Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2019
View Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Boys 15 - Play off A
Matches
Wednesday
Time
Match
Info
13:40
6
0
Torslanda IK
6
:
0
Halvorstorps IS 1
Kviberg 12
1/64 Final
17002706
14:30
P
5
2
Halvorstorps IS 2
5
:
2
Södra Skärgården IK
Kviberg 15
1/64 Final
17003007
14:30
7
0
SC First Touch 04
7
:
0
IFK Hindås
Kviberg 17
1/64 Final
17003207
14:30
0
2
Kinna IF
0
:
2
AP Brasil
Kviberg 19
1/64 Final
17003407
14:50
P
3
5
Utbynäs SK
3
:
5
E.C. Pinheiros
Kviberg 12
1/64 Final
17002707
15:00
3
1
SC Nienstedten
3
:
1
Qviding FIF
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
17011607
15:30
0
1
Ersmarks IK/IFK Umeå
0
:
1
Stryn TIL
Lemmingvallen 2
1/64 Final
17013408
15:40
3
0
Stjarnan 1
3
:
0
Skövde AIK
Gothia Park Academy 2
1/64 Final
17007408
15:40
4
1
Keflavik 1
4
:
1
Gislaveds IS
Sälöfjordsplan 1
1/64 Final
17007708
15:40
0
8
Avanti Wilskracht
0
:
8
Skene/Örby/Svansjö
Inlag 2
1/64 Final
17008408
15:40
1
3
Adolfsbergs IK
1
:
3
Lindeborgs FF 1948
Inlag 10
1/64 Final
17009208
15:50
4
0
United PDX
4
:
0
Oskarshamns AIK
Kviberg 5
1/64 Final
17002008
15:50
4
2
BK Astrio 2
4
:
2
Orust FC
Kviberg 11
1/64 Final
17002607
15:50
0
4
Subiaco AFC
0
:
4
Jonsereds IF
Kortedalavallen 1
1/64 Final
17004208
15:50
4
0
Nesodden IF 1
4
:
0
SK Sprint-Jeløy 1
Inlag 5
1/64 Final
17008708
16:00
4
0
Nässjö FF
4
:
0
Kullavik IF
Gamlestadsvallen 1
1/64 Final
17004108
16:20
0
2
Maryland United FC
0
:
2
NK Bubamara Zagreb
Rosenhill
1/64 Final
17013509
16:30
5
0
IFK Haninge
5
:
0
FK Gjøvik-Lyn
Gothia Park Academy 3
1/64 Final
17007509
16:30
4
2
Prep Schools District 2
4
:
2
Hong Kong FC
Kviberg 25
1/64 Final
17012509
16:30
4
0
Nest-Sotra 1
4
:
0
Stuvsta IF
Noltorpsvallen 1
1/64 Final
17014609
16:40
P
6
5
San Francisco Seals
6
:
5
LSW IF
Lemmingvallen 1
1/64 Final
17004308
16:40
0
1
Karbener SV
0
:
1
Kungsbacka IF
Inlag 6
1/64 Final
17008809
16:40
P
7
6
Solängens BK
7
:
6
IK Sirius FK Blue
Inlag 9
1/64 Final
17009109
16:40
11
0
Stångebro United 2
11
:
0
Trosa-Vagnhärad SK
Bravida Arena
1/64 Final
17013209
16:40
0
3
Floby/Grolanda IF
0
:
3
Hille IF
Apelsinplan 1
1/64 Final
17013609
16:40
4
1
Nybro IF
4
:
1
Melleruds IF
Apelsinplan 2
1/64 Final
17013709
16:40
5
0
SK Djerv 1919
5
:
0
KL Youth Soccer
Gröna Vallen
1/64 Final
17014209
16:40
P
6
7
SV Lippstadt 08
6
:
7
Begby IL
Gerdskenvallen 2
1/64 Final
17015209
16:50
3
2
InterClubes
3
:
2
Russell Martin Academy
Kviberg 19
1/64 Final
17003409
16:50
P
7
6
ASF Le Perreux
7
:
6
Vänersborgs FK
Gothia Park Academy 2
1/64 Final
17007409
16:50
P
4
5
Lillån FK
4
:
5
Storfors AIK
Sälöfjordsplan 1
1/64 Final
17007709
16:50
3
2
Sävedalens IF
3
:
2
Mölndal Fotboll
Åby 1
1/64 Final
17010009
16:50
5
1
FC Preußen Espelkamp
5
:
1
Stugsunds IK
Ruddalen 5
1/64 Final
17012609
16:50
4
2
IFK Åmål
4
:
2
BK Ljungsbro/IFK Wreta Kloster
Backavallen 1
1/64 Final
17012709
17:00
6
0
IK Kongahälla
6
:
0
Nazarenos
