Favorited Make favorite Prep Schools Lions B14 Orange

Lagnamn Prep Schools Lions Orange
Tröjfärger Grön / Grön / Svart
Åldersklass Boys 14
Grupp Grupp 25
Land England
 
 

5 matcher spelade

Mål


Om Prep Schools Lions Orange

Förutom de tre Prep Schools Lions-lagen spelade också 171 andra lag från 24 olika länder i Boys 14. De var uppdelade i 43 olika grupper, varav Prep Schools Lions Orange började i Grupp 25 tillsammans med Mexcales F.C, Solängens BK och IK Östria Lambohov.

Prep Schools Lions Orange tog sig vidare till Play off B efter att ha hamnat på 3:e plats i Grupp 25. Därefter tog de sig till 1/32 Final, men förlorade den mot Danderyds SK Grön med 1-2. I finalen slog Toledo Celtics Phoenix Football Academy och vann därmed hela Play off B i Boys 14.

Prep Schools Lions deltog även i Boys 13 under Gothia Cup 2018. Då tog de sig till 1/16 Final i Play off A, men förlorade den mot Prep Schools Pumas Red med 2-5.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till Prep Schools Lions

Matcher

Grupp 25

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 IK Östria Lambohov 3 2 1 0 6 1 (5) 7
2 Mexcales F.C 3 1 2 0 4 3 (1) 5
3 Prep Schools Lions Orange 3 1 0 2 4 6 (-2) 3
4 Solängens BK 3 0 1 2 3 7 (-4) 1
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Målskillnad (inbördes möten)
  6. Gjorda mål (inbördes möten)
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep Schools Lions Orange IK Östria Lambohov 0 2 13:20 Härlanda 2 B14 Grp 25   15011004 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Mexcales F.C Prep Schools Lions Orange 2 1 15:00 Härlanda 1 B14 Grp 25   16009806 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Solängens BK Prep Schools Lions Orange 2 3 12:50 Kviberg 25 B14 Grp 25   17012505 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep Schools Lions Orange F.C. Beirut 4 0 08:50 Kviberg 21 B14 Play off B 1/64 Final   18003601 INFO
Danderyds SK Grön Prep Schools Lions Orange 2 1 15:20 Gamlestadsvallen 1 B14 Play off B 1/32 Final   18004106 INFO
Gothia Cup is using