Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2017
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Boys 15 - Play off A
Matcher
onsdag
Tid
Match
Info
14:20
1
0
AC Ajaccio
1
:
0
Hipica Campinas
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
19011607
14:40
P
5
3
CEF 18 Tucuman 2
5
:
3
Tynecastle Football Club
Kviberg 13
1/64 Final
19002807
14:40
8
1
Enskede IK
8
:
1
Åre SLK
Kviberg 21
1/64 Final
19003607
14:40
4
1
Pinheiros, E.C.
4
:
1
Mölndal Fotboll
Bergsjövallen 1
1/64 Final
19004407
14:40
6
0
BK Höllviken Black
6
:
0
Oshawa Kicks
Krokängsplan
1/64 Final
19008207
15:10
P
5
4
Eastleigh FC
5
:
4
Ramlösa Södra FF
Kviberg 11
1/64 Final
19002608
15:20
3
0
Stenkullen GoIK
3
:
0
Roanoke Star
Heden 3 - McDonald's
1/64 Final
19000308
15:20
5
2
Vake-WIT
5
:
2
Nosaby IF
Lemmingvallen 2
1/64 Final
19013408
15:30
5
2
Salesianos Guadalajara
5
:
2
Karlslunds IF HFK
Kviberg 19
1/64 Final
19003408
15:30
1
3
Sportring Mücheln
1
:
3
IFK Österåker
Inlag 9
1/64 Final
19009108
15:30
1
5
Backatorp IF
1
:
5
Alingsås IF
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
19011608
15:40
2
0
IFK Umeå
2
:
0
Tonbridge School
Kortedalavallen 1
1/64 Final
19004208
15:50
2
4
Skinnskattebergs SK
2
:
4
IFK Kristinehamn
Kviberg 13
1/64 Final
19002808
16:10
3
0
SV Lippstadt 08
3
:
0
FC Järfälla
Slättadamm 3
1/64 Final
19007109
16:20
4
1
J-L Juniors
4
:
1
Kisumu Central Soccer Kids
Slottskogsvallen
1/64 Final
19000909
16:20
2
0
Calcio Chieri
2
:
0
US Revolution
Kviberg 17
1/64 Final
19003209
16:20
1
3
Kungsladugårds BK
1
:
3
First Mobile Sports Academy
Åkeredsvallen 3
1/64 Final
19006409
16:20
3
0
Denali Futbol
3
:
0
Hisingsbacka FC
Gothia Park Academy 3
1/64 Final
19007509
16:20
0
3
Fins FC
0
:
3
Ödåkra IF 1
Sälöfjordsplan 1
1/64 Final
19007709
16:20
5
0
Walddörfer SV 1
5
:
0
A.S. México
Härlanda 1
1/64 Final
19009809
16:20
6
0
Lillestrøm SK 1
6
:
0
TSV Uesen
Härlanda 2
1/64 Final
19011009
16:20
1
3
Athletico SC
1
:
3
Phoenix Football Academy
Kviberg 25
1/64 Final
19012509
16:20
2
3
Stångebro United
2
:
3
FC Bordeaux Aquitaine
Apelsinplan 1
1/64 Final
19013609
16:30
1
3
Go-Pro Sports
1
:
3
FC Kaunitz
Tuvevallen 2
1/64 Final
19008109
16:40
2
0
Colegio St Clair FHB
2
:
0
St. Paul Blackhawks 1
Kviberg 2
1/64 Final
19001509
17:10
0
1
Nordhordland BK 1
0
:
1
Brage, IK
Kviberg 12
1/64 Final
19002710
17:20
2
1
C.A. River Plate
2
:
1
IFK Haninge
Slättadamm 3
1/64 Final
19007110
17:30
3
0
IK Zenith
3
:
0
Partille IF
Kviberg 21
1/64 Final
19003610
17:30
2
3
Skoftebyns IF
2
:
3
SV Uhlenhorst-Adler
Inlag 8
1/64 Final
19009010
17:30
0
1
Mahlsdorf-Waldesruh, B-W
0
:
1
IK Huge
Åby 1
1/64 Final
19010010
17:40
0
6
Alviks IK
0
:
6
Florø SK
Gröna Vallen
1/64 Final
19014210
18:00
3
1
Lyn Fotball
3
:
1
Skultorps IF
Slättadamm 1
1/64 Final
19006911
18:20
1
3
Ulricehamns IFK
1
:
3
AF Castelo Branco
Guldheden Södra
1/64 Final
19000811
18:40
6
0
TuS Komet Arsten
6
:
0
Sandvikens IF Röd
Åby 1
1/64 Final
19010011
18:40
2
0
JSC Pitray-Olier Paris White
2
:
0
SG Borken e.V.