Majvallen
1/64 Final
17001309
17:00
3
0
Bergums IF
3
:
0
Fortuna FF
Kortedalavallen 1
1/64 Final
17004209
17:10
3
2
SKF Indonesia
3
:
2
IFK Eskilstuna 2
Heden 3 - McDonald's
1/64 Final
17000310
17:30
5
0
Boo FF
5
:
0
Gimonäs Umeå IF
Heden 4 - Puma
1/64 Final
17000409
17:30
5
0
Eimsbütteler TV
5
:
0
Dallas Texans Soccer Club
Slottskogsvallen
1/64 Final
17000910
17:30
7
0
TA Rennes 1
7
:
0
BSV Eintracht Mahlsdorf
Åby 2
1/64 Final
17010110
17:30
5
0
Lyn Fotball
5
:
0
Skillingaryds IS
Rosenhill
1/64 Final
17013510
17:40
P
5
6
Staffanstorps United 1
5
:
6
IFK Osby
Ruddalen 1
1/64 Final
17006510
18:00
2
0
IFK Lidingö FK
2
:
0
Råå IF
Kviberg 16
1/64 Final
17003109
18:20
1
2
Hisingsbacka FC
1
:
2
IFK Eskilstuna 1
Heden 3 - McDonald's
1/64 Final
17000311
18:20
5
0
Sandåkerns SK
5
:
0
Örebro SK Vit
Åkeredsvallen 2
1/64 Final
17006311
18:30
4
0
BK Höllviken
4
:
0
Eastchester Jaguars
Åkeredsvallen 1
1/64 Final
17006211
Thursday
Time
Match
Info
09:00
4
0
FK Spartak Tashkent
4
:
0
Skene/Örby/Svansjö
Inlag 5
1/32 Final
18008701
09:10
1
4
IK Kongahälla
1
:
4
Boo FF
Mossens IP
1/32 Final
18000701
09:10
2
3
JSC Pitray-Olier Paris Red
2
:
3
TA Rennes 1
Inlag 2
1/32 Final
18008401
09:10
2
1
Arboga Södra IF
2
:
1
Begby IL
Mjörnvallen 1
1/32 Final
18014301
09:50
4
1
SK Djerv 1919
4
:
1
IFK Eskilstuna 1
Majvallen
1/32 Final
18001302
09:50
0
3
Nybro IF
0
:
3
FC Preußen Espelkamp
Åkeredsvallen 1
1/32 Final
18006202
09:50
5
0
SKF Bulgaria
5
:
0
NK Bubamara Zagreb
Backavallen 1
1/32 Final
18012702
09:50
0
1
Storfors AIK
0
:
1
IFK Åmål
Rosenhill
1/32 Final
18013502
10:00
1
4
Keflavik 1
1
:
4
Stjarnan 1
Gothia Park Academy 3
1/32 Final
18013202
10:00
1
5
Trosvik IF 1
1
:
5
AS Meudon
Frejaplan
1/32 Final
18010702
10:00
1
2
United PDX
1
:
2
Nässjö FF
Härlanda 2
1/32 Final
18011002
10:00
3
4
Gustavsbergs IF
3
:
4
Nest-Sotra 1
Noltorpsvallen 1
1/32 Final
18014602
10:10
1
0
St. Paul Blackhawks 1
1
:
0
Bergums IF
Kviberg 15
1/32 Final
18003002
10:10
2
0
Sandåkerns SK
2
:
0
Hille IF
Ruddalen 1
1/32 Final
18006502
10:10
1
0
Nesodden IF 1
1
:
0
Lindeborgs FF 1948
Inlag 5
1/32 Final
18008702
10:10
3
0
Hedens IF
3
:
0
Sävedalens IF
Åby 5
1/32 Final
18010402
10:20
0
3
South Dartmoor CC
0
:
3
Kungsbacka IF
Inlag 2
1/32 Final
18008402
10:20
3
1
BK Astrio 1
3
:
1
BK Astrio 2
Lemmingvallen 2
1/32 Final
18013402
11:00
4
2
Märsta IK
4
:
2
IFK Osby
Ruddalen 5
1/32 Final
18012603
11:10
P
3
4
Euro Soccer Academy
3
:
4
Stryn TIL
Kviberg 11
1/32 Final
18002603
11:10
2
4
San Francisco Seals
2
:
4
Torslanda IK
Kviberg 19
1/32 Final
18003403
11:10
P
3
4
Prep Schools District 2
3
:
4
Jonsereds IF
Kviberg 21
1/32 Final
18003603
11:10
P
5
3
Enebybergs IF
5
:
3
AP Brasil
Gamlestadsvallen 1
1/32 Final
18004102
11:10
2
1
IFK Lidingö FK
2
:
1
InterClubes
Bergsjövallen 2
1/32 Final
18004503
11:10
P
7
6
Näsets SK
7
:
6
BK Höllviken
Ruddalen 2
1/32 Final
18006603
11:10
P
3
5
IFK Skövde Vit
3
:
5
Lyn Fotball
Slättadamm 1
1/32 Final
18006903
11:10
4
0
IFK Haninge
4
:
0
ASF Le Perreux
Gothia Park Academy 3
1/32 Final
18007503
11:10
3
4
Mölnlycke IF
3
:
4
Solängens BK
Inlag 4
1/32 Final
18008602
11:10
P
6
5
SC Nienstedten
6
:
5
E.C. Pinheiros
Gamlestadsvallen 2
1/32 Final
18011603
11:20
1
4
SKF Indonesia
1
:
4
Stångebro United 2
SKF Arena
1/32 Final
18000203
11:30
0
6
Halvorstorps IS 2
0
:
6
SC First Touch 04
Bergsjövallen 1
1/32 Final
18004403
12:20
1
2
TA Rennes 2
1
:
2
Eimsbütteler TV
Frejaplan
1/32 Final
18010704
16:10
2
3
Enebybergs IF
2
:
3
Arboga Södra IF
Kviberg 2
1/16 Final
18001508
16:10
2
0
SC First Touch 04
2
:
0
Nässjö FF
Kviberg 11
1/16 Final
18002607
16:10
P
3
5
Jonsereds IF
3
:
5
SC Nienstedten
Kortedalavallen 1
1/16 Final
18004208
16:10
0
2
Märsta IK
0
:
2
Sandåkerns SK
Åkeredsvallen 1
1/16 Final
18006208
16:10
P
4
5
TA Rennes 1
4
:
5
AS Meudon
Frejaplan
1/16 Final
18010707
16:10
1
0
IFK Lidingö FK
1
:
0
Stryn TIL
Kviberg 25
1/16 Final
18012507
16:20
0
2
Boo FF
0
:
2
Lyn Fotball
Slottskogsvallen
1/16 Final
18000908
16:20
1
0
Solängens BK
1
:
0
Nesodden IF 1
Inlag 4
1/16 Final
18008607
16:40
6
1
BK Astrio 1
6
:
1
St. Paul Blackhawks 1
Lemmingvallen 1
1/16 Final
18004308
16:50
0
8
IFK Åmål
0
:
8
Stjarnan 1
Gothia Park Academy 3
1/16 Final
18007508
17:00
0
4
Hedens IF
0
:
4
Eimsbütteler TV
Gröna Vallen
1/16 Final
18014208
17:10
WO
0
3
SKF Bulgaria
0
:
3
IFK Haninge
Slättadamm 1
1/16 Final
18006908
17:10
0
1
FK Spartak Tashkent
0
:
1
Kungsbacka IF
Inlag 2
1/16 Final
18008408
17:20
1
3
Näsets SK
1
:
3
FC Preußen Espelkamp
Apelsinplan 1
1/16 Final
18013608
17:30
3
2
SK Djerv 1919
3
:
2
Stångebro United 2
Överåsvallen
1/16 Final
18001109
19:20
7
0
Torslanda IK
7
:
0
Nest-Sotra 1
Kviberg 14
1/16 Final
18002910
Friday
Time
Match
Info
09:00
P
4
2
BK Astrio 1
4
:
2
Torslanda IK
SKF Arena
1/8 Final
19000201
09:00
1
2
Sandåkerns SK
1
:
2
SC First Touch 04
Heden 4 - Puma
1/8 Final
19000401
09:00
0
3
SK Djerv 1919
0
:
3
Stjarnan 1
Lemmingvallen 1
1/8 Final
19004301
09:00
4
3
Kungsbacka IF
4
:
3
AS Meudon
Gröna Vallen
1/8 Final
19014201
09:10
1
0
SC Nienstedten
1
:
0
Arboga Södra IF
Slottskogsvallen
1/8 Final
19000901
09:10
1
5
FC Preußen Espelkamp
1
:
5
IFK Lidingö FK
Majvallen
1/8 Final
19001301
10:10
5
2
Solängens BK
5
:
2
Eimsbütteler TV
Lemmingvallen 1
1/8 Final
19004302
10:10
P
5
4
IFK Haninge
5
:
4
Lyn Fotball
Bravida Arena
1/8 Final
19013402
13:30
P
2
1
IFK Lidingö FK
2
:
1
SC Nienstedten
Gamlestadsvallen 1
1/4 Final
19004105
14:10
1
3
SC First Touch 04
1
:
3
BK Astrio 1
Gröna Vallen
1/4 Final
19014205
14:20
0
2
Kungsbacka IF
0
:
2
Stjarnan 1
SKF Arena
1/4 Final
19000205
14:20
0
1
Solängens BK
0
:
1
IFK Haninge
Kviberg 5
1/4 Final
19002005
19:00
2
0
Stjarnan 1
2
:
0
BK Astrio 1
SKF Arena
Semi final
19000209
19:00
P
5
4
IFK Haninge
5
:
4
IFK Lidingö FK
Heden 4 - Puma
Semi final
19000409
Saturday
Time
Match
Info
09:45
3
0
Stjarnan 1
3
:
0
IFK Haninge
Gamla Ullevi
Final
20001201