Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2019
View Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
08:50
1
3
FC Bellevue 2
Mubadala Rep Team
Inlag 3
1/64 Final
08:00
0
9
Magnet Youth Sports Academy 2
Älvsborg FF 2
Åby 4
1/64 Final
08:00
2
1
Saltsjöbadens IF 1
Näsets SK 3
Ruddalen 3
1/64 Final
09:00
0
8
Carpe Diem FC
Tramway FC
Åkeredsvallen 4
1/64 Final
09:00
2
1
BK Häcken 2
Desert Rangers Dubai
Slättadamm 2
1/64 Final
08:50
0
7
Utpal Shanghvi Global School 2
Utpal Shanghvi Global School 1
Backavallen 3
1/64 Final
09:00
3
4
Örgryte IS 1
Prep Schools Lions Sky
Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 2
1/64 Final
09:00
3
1
Hasslövs IS/Skottorp
Munka-Ljungby IF
Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1
1/64 Final
09:00
5
1
IF Brommapojkarna 074
Rävlanda AIS
Kviberg 20
1/64 Final
09:00
3
0
Kortedala IF
Haleta Academy
Kviberg 9 B
1/64 Final
08:00
5
3
Kungsbacka IF 1
Vejby IF
Inlag 3
1/64 Final
08:50
2
1
Boo FF
Prep Schools Lions Grey
Åby 4
1/64 Final
08:50
5
2
Markaryds IF
Academie De Foot Djerba
Ruddalen 3
1/64 Final
08:00
3
7
Hisingsbacka FC
Apollon Halandriou
Backavallen 3
1/64 Final
09:50
3
2
Prep Schools Lions Orange
IFK Lidingö FK 1
Kviberg 4
1/64 Final
09:00
2
4
Torslanda IK 2
Hässleholms IF 2
Kviberg 4
1/64 Final
09:50
4
0
IFK Aspudden-Tellus
FC West
Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 2
1/64 Final
09:50
3
4
Prep Schools Lions Maroon
Prep Schools Pumas Red
Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1
1/64 Final
09:00
8
7
Bødalen IF
PP Savani Cambridge International School
Noltorpsvallen 3
1/64 Final
13:20
5
2
Swindon Town FITC Black
Mubadala Rep Team
Inlag 3
1/32 Final
12:30
0
6
IK Zenith 2
Älvsborg FF 2
Åby 7
1/32 Final
10:00
1
6
Hjuviks AIK
Skärhamns IK
Åby 7
1/32 Final
12:30
7
0
Prep Schools Lions Red
Saltsjöbadens IF 1
Apelsinplan 3
1/32 Final
13:20
0
3
Sollentuna FK 3
Tramway FC
Ruddalen 3
1/32 Final
10:40
5
1
Näsets SK 1
Golden Hills SA
Ruddalen 3
1/32 Final
10:00
5
0
Jönköpings Södra IF Grön
Go-Pro Sports
Slättadamm 4
1/32 Final
13:20
3
5
European Football Academy
BK Häcken 2
Backavallen 3
1/32 Final
13:30
10
0
V. Frölunda IF 2
Utpal Shanghvi Global School 1
Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 2
1/32 Final
13:20
3
1
Football Experience
Prep Schools Lions Sky
Kviberg 8 A
1/32 Final
13:30
3
2
F.C. Beirut
Hasslövs IS/Skottorp
Kviberg 20
1/32 Final
13:20
7
1
Regents Park FC 2
IF Brommapojkarna 074
Kviberg 8 B
1/32 Final
13:30
3
0
IK Zenith 1
Kortedala IF
Kviberg 9 B
1/32 Final
10:50
5
0
Prep Schools Lions White
Lunds BK 2
Kviberg 9 A
1/32 Final
10:50
3
1
Angered MBIK
IFK Hindås
Kviberg 8 A
1/32 Final
10:50
1
4
Västerås SK Fotboll Röd
V. Ingelstad IS
Noltorpsvallen 3
1/32 Final
12:30
2
4
JSG TSV Bassum/TVE Nordwohlde
Kungsbacka IF 1
Inlag 7
1/32 Final
10:00
0
11
Sandarna BK
KFV Segeberg 1
Åby 8
1/32 Final
13:20
4
0
Kungsbacka IF 3
Boo FF
Åby 7
1/32 Final
09:50
0
3
Prep Schools Lions Indigo
SBTK/LNIK
Heden 6 - Volvo
1/32 Final
13:20
3
1
Autobahn Soccer Club
Markaryds IF
