Angered MBIK
Gröna Vallen
1/8 Final
08:00
0
5
BV Cloppenburg
TuS Komet Arsten
Härlanda 1
1/8 Final
08:00
0
2
Åhus Horna BK
BK Höllviken Black
Härlanda 2
1/8 Final
08:00
2
1
Dallas Texans
The Rainbow Team
Gamlestadsvallen 2
1/8 Final
08:00
3
0
AC Ajaccio
Orleta Radzyn
Bravida Arena
1/8 Final
13:00
0
3
Kungshamns IF
J-L Juniors
Majvallen
1/4 Final
13:00
2
1
CO Vincennes
IK Zenith
Heden 3 - McDonald's
1/4 Final
12:30
0
2
TuS Komet Arsten
BK Höllviken Black
SKF Arena
1/4 Final
13:00
0
4
Dallas Texans
AC Ajaccio
Gamlestadsvallen 2
1/4 Final
19:00
4
5
J-L Juniors
CO Vincennes
Heden 4 - Puma
Semi final
19:00
0
2
BK Höllviken Black
AC Ajaccio
Överåsvallen
Semi final
Final
13:40
0
1
CO Vincennes
AC Ajaccio
Gamla Ullevi
Final