Åby 2
1/64 Final
19010111
19:10
3
4
Ytterby IS
3
:
4
SK Vard Haugesund
Kviberg 12
1/64 Final
19002712
torsdag
Tid
Match
Info
10:40
0
2
SV Eintracht Segeberg
0
:
2
Kungshamns IF
Åby 2
1/32 Final
20010103
10:40
0
3
Ljungby IF
0
:
3
TuS Komet Arsten
Åby 5
1/32 Final
20010403
11:00
P
3
5
VfL Westercelle
3
:
5
IFK Umeå
Kviberg 19
1/32 Final
20003403
11:00
P
8
6
BV Cloppenburg
8
:
6
IK Huge
Inlag 5
1/32 Final
20008703
11:00
4
2
AC Ajaccio
4
:
2
Phoenix Football Academy
Lemmingvallen 2
1/32 Final
20013403
11:10
0
1
Högbo AIK
0
:
1
Florø SK
Överåsvallen
1/32 Final
20001103
11:10
1
0
Dallas Texans
1
:
0
Alingsås IF
Kviberg 12
1/32 Final
20002703
11:40
1
2
Subiaco Junior Soccer Club
1
:
2
CEF 18 Tucuman 2
Kviberg 11
1/32 Final
20002604
11:40
0
2
Hagaströms SK
0
:
2
SV Uhlenhorst-Adler
Inlag 10
1/32 Final
20009204
11:50
7
0
Askims IK
7
:
0
First Mobile Sports Academy
Ruddalen 1
1/32 Final
20006504
11:50
P
4
3
Trollhättans FK
4
:
3
FC Kaunitz
Slättadamm 3
1/32 Final
20007104
11:50
4
2
Angered MBIK
4
:
2
FC Bordeaux Aquitaine
Apelsinplan 1
1/32 Final
20013604
12:00
1
0
Eastleigh FC
1
:
0
Lillestrøm SK 1
Kortedalavallen 1
1/32 Final
20004204
12:00
0
1
NK Bubamara
0
:
1
CO Vincennes
Gothia Park Academy 1
1/32 Final
20007304
12:00
P
3
4
IF Skarp
3
:
4
AF Castelo Branco
Gröna Vallen
1/32 Final
20014204
12:10
1
2
Pinheiros, E.C.
1
:
2
Vake-WIT
Kviberg 2
1/32 Final
20001504
12:10
4
1
IFK Kristinehamn
4
:
1
Enskede IK
Kviberg 14
1/32 Final
20002904
12:10
5
0
The Rainbow Team
5
:
0
Salesianos Guadalajara
Kviberg 18
1/32 Final
20003304
12:10
0
4
AFD Torre
0
:
4
Walddörfer SV 1
Kviberg 22
1/32 Final
20003704
12:10
4
2
IF Brommapojkarna
4
:
2
IFK Österåker
Inlag 6
1/32 Final
20008804
12:10
5
0
Orleta Radzyn
5
:
0
Brage, IK
Ruddalen 5
1/32 Final
20012604
12:20
P
7
6
Calcio Chieri
7
:
6
Colegio St Clair FHB
Kviberg 12
1/32 Final
20002704
12:40
0
5
SK Vard Haugesund
0
:
5
IK Zenith
Kviberg 21
1/32 Final
20003605
12:50
5
0
EPSM
5
:
0
JSC Pitray-Olier Paris White
Inlag 9
1/32 Final
20009105
13:00
P
5
3
BK Höllviken Black
5
:
3
Lyn Fotball
Tuvevallen 2
1/32 Final
20008105
13:10
3
0
Oppsal IF
3
:
0
C.A. River Plate
Gothia Park Academy 1
1/32 Final
20007305
13:20
P
5
6
CEF 18 Tucuman 1
5
:
6
J-L Juniors
Öisgården
1/32 Final
20010906
13:40
0
1
Eskilsminne IF
0
:
1
Stenkullen GoIK
SKF Arena
1/32 Final
20000205
13:50
P
5
3
LKG-SKF
5
:
3
Scandia United SA
Heden 4 - Puma
1/32 Final
20000405
13:50
1
0
Åhus Horna BK
1
:
0
Ödåkra IF 1
Slättadamm 1
1/32 Final
20006906
13:50
0
3
DJK St. Mathias Trier
0
:
3
SV Lippstadt 08
Slättadamm 3
