You are viewing the results for Gothia Cup 2018. View the current results for Gothia Cup 2019 here.

Thursday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
IF Växbo Bruh Tesfa 3 0 WO 08:00 Noltorpsvallen 3 1/64 Final   19014900  
Football Academy of Jerusalem Süderneulander SV 3 0 08:50 Noltorpsvallen 3 1/32 Final   19014901 INFO
Randburg Football Club 2 IFK Aspudden-Tellus Real 5 1 09:50 Ruddalen 4 1/64 Final   19006802 INFO
Lunds BK 1 IK Sirius FK 2 1 0 09:50 Slättadamm 2 1/64 Final   19007002 INFO
Kungsbacka IF 1 Sport 4 All 2 3 09:50 Inlag 3 1/64 Final   19008502 INFO
Tataouine Särö IK 3 4 09:50 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   19009902 INFO
Markaryds IF Shakti Sports Academy 10 2 09:50 Apelsinplan 3 1/64 Final   19013802 INFO
Phoenix Football Academy Bergsjö IF 2 1 10:00 Kviberg 4 1/64 Final   19001802 INFO
Sætre IF Graabein Black Kungsbacka IF 2 4 6 10:00 Inlag 7 1/64 Final   19008902 INFO
TuS Kirchdorf IFK Aspudden-Tellus United 2 3 10:30 Heden 6 1/64 Final   19000603 INFO
Chico Sporting Club PSG Pro Sport 3 0 WO 10:40 Kviberg 7 1/64 Final   19002203  
Yaşamkent İlker Spor Chelsea SC LA 2 1 10:40 Kviberg 20 1/64 Final   19003503 INFO
Azalea BK 3 IFK Aspudden-Tellus 2 1 2 10:40 Ruddalen 4 1/64 Final   19006803 INFO
IK Sirius FK 1 SFK Rotalis 1 2 10:40 Slättadamm 2 1/64 Final   19007003 INFO
Lunds BK 3 Prep Schools Pumas Red 1 12 10:40 Slättadamm 4 1/64 Final   19007203 INFO
Sävedalens IF 2 Irsta IF 2 0 1 10:40 Kviberg 24 1/64 Final   19009303 INFO
IFK Aspudden-Tellus 1 Scandia United SA 0 2 10:40 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   19009903 INFO
Högsby IK Fässbergs IF 1 3 1 10:40 Åby 4 1/64 Final   19010303 INFO
AFD Torre Frösö IF 2 5 2 10:40 Åby 8 1/64 Final   19010603 INFO
Azalea BK 2 Prep Schools Lions White 0 11 10:40 Kviberg 9 A 1/64 Final   19011403 INFO
Brunnby FF IK Vista 5 0 10:40 Apelsinplan 3 1/64 Final   19013803 INFO
Prep Schools Lions Purple Eriksbergs IF 8 2 10:50 Kviberg 4 1/64 Final   19001803 INFO
Uppåkra IF Lillestrøm SK 2 6 7 P 11:30 Åby 4 1/64 Final   19010314 INFO
Lillestrøm SK 1 Frösö IF 1 12 1 11:30 Åby 6 1/32 Final   19010504 INFO
V. Ingelstad IS Champs 3 0 11:40 Backavallen 3 1/64 Final   19012904 INFO
Upsala IF 1 Irsta IF 1 5 1 11:40 Kviberg 4 1/32 Final   19001804 INFO
Specifique FA Tunisia 2 Azalea BK 1 0 3 WO 11:40 Ruddalen 3 1/32 Final   19006704 INFO
Sörskogens IF 2 IF Växbo 4 1 11:50 Noltorpsvallen 3 1/32 Final   19014902 INFO
FC Connecticut Sävedalens IF 1 5 4 12:20 Kviberg 7 1/32 Final   19002205 INFO
Finlandia Pallo AIF Hammarby IF FF 1 0 2 12:20 Kviberg 24 1/32 Final   19009305 INFO
Torslanda IK 1 Prep Schools Lions Yellow 0 4 12:30 Kviberg 4 1/32 Final   19001805 INFO
JSSL Singapore 2 JSSL Singapore 3 6 5 P 12:30 Backavallen 3 1/32 Final   19012905 INFO
Tramway FC Särö IK 4 3 13:40 Åby 6 1/32 Final   19010506 INFO
Förslövs IF Markaryds IF 0 1 14:10 Ruddalen 4 1/32 Final   19006807 INFO
IK Fyris Legon Hill SA 4 3 14:10 Åkeredsvallen 4 1/32 Final   19009907 INFO
Torslanda IK 2 Phoenix Football Academy 0 4 14:10 Kviberg 9 B 1/32 Final   19011506 INFO
V