Favorited Make favorite IF Brommapojkarna B12 Svart

Lagnamn IF Brommapojkarna Svart
Tröjfärger Svart / Röd / Svart
Åldersklass Boys 12
Grupp Grupp 1
Land Sverige
 
 

7 matcher spelade

Mål


Om IF Brommapojkarna Svart

Förutom de fyra Brommapojkarna-lagen spelade också 159 andra lag från 33 olika länder i Boys 12. De var uppdelade i 40 olika grupper, varav IF Brommapojkarna Svart började i Grupp 1 tillsammans med Prep Schools Lions Indigo, Makati FC och Skärhamns IK.

IF Brommapojkarna Svart tog sig vidare till Play off A efter att ha hamnat på 1:a plats i Grupp 1. Därefter tog de sig till 1/4 Final, men förlorade den mot FC Saint Cloud med 1-2. I finalen slog Ordin FC FC Saint Cloud och vann därmed hela Play off A i Boys 12.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till IF Brommapojkarna

Matcher

Grupp 1

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 IF Brommapojkarna Svart 3 2 1 0 10 2 (8) 7
2 Makati FC 3 2 0 1 6 5 (1) 6
3 Prep Schools Lions Indigo 3 1 1 1 8 7 (1) 4
4 Skärhamns IK 3 0 0 3 2 12 (-10) 0
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Målskillnad (inbördes möten)
  6. Gjorda mål (inbördes möten)
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep Schools Lions Indigo IF Brommapojkarna Svart 2 2 13:20 Heden 5 B12 Grp 1   15000504 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IF Brommapojkarna Svart Skärhamns IK 7 0 10:00 Heden 6 B12 Grp 1   16000600 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IF Brommapojkarna Svart Makati FC 1 0 12:30 Heden 5 B12 Grp 1   17000503 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IF Brommapojkarna Svart FC Ajax - Tallinn 4 2 12:30 Åkeredsvallen 4 B12 Play off A 1/32 Final   18009905 INFO
Prep Schools Lions Yellow IF Brommapojkarna Svart 2 4 16:50 Åby 4 B12 Play off A 1/16 Final   18010309 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Swindon Town FITC Red IF Brommapojkarna Svart 3 8 09:00 Heden 6 B12 Play off A 1/8 Final   19000601 INFO
IF Brommapojkarna Svart FC Saint Cloud 1 2 14:30 Heden 5 B12 Play off A 1/4 Final   19000507 INFO
Gothia Cup is using