1/32 Final
20007106
14:00
P
4
2
Kallhälls FF
4
:
2
Denali Futbol
Gothia Park Academy 2
1/32 Final
20007406
15:50
P
5
6
SV Uhlenhorst-Adler
5
:
6
BV Cloppenburg
Åby 5
1/16 Final
20010407
16:10
4
2
TuS Komet Arsten
4
:
2
Florø SK
Heden 3 - McDonald's
1/16 Final
20000308
17:00
0
2
IFK Umeå
0
:
2
Dallas Texans
Gamlestadsvallen 1
1/16 Final
20004108
17:00
0
4
IF Brommapojkarna
0
:
4
EPSM
Frejaplan
1/16 Final
20010708
17:20
0
5
Eastleigh FC
0
:
5
Angered MBIK
Ruddalen 5
1/16 Final
20012609
17:50
3
0
The Rainbow Team
3
:
0
Walddörfer SV 1
Kviberg 22
1/16 Final
20003708
17:50
1
0
BK Höllviken Black
1
:
0
Oppsal IF
Slättadamm 3
1/16 Final
20007110
18:00
3
0
Kungshamns IF
3
:
0
AF Castelo Branco
Guldheden Södra
1/16 Final
20000810
18:00
0
2
Trollhättans FK
0
:
2
CO Vincennes
Slättadamm 1
1/16 Final
20006910
18:00
P
6
7
Stenkullen GoIK
6
:
7
Åhus Horna BK
Backavallen 1
1/16 Final
20012710
18:10
2
1
Orleta Radzyn
2
:
1
Askims IK
Åkeredsvallen 2
1/16 Final
20006310
18:10
2
1
SV Lippstadt 08
2
:
1
Kallhälls FF
Gothia Park Academy 2
1/16 Final
20007410
18:20
P
5
3
Vake-WIT
5
:
3
IFK Kristinehamn
Kviberg 25
1/16 Final
20012509
18:30
2
0
J-L Juniors
2
:
0
LKG-SKF
Heden 4 - Puma
1/16 Final
20000409
18:30
P
4
5
CEF 18 Tucuman 2
4
:
5
AC Ajaccio
Kviberg 23
1/16 Final
20003810
19:00
6
1
IK Zenith
6
:
1
Calcio Chieri
Kviberg 22
1/16 Final
20003709
fredag
Tid
Match
Info
08:00
0
2
EPSM
0
:
2
Kungshamns IF
Heden 4 - Puma
1/8 Final
21000400
08:00
6
0
J-L Juniors
6
:
0
Vake-WIT
Majvallen
1/8 Final
21001300
08:00
3
0
CO Vincennes
3
:
0
SV Lippstadt 08
Gamlestadsvallen 1
1/8 Final
21004100
08:00
0
5
BV Cloppenburg
0
:
5
TuS Komet Arsten
Härlanda 1
1/8 Final
21009800
08:00
0
2
Åhus Horna BK
0
:
2
BK Höllviken Black
Härlanda 2
1/8 Final
21011000
08:00
2
1
Dallas Texans
2
:
1
The Rainbow Team
Gamlestadsvallen 2
1/8 Final
21011600
08:00
3
0
AC Ajaccio
3
:
0
Orleta Radzyn
Bravida Arena
1/8 Final
21013200
08:00
2
1
IK Zenith
2
:
1
Angered MBIK
Gröna Vallen
1/8 Final
21014200
12:30
0
2
TuS Komet Arsten
0
:
2
BK Höllviken Black
SKF Arena
1/4 Final
21000204
13:00
2
1
CO Vincennes
2
:
1
IK Zenith
Heden 3 - McDonald's
1/4 Final
21000304
13:00
0
3
Kungshamns IF
0
:
3
J-L Juniors
Majvallen
1/4 Final
21001304
13:00
0
4
Dallas Texans
0
:
4
AC Ajaccio
Gamlestadsvallen 2
1/4 Final
21011604
19:00
P
4
5
J-L Juniors
4
:
5
CO Vincennes
Heden 4 - Puma
Semi final
21000408
19:00
0
2
BK Höllviken Black
0
:
2
AC Ajaccio
Överåsvallen
Semi final
21001108
lördag
Tid
Match
Info
13:40
0
1
CO Vincennes
0
:
1
AC Ajaccio
Gamla Ullevi
Final
22001204