You are viewing the results for Gothia Cup 2018. View the current results for Gothia Cup 2019 here.

Wednesday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
Ryerson SC West Ordin FC 8 0 16:10 Kviberg 18 1/64 Final   18003309 INFO
Kauai Brasil Moss FK 1 0 16:10 Inlag 2 1/64 Final   18008409 INFO
IK Brage Skjetten Fotball 2 1 16:10 Backavallen 2 1/64 Final   18012809 INFO
Weston Super Mare AFC FK Lillehammer 1 0 3 16:20 Kviberg 12 1/64 Final   18002709 INFO
S. Lanzarote FK Gjøvik-Lyn 2 3 1 16:20 Grimbo 4 1/64 Final   18007609 INFO
Rödeby AIF Staffanstorp United 2 1 0 16:20 Apelsinplan 2 1/64 Final   18013709  
Qviding FIF Orleta Radzyn 1 2 16:40 Majvallen 1/64 Final   18001309 INFO
Maryland United FC GAIS 0 1 16:50 Överåsvallen 1/64 Final   18001109 INFO
Älvsborg FF Vake-WIT 6 0 16:50 Kviberg 15 1/64 Final   18003009  
Varbergs GIF FK The Rainbow Team 2 3 16:50 Kviberg 17 1/64 Final   18003209 INFO
Belgica IFK Kristinehamn 3 1 17:20 Kviberg 2 1/64 Final   18001510 INFO
ED Moratalaz Torslanda IK 1 5 1 17:20 Kviberg 3 1/64 Final   18001610 INFO
Utbynäs SK Tölö IF 1 2 17:20 Kviberg 11 1/64 Final   18002610 INFO
Hyllie IK Strands IF 3 4 P 17:20 Inlag 5 1/64 Final   18008710 INFO
Staffanstorp United 1 Bærums Verk Hauger IF 3 1 17:20 Apelsinplan 1 1/64 Final   18013610 INFO
Sangre Chilena FC Öja FF 4 3 P 17:40 Frejaplan 1/64 Final   18010710 INFO
Santos Laguna CDMX Tranås FF 1 2 17:40 Gröna Vallen 1/64 Final   18014210 INFO
Aneby SK/Bälaryds IK Sandvikens IF 1 0 18:00 Överåsvallen 1/64 Final   18001110 INFO
FC Connecticut IFK Västervik 0 3 18:00 Kviberg 17 1/64 Final   18003210 INFO
Svedala IF F.C. Beirut 4 5 P 18:10 Kviberg 19 1/64 Final   18003410  
Hisingsbacka FC North England Elite 5 3 P 18:20 Sälöfjordsplan 1 1/64 Final   18007711 INFO
Lindome GIF Lidköpings FK 1 0 18:30 Kviberg 3 1/64 Final   18001611 INFO
Rælingen FK Nordhordland BK 1 0 2 19:00 Majvallen 1/64 Final   18001311 INFO
Hässleholms IF Hovås-Billdal IF 5 0 19:00 Kviberg 22 1/64 Final   18003711 INFO
Sjömarken/Sandareds IF Lekstorps IF 3 0 19:00 Mjörnvallen 1 1/64 Final   18014310 INFO
Forssa BK FC Helios 3 2 P 19:10 Alströmervallen 1/64 Final   18014810 INFO
Alingsås IF Lerums IS 6 0 20:10 Mjörnvallen 1 1/64 Final   18014311 INFO
PAOD FC Teutonia 05 3 2 20:10 Noltorpsvallen 2 1/64 Final   18014711 INFO

