Favorited Make favorite Magnet Youth Sports Academy B15

Lagnamn Magnet Youth Sports Academy
Tröjfärger Orange / Svart / Svart
Åldersklass Boys 15
Grupp Grupp 30
Land Tanzania
 
 

6 matcher spelade

Mål


Om Magnet Youth Sports Academy

Förutom Magnet Youth Sports Academy spelade också 221 andra lag från 30 olika länder i Boys 15. De var uppdelade i 55 olika grupper, varav Magnet Youth Sports Academy började i Grupp 30 tillsammans med Woking FC, Ersmarks IK/IFK Umeå och Torslanda IK.

Magnet Youth Sports Academy tog sig vidare till Play off B efter att ha hamnat på 4:e plats i Grupp 30. Därefter tog de sig till 1/16 Final, men förlorade den mot Stenkullen GoIK med 0-1. I finalen slog DJK Arminia Eilendorf Helium FA och vann därmed hela Play off B i Boys 15.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till Magnet Youth Sports Academy

Matcher

Grupp 30

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 Torslanda IK 3 3 0 0 14 1 (13) 9
2 Ersmarks IK/IFK Umeå 3 2 0 1 3 5 (-2) 6
3 Woking FC 3 1 0 2 3 5 (-2) 3
4 Magnet Youth Sports Academy 3 0 0 3 1 10 (-9) 0
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Målskillnad (inbördes möten)
  6. Gjorda mål (inbördes möten)
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Torslanda IK Magnet Youth Sports Academy 6 0 11:00 Bergsjövallen 2 B15 Grp 30   15004502 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Magnet Youth Sports Academy Woking FC 0 2 13:00 Bergsjövallen 1 B15 Grp 30   16004404 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Ersmarks IK/IFK Umeå Magnet Youth Sports Academy 2 1 08:00 Kviberg 14 B15 Grp 30   17002900 INFO
Samaya FA Magnet Youth Sports Academy 0 4 15:40 Kviberg 21 B15 Play off B 1/64 Final   17003608 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Magnet Youth Sports Academy FK Lillehammer 2 0 14:20 Kviberg 12 B15 Play off B 1/32 Final   18002706 INFO
Stenkullen GoIK Magnet Youth Sports Academy 1 0 18:50 Bergsjövallen 1 B15 Play off B 1/16 Final   18004410 INFO
Gothia Cup is using