Gothia Cup
Gothia Cup
Hem
Live
Favoriter
Åldersklasser
Nationer
Arenor
Play
År
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Byt språk
Engelska
Mörkt läge
Du tittar på resultaten för 2017
Till Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Boys 12
Boys 12
i siffror
Lag
173
Nationer
37
Mål
2644
Slutspel
Play off A
Play off A
Visa lista
Visa träd
Play off B
Play off B
Visa lista
Visa träd
Grupper
Group 1
Antiguoko
Makati FC 1
Värmdö IF 1
Azalea BK 1
Visa grupp
Group 2
Lizzy Football Club
Boo FF
Torslanda IK 2
LA Galaxy Conejo
Visa grupp
Group 3
Bele Barkarby IF 1
CA Intercups Mexico
Hjuviks AIK
International SA
Visa grupp
Group 4
IFK Lidingö P05:17
La Academia FC 1
Prep School Lions 1
Annebergs IF
Visa grupp
Group 5
Inter Monterrey
USCH
Saltsjöbadens IF Blå
IK Oddevold 1
Visa grupp
Group 6
ACBB Paris 1
V. Frölunda IF
LAZ Stockerau 1
Kubikenborgs IF Gul
Visa grupp
Group 7
FC Ajax - Tallinn
La Academia FC 2
Lunds BK 2
Saltsjöbadens IF
Visa grupp
Group 8
Hipica Campinas
Pershagens SK
IFK Mariestad
Currie Star FC 3
Visa grupp
Group 9
Oxie SK 1
FC South Mountain
Academy Elite
Solängens BK 1
Visa grupp
Group 10
IF Väster 1
Markaryds IF
JSG Baden/Etelsen 2
Currie Star FC 1
Visa grupp
Group 11
Sandecja 2
Lunds BK 1
Concordia Eschersheim
Finlandia Pallo AIF
Visa grupp
Group 12
One World Football Academy
Bergsjö IF
Kubikenborgs IF Svart
Currie Star FC 2
Visa grupp
Group 13
Backatorp IF
Kista SC
LAZ Stockerau 2
Footgeneration FA Algarve
Visa grupp
Group 14
Sandecja 1
Eimsbütteler TV 1
IK Oddevold 2
Oxie SK 2
Visa grupp
Group 15
Athletico SC 1
Torns IF 1
Elite Football FC
Azalea BK 3
Visa grupp
Group 16
Prep School Lions 2
Diamond FC
Örgryte IS 2
Torna Hällestad IF
Visa grupp
Group 17
Örgryte IS 1
V. Ingelstad IS
CEF 18 Tucuman 2
Villa Park Tunisia
Visa grupp
Group 18
CEF 18 Tucuman 1
IFK Göteborg
Ukraine FC Pidshypnyk
Arsenal Soccer School Kuwait
Visa grupp
Group 19
SC Nienstedten
IF Brommapojkarna
Athletico SC 3
IK Zenith 1
Visa grupp
Group 20
Tramway FC
IF Väster 2
Prep School Lions 3
Blau-Weiß 96 Schenefeld
Visa grupp
Group 21
Efthymiades FA
Prep School Pumas 3
Jonsereds IF
Aquamarine 2
Visa grupp
Group 22
Prep School Lions 4
Solängens BK 2
FC Connecticut Red
JSG Baden/Etelsen 3
Visa grupp
Group 23
ACBB Paris 2
ACOS Treviglio 2
Torns IF 2
Surte IS FK
Visa grupp
Group 24
Prep School Lions 5
JSG Baden/Etelsen 1
Bele Barkarby IF 2
Euro Soccer Academy
Azalea BK 2
Visa grupp
Group 25
Academy
Prep School Pumas 2
Athletico SC 2
Romelanda UF
Visa grupp
Group 26
Prep School Pumas 1
IF Brommapojkarna P05 -17
Hoops
IK Zenith 2
Visa grupp
Group 27
ACOS Treviglio 1
Regents Park FC
Torslanda IK
Munka-Ljungby IF
Visa grupp
Group 28
Makati FC 2
Prep School Lions 6
F.C. Beirut
Värmdö IF 2
Visa grupp
Group 29
Hisingsbacka FC
KB65 FF
Toronto High Park FC Red
Lillestrøm SK 2
Fatima High School
Visa grupp
Group 30
FC Järfälla
Oppsal IF
Högaborgs BK
JSSL Singapore 2
Visa grupp
Group 31
BK Häcken 1
Asre
Bara GIF
Utpal Shanghvi Global School
Visa grupp
Group 32
JSSL Singapore 1
Dalkurd FF
Örebro Syrianska IF
Coerver Coaching Tunisie
Visa grupp
Group 33
BK Häcken 2
Lillestrøm SK 1
Sollentuna FK
Toronto High Park FC White
SS Academy/Jankidevi public school
Visa grupp
Group 34
LAZ Krems
Sport 4 All 2
Phoenix Football Academy
Segeltorps IF
Särö IK
Visa grupp
Group 35
KFV Segeberg
Kållered SK
Wizard FC
Jaro FF 2
Visa grupp
Group 36
Sävedalens IF 1
FC Bellevue
Thai Spirit FC
Phoenix Brazas Soccer Club
Visa grupp
Group 37
FC Connecticut Blue
BV Werther
Fässbergs IF
Jaro FF 3
Visa grupp
Group 38
GAIS
Staffanstorps GIF
Sport 4 All 1
SG Borken e.V.
Jaro FF 1
Visa grupp
Group 39
JDFS Alberts
Jönköpings Södra IF 2
KGS Wittmund 2
Sävedalens IF 2
Visa grupp
Group 40
Antony Sport Fotball
Kungsbacka IF 1
Vejby IF
KGS Wittmund 1
Visa grupp
Group 41
KSV Klein-Karben
Coerver Michigan Performance Academy
IF Elfsborg
Norrtulls SK
Visa grupp
Group 42
Lokomotiv Sofia
FC Gessel-Leerssen
Jönköpings Södra IF 1
Kungsbacka IF 2
Visa grupp