Thursday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
IFK Klagshamn HK 1 0 1 10:50 Åby 10 1/32 Final   19011303 INFO
Martutene KE Kauai Brasil 4 5 11:00 Inlag 8 1/32 Final   19009003 INFO
Eskilsminne IF VfL Westercelle 2 1 11:00 Lemmingvallen 2 1/32 Final   19013403 INFO
Jockey Club de Rosario IFK Västervik 3 1 11:10 Kviberg 12 1/32 Final   19002703 INFO
F.C. Martignas Illac Rödeby AIF 5 6 P 11:10 Åkeredsvallen 2 1/32 Final   19006303 INFO
Forssa BK PAOD 3 0 11:10 Mjörnvallen 1 1/32 Final   19014303 INFO
Sjömarken/Sandareds IF Alingsås IF 3 5 P 11:10 Alströmervallen 1/32 Final   19014803 INFO
AFC Eskilstuna Lindome GIF 4 0 11:50 Kviberg 15 1/32 Final   19003004 INFO
IF Väster F.C. Beirut 3 0 11:50 Kviberg 18 1/32 Final   19003304  
Yeovil Town FC Hässleholms IF 2 0 11:50 Kviberg 19 1/32 Final   19003404 INFO
Ryerson SC Älvsborg FF 3 1 11:50 Kviberg 23 1/32 Final   19003804  
Intercups MX Orleta Radzyn 8 9 P 11:50 Bergsjövallen 1 1/32 Final   19004404 INFO
CD Inter Vista Alegre SKF Colombia 5 4 P 11:50 Apelsinplan 2 1/32 Final   19013703  
Lillestrøm SK Aneby SK/Bälaryds IK 4 0 12:00 Slottskogsvallen 1/32 Final   19000904 INFO
Västerås SK Ungdom 1 FK Lillehammer 1 4 1 12:00 Kviberg 13 1/32 Final   19002804 INFO
Swindon Town FITC Tranås FF 4 0 12:00 Öisgården 1/32 Final   19010904 INFO
IK Zenith Tölö IF 1 2 12:10 Lemmingvallen 2 1/32 Final   19013404 INFO
Oppsal IF Nordhordland BK 1 5 2 P 12:20 Gamlestadsvallen 1 1/32 Final   19004104 INFO
SK Djerv 1919 Sölvesborgs GIF 3 2 12:20 Gröna Vallen 1/32 Final   19014204 INFO
SKF Italy Kinetic Academy 7 6 P 13:00 Överåsvallen 1/32 Final   19001105 INFO
CA Barra da Tijuca Ryerson SC West 4 5 P 13:00 Kviberg 25 1/32 Final   19012505 INFO
Sel Quinta Cordillera Chile GAIS 2 0 13:10 Slottskogsvallen 1/32 Final   19010905 INFO
FC Internacional Sangre Chilena FC 4 2 13:10 Åby 5 1/32 Final   19010405 INFO
Hong Kong FC ED Moratalaz 6 5 P 13:30 Kviberg 12 1/32 Final   19002705 INFO
BK Sport Strands IF 3 1 13:50 Inlag 8 1/32 Final   19009006 INFO
Edsbyns IF/FF IK Brage 2 4 13:50 Backavallen 2 1/32 Final   19012806 INFO
BK Häcken S. Lanzarote 1 2 14:00 Grimbo 2 1/32 Final   19007406 INFO
Florø SK Lizzy Football Club 6 5 P 14:00 Ruddalen 5 1/32 Final   19012606 INFO
Stjarnan Hisingsbacka FC 1 3 P 14:10 Grimbo 1 1/32 Final   19007306 INFO
CCL Soccer Club Belgica 3 4 P 14:20 Kviberg 10 1/32 Final   19002506 INFO
GIF Sundsvall The Rainbow Team 4 5 P 14:40 Gamlestadsvallen 1 1/32 Final   19004106 INFO
PLAYR Academy Staffanstorp United 1 3 1 14:40 Åkeredsvallen 1 1/32 Final   19006206 INFO
Västerås SK Ungdom 1 Ryerson SC 3 2 16:10 Lemmingvallen 2 1/16 Final   19013408 INFO
IF Väster Forssa BK 0 2 16:20 Kviberg 13 1/16 Final   19002808 INFO
Eskilsminne IF Jockey Club de Rosario 5 7 P 16:30 Lemmingvallen 1 1/16 Final   19004309 INFO
Orleta Radzyn Alingsås IF 0 1 17:30 Kviberg 13 1/16 Final   19002809 INFO
Hong Kong FC Ryerson SC West 0 4 17:40 Kviberg 22 1/16 Final   19003709 INFO
Rödeby AIF CD Inter Vista Alegre 0 4 17:40 Åkeredsvallen 2 1/16 Final   19006308 INFO
Lillestrøm SK SK Djerv 1919 3 1 18:00 Mossens IP 1/16 Final   19000709 INFO
AFC Eskilstuna Tölö IF 2 1 18:00 Lemmingvallen 1 1/16 Final   19004310 INFO
BK Sport FC Internacional 7 4 P 18:00 Åby 10 1/16 Final   19011310 INFO
Sel Quinta Cordillera Chile IK Brage 2 3 18:00 Backavallen 1 1/16 Final   19007609 INFO
Oppsal IF Yeovil Town FC 1 2 18:10 Sälöfjordsplan 1 1/16 Final   19007710 INFO
Swindon Town FITC SKF Italy 4 3 P 18:30 Heden 4 1/16 Final   19000210 INFO
Kauai Brasil HK 1 0 4 18:40 Inlag 6 1/16 Final   19008810 INFO
PLAYR Academy Florø SK 3 1 19:10 Apelsinplan 1 1/16 Final   19013610 INFO
Hisingsbacka FC S. Lanzarote 0 3 19:30 Grimbo 1 1/16 Final   19007311 INFO
Belgica The Rainbow Team 0 3 19:30 Lemmingvallen 2 1/16 Final   19013411 INFO

Friday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
HK 1 Lillestrøm SK 5 3 P 08:00 SKF Arena 1/8 Final   20000200 INFO
CD Inter Vista Alegre IK Brage 2 0 08:00 Kviberg 2 1/8 Final   20001500 INFO
Forssa BK Ryerson SC West 0 1 09:10 SKF Arena 1/8 Final   20000201 INFO
BK Sport Swindon Town FITC 4 1 09:10 Heden 3 1/8 Final   20000301 INFO
PLAYR Academy S. Lanzarote 2 1 09:10 Kviberg 5 1/8 Final   20002001 INFO
Alingsås IF Jockey Club de Rosario 2 4 P 09:10 Gamlestadsvallen 1 1/8 Final   20004101 INFO
Västerås SK Ungdom 1 Yeovil Town FC 4 3 P 09:10 Lemmingvallen 1 1/8 Final   20004301 INFO
The Rainbow Team AFC Eskilstuna 6 7 P 09:10 Lemmingvallen 2 1/8 Final   20013401 INFO
HK 1 CD Inter Vista Alegre 0 1 13:40 SKF Arena 1/4 Final   20000205 INFO
Västerås SK Ungdom 1 Ryerson SC West 0 3 14:10 Heden 3 1/4 Final   20000305 INFO
BK Sport PLAYR Academy 1 2 14:10 Heden 4 1/4 Final   20000404 INFO
AFC Eskilstuna Jockey Club de Rosario 2 3 P 14:10 Gröna Vallen 1/4 Final   20014204 INFO
CD Inter Vista Alegre Ryerson SC West 1 2 18:50 SKF Arena Semi final   20000209 INFO
PLAYR Academy Jockey Club de Rosario 1 0 20:10 Heden 4 Semi final   20000409 INFO

Saturday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
Ryerson SC West PLAYR Academy 3 2 12:20 Gamla Ullevi Final   21001203 INFO
Gothia Cup is using