Apelsinplan 3
1/32 Final
10:00
0
12
Sollentuna FK Viby City
LAZ Stockerau
Ruddalen 4
1/32 Final
10:00
4
7
Sollentuna FK 2
Sollentuna FK Viby United
Apelsinplan 3
1/32 Final
13:30
1
6
Rakvere JK Tarvas Yellow
Apollon Halandriou
Slättadamm 2
1/32 Final
10:30
0
11
Dalby GIF
IK Wormo
Backavallen 3
1/32 Final
14:10
2
0
GKS Kowale 2
Prep Schools Lions Orange
Backavallen 3
1/32 Final
13:30
7
2
Chadwick International
Hässleholms IF 2
Kviberg 4
1/32 Final
10:50
5
2
Prep Schools Pumas White
Romelanda UF
Kviberg 8 B
1/32 Final
14:10
2
5
ACOS Treviglio
IFK Aspudden-Tellus
Kviberg 8 A
1/32 Final
14:10
5
2
Prep Schools Pumas Blue
Prep Schools Pumas Red
Kviberg 8 B
1/32 Final
10:50
0
6
IFK Lidingö FK 2
Intercups MX
Kviberg 8 C
1/32 Final
13:20
10
0
Holmalunds IF
Bødalen IF
Noltorpsvallen 3
1/32 Final
17:20
7
0
Swindon Town FITC Black
Älvsborg FF 2
Åby 7
1/16 Final
16:30
0
4
Skärhamns IK
Prep Schools Lions Red
Åby 7
1/16 Final
17:40
7
0
Tramway FC
Näsets SK 1
Apelsinplan 3
1/16 Final
17:50
5
0
Jönköpings Södra IF Grön
BK Häcken 2
Backavallen 3
1/16 Final
19:10
0
3
V. Frölunda IF 2
Football Experience
Kviberg 8 A
1/16 Final
17:30
2
3
F.C. Beirut
Regents Park FC 2
Kviberg 8 A
1/16 Final
17:40
2
9
IK Zenith 1
Prep Schools Lions White
Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1
1/16 Final
15:10
2
0
Angered MBIK
V. Ingelstad IS
Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 2
1/16 Final
16:30
1
5
Kungsbacka IF 1
KFV Segeberg 1
Inlag 3
1/16 Final
19:20
5
2
Kungsbacka IF 3
SBTK/LNIK
Inlag 7
1/16 Final
18:00
1
10
Autobahn Soccer Club
LAZ Stockerau
Åkeredsvallen 4
1/16 Final
17:50
3
8
Sollentuna FK Viby United
Apollon Halandriou
Heden 5 - GB Glace
1/16 Final
18:10
5
2
IK Wormo
GKS Kowale 2
Slättadamm 4
1/16 Final
17:40
3
1
Chadwick International
Prep Schools Pumas White
Kviberg 8 B
1/16 Final
18:30
1
5
IFK Aspudden-Tellus
Prep Schools Pumas Blue
Kviberg 4
1/16 Final
17:40
2
0
Intercups MX
Holmalunds IF
Kviberg 4
1/16 Final
08:00
1
2
Swindon Town FITC Black
Prep Schools Lions Red
Kviberg 4
1/8 Final
08:00
2
4
Tramway FC
Jönköpings Södra IF Grön
Kviberg 9 A
1/8 Final
08:00
1
3
Football Experience
Regents Park FC 2
Kviberg 9 B
1/8 Final
08:00
2
0
Prep Schools Lions White
Angered MBIK
Kviberg 20
1/8 Final
08:50
5
3
KFV Segeberg 1
Kungsbacka IF 3
Kviberg 4
1/8 Final
08:50
4
1
LAZ Stockerau
Apollon Halandriou
Kviberg 9 A
1/8 Final
08:50
1
2
IK Wormo
Chadwick International
Kviberg 9 B
1/8 Final
08:50
2
4
Prep Schools Pumas Blue
Intercups MX
Kviberg 20
1/8 Final
13:30
3
5
Prep Schools Lions Red
Jönköpings Södra IF Grön
Kviberg 4
1/4 Final
14:20
1
7
Regents Park FC 2
Prep Schools Lions White
Kviberg 4
1/4 Final
13:30
0
3
KFV Segeberg 1
LAZ Stockerau
Kviberg 20
1/4 Final
14:20
5
4
Chadwick International
Intercups MX
Kviberg 20
1/4 Final
18:20
6
5
Jönköpings Södra IF Grön
Prep Schools Lions White
Heden 6 - Volvo
Semi final
19:10
10
0
LAZ Stockerau
Chadwick International
Heden 6 - Volvo
Semi final
Final
11:30
1
7
Jönköpings Södra IF Grön
LAZ Stockerau
Heden 5 - GB Glace
Final