Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2017
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Boys 14 - Play off B
Matcher
onsdag
Tid
Match
Info
15:30
3
1
Upsala IF 1
3
:
1
Gimonäs Umeå IF
Slottskogsvallen
1/64 Final
19000908
15:30
P
6
7
Fleet Spurs Youth FC
6
:
7
JDFS Alberts
Inlag 4
1/64 Final
19008608
15:50
3
1
IK Sirius FK U14
3
:
1
VfL Westercelle
Kviberg 21
1/64 Final
19003608
15:50
2
0
Ordin FC
2
:
0
Enskede IK
Bergsjövallen 3
1/64 Final
19004604
16:20
1
6
Skanör-Falsterbo IF
1
:
6
One World Football Academy
Åkeredsvallen 1
1/64 Final
19006209
16:30
3
1
Sickla IF
3
:
1
Bollstanäs SK 3
Guldheden Södra
1/64 Final
19000809
16:30
P
4
5
FC KR 1
4
:
5
Bollstanäs SK 2
Majvallen
1/64 Final
19001309
16:30
P
4
5
Huddinge IF
4
:
5
Mindset FC
Inlag 2
1/64 Final
19008409
16:30
P
3
2
Thai Spirit FC
3
:
2
Hødd IL
Åby 5
1/64 Final
19010409
16:40
1
3
International SA
1
:
3
Karlslunds IF HFK 2
Kviberg 14
1/64 Final
19002909
16:40
6
2
IK Sirius FK 1
6
:
2
Angered MBIK
Kviberg 21
1/64 Final
19003609
16:40
2
0
Stureby SK
2
:
0
Sandsbro AIK 2
Kviberg 22
1/64 Final
19003709
16:40
P
4
3
IFK Mariehamn
4
:
3
Gamla Upsala SK
Bergsjövallen 2
1/64 Final
19004508
16:40
0
5
Colégio Atlantico
0
:
5
Monifieth Athletic FC
Bergsjövallen 3
1/64 Final
19004605
16:40
1
2
Ulricehamns IFK
1
:
2
Tölö IF
Inlag 6
1/64 Final
19008809
16:40
2
1
Gorge
2
:
1
Södra Sandby IF
Inlag 8
1/64 Final
19009009
16:40
3
0
Austin Lonestars
3
:
0
Hjuviks AIK
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
19011609
16:40
11
0
TuS Germania Schnelsen
11
:
0
FK Lillehammer 2
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/64 Final
19013309
16:40
2
0
Alviks IK
2
:
0
IK Sirius FK 2
Lemmingvallen 2
1/64 Final
19013409
16:50
3
2
Breidablik 2
3
:
2
Kullavik IF
Krokängsplan
1/64 Final
19008209
17:10
2
1
Vivalla SK
2
:
1
FC KR 3
Slättadamm 1
1/64 Final
19006910
17:20
2
1
Regents Park FC
2
:
1
Fässbergs IF
Kviberg 23
1/64 Final
19003810
17:20
1
0
Marin FC
1
:
0
Lindome GIF
Lemmingvallen 1
1/64 Final
19004310
17:30
WO
3
0
Upsala IF 2
3
:
0
Currie Star FC
Guldheden Södra
1/64 Final
19000810
17:30
5
1
Stars'n Stripes
5
:
1
CEF 18 Tucuman 2
Kviberg 14
1/64 Final
19002910
17:30
3
1
FC Connecticut
3
:
1
SKF India
Kviberg 19
1/64 Final
19003410
17:30
P
5
3
Enebybergs IF
5
:
3
F.C. Beirut
Bergsjövallen 2
1/64 Final
19004509
17:30
3
0
Scandia United SA
3
:
0
Södra Skärgården IK
Åkeredsvallen 2
1/64 Final
19006310
17:30
0
4
Storvreta IK
0
:
4
Älmhults IF 1
Ruddalen 1
1/64 Final
19006510
17:30
0
4
Irsta IF
0
:
4
Åsums BK
Ruddalen 2
1/64 Final
19006610
17:30
5
0
IK Zenith
5
:
0
Hoby GIF
Gothia Park Academy 3
1/64 Final
19007510
17:30
P
6
5
Athletico SC
6
:
5
Sandsbro AIK 1
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
19011610
17:30
1
0
Breidablik 4
1
:
0
Breidablik 3
Backavallen 2
1/64 Final
19012810
17:40
1
4
IF VP Uppsala
1
:
4
Halvorstorps IS
Tuvevallen 2
1/64 Final
19008110
17:40
2
1
Sollentuna FK P03 Viby
2
:
1
Breidablik 5
Krokängsplan
1/64 Final
19008210
18:00
0
1
Eriksbergs IF
0
:
1
Anderslövs BoIK
Gothia Park Academy 4
1/64 Final
19007609
18:00
2
0
BK Häcken 2
2
:
0
Braishfield Bees FC
Bravida Arena
1/64 Final
19013209
18:20
5
0
Match Fit Academy
5
:
0
IF Väster
Kviberg 12
1/64 Final
19002711
18:20
4
0
IFK Osby
4
:
0
Torsåkers IF
Åkeredsvallen 2
1/64 Final
19006311
18:30
6
1
FC Ruskon Pallo
6
:
1
Stenkullen GoIK
Kviberg 3
1/64 Final
19001611
18:30
1
0
Åre SLK
1
:
0
Tobo/Örbyhus FF
Kviberg 5
1/64 Final
19002011
18:30
4
2
Kareby IS
4
:
2
Stenungsunds IF
Tuvevallen 2
1/64 Final
19008111
18:30
P
8
9
SC Vier- und Marschlande Hamburg
8
:
9
SG Findorff
Backavallen 1
1/64 Final
19012711
18:30
2
0
Älmhults IF 2
2
:
0
Concordia Eschersheim
Kobbens IP 2
1/64 Final
19014011
torsdag
Tid
Match
Info
09:00
0
2
FC Ruskon Pallo
0
:
2
Enebybergs IF
Kviberg 23
1/32 Final
20003801
09:00
0
2
La Academia FC
0
:
2
TuS Germania Schnelsen
Lemmingvallen 1
1/32 Final
20004301
09:00
P
6
5
South Dartmoor CC
6
:
5
Thai Spirit FC
Åby 2
1/32 Final
20010101
09:00
P
4
5
Varbergs BoIS FC
4
:
5
Gorge
Åby 5
1/32 Final
20010401
09:50
3
0
European Football Academy
3
:
0
Upsala IF 2
Kviberg 21
1/32 Final
20003602
09:50
0
1
Karlslunds IF HFK 2
0
:
1
Athletico SC
Kviberg 24
1/32 Final
20009302
09:50
1
3
Mariehem SK
1
:
3
Gammelgårdens IF
Åby 2
1/32 Final
20010102
09:50
5
2
Diamond FC
5
:
2
BV Werther
Öisgården
1/32 Final
20010902
10:00
0
4
Åre SLK
0
:
4
Stars'n Stripes
Kviberg 11
1/32 Final
20002602
10:00
6
0
IK Sirius FK U14
6
:
0
Alviks IK
Bergsjövallen 3
1/32 Final
20004602
10:00
2
1
Trosvik IF 2
2
:
1
Sickla IF
Inlag 9
1/32 Final
20009102
10:00
0
2
Ramblers Soccer Academy
0
:
2
JDFS Alberts
Inlag 10
1/32 Final
20009202
10:10
3
0
Regents Park FC
3
:
0
IFK Mariehamn
Kviberg 15
1/32 Final
20003002
10:10
2
3
Austin Lonestars
2
:
3
Ordin FC
Kviberg 19
1/32 Final
20003402
10:10
0
3
Marin FC
0
:
3
IK Sirius FK 1
Bergsjövallen 2
1/32 Final
20004502
10:10
2
0
Mullsjö IF
2
:
0
One World Football Academy
Åkeredsvallen 1
1/32 Final
20006202
10:10
1
2
Färjestadens GoIF
1
:
2
Älmhults IF 1
Åkeredsvallen 3
1/32 Final
20006402
10:10
7
0
Footgeneration FA Algarve
7
:
0
Åsums BK
Ruddalen 1
1/32 Final
20006502
10:10
1
4
Sollentuna FK P03 Viby
1
:
4
Kareby IS
Gothia Park Academy 2
1/32 Final
20007402
10:10
0
4
Breidablik 4
0
:
4
Anderslövs BoIK
Sälöfjordsplan 1
1/32 Final
20007702
10:10
3
1
IK Zenith
3
:
1
Halvorstorps IS
Sälöfjordsplan 2
1/32 Final
20007802
10:10
1
0
SK Sprint-Jeløy
1
:
0
Mindset FC
Inlag 5
1/32 Final
20008702
10:10
1
0
IF Lödde 1
1
:
0
Scandia United SA
Apelsinplan 2
1/32 Final
20013702
10:40
0
2
Stureby SK
0
:
2
Match Fit Academy
Lemmingvallen 1
1/32 Final
20004303
10:40
P
2
4
IFK Aspudden-Tellus
2
:
4
Upsala IF 1
Öisgården
1/32 Final
20010903
10:50
P
2
4
FC Connecticut
2
:
4
Monifieth Athletic FC
Kviberg 11
1/32 Final
20002603
10:50
3
0
Nord, SPK
3
:
0
Tölö IF
Inlag 10
1/32 Final
20009203
11:00
P
5
3
Gideonsbergs IF
5
:
3
IFK Osby
Åkeredsvallen 2
1/32 Final
20006303
11:00
2
0
Rotebro IS FF
2
:
0
Älmhults IF 2
Ruddalen 1
1/32 Final
20006503
11:00
0
1
Stuvsta IF
0
:
1
Breidablik 2
Gothia Park Academy 2
1/32 Final
20007403
11:00
9
1
BK Häcken 2
9
:
1
SG Findorff
Krokängsplan
1/32 Final
20008203
11:00
2
0
Bollstanäs SK 2
2
:
0
Vivalla SK
Backavallen 1
1/32 Final
20012703
13:50
1
2
Stars'n Stripes
1
:
2
IK Sirius FK U14
Bergsjövallen 3
1/16 Final
20004606
14:10
1
3
Regents Park FC
1
:
3
IK Sirius FK 1
Kortedalavallen 1
1/16 Final
20004206
14:40
P
3
4
Ordin FC
3
:
4
Match Fit Academy
Bergsjövallen 3
1/16 Final
20004607
15:50
2
1
TuS Germania Schnelsen
2
:
1
Athletico SC
Kviberg 24
1/16 Final
20009308
16:00
P
3
1
Gorge
3
:
1
Gammelgårdens IF
Inlag 1
1/16 Final
20008308
16:00
1
0
JDFS Alberts
1
:
0
Trosvik IF 2
Inlag 10
1/16 Final
20009208
16:10
0
3
Monifieth Athletic FC
0
:
3
Footgeneration FA Algarve
Härlanda 2
1/16 Final
20011008
16:20
5
3
SK Sprint-Jeløy
5
:
3
Nord, SPK
Inlag 4
1/16 Final
20008608
16:30
0
2
European Football Academy
0
:
2
Bollstanäs SK 2
Överåsvallen
1/16 Final
20001108
16:30
0
2
Gideonsbergs IF
0
:
2
IF Lödde 1
Åkeredsvallen 3
1/16 Final
20006408
16:30
2
3
South Dartmoor CC
2
:
3
Diamond FC
Inlag 6
1/16 Final
20008808
17:00
0
3
Älmhults IF 1
0
:
3
Rotebro IS FF
Ruddalen 2
1/16 Final
20006608
17:00
2
0
IK Zenith
2
:
0
BK Häcken 2
Slättadamm 3
1/16 Final
20007109
17:10
P
7
8
Anderslövs BoIK
7
:
8
Kareby IS
Krokängsplan
1/16 Final
20008209
17:20
2
1
Enebybergs IF
2
:
1
Mullsjö IF
Kviberg 12
1/16 Final
20002708
17:20
P
5
4
Upsala IF 1
5
:
4
Breidablik 2
Backavallen 2
1/16 Final
20012809
fredag
Tid
Match
Info
08:00
0
1
JDFS Alberts
0
:
1
Gorge
Kviberg 3
1/8 Final
21001600
08:00
3
0
Bollstanäs SK 2
3
:
0
Kareby IS
Kviberg 11
1/8 Final
21002600
08:00
0
1
IK Sirius FK U14
0
:
1
IK Sirius FK 1
Kviberg 13
1/8 Final
21002800
08:00
1
0
Footgeneration FA Algarve
1
:
0
IF Lödde 1
Kviberg 14
1/8 Final
21002900
08:00
3
0
SK Sprint-Jeløy
3
:
0
Diamond FC
Kviberg 15
1/8 Final
21003000
08:00
0
2
Upsala IF 1
0
:
2
IK Zenith
Kviberg 17
1/8 Final
21003200
08:00
1
0
Match Fit Academy
1
:
0
TuS Germania Schnelsen
Kviberg 22
1/8 Final
21003700
08:50
2
1
Enebybergs IF
2
:
1
Rotebro IS FF
Kviberg 14
1/8 Final
21002901
13:00
2
0
Gorge
2
:
0
Bollstanäs SK 2
Kviberg 2
1/4 Final
21001504
13:00
0
1
IK Sirius FK 1
0
:
1
Footgeneration FA Algarve
Kviberg 5
1/4 Final
21002004
13:00
P
5
4
SK Sprint-Jeløy
5
:
4
IK Zenith
Kviberg 17
1/4 Final
21003203
13:00
2
0
Match Fit Academy
2
:
0
Enebybergs IF
Kviberg 18
1/4 Final
21003303
17:40
0
2
Gorge
0
:
2
Footgeneration FA Algarve
Kviberg 5
Semi final
21002008
18:00
0
3
SK Sprint-Jeløy
0
:
3
Match Fit Academy
Kviberg 2
Semi final
21001508
lördag
Tid
Match
Info
14:00
P
4
5
Footgeneration FA Algarve
4
:
5
Match Fit Academy
Heden 4 - Puma
Final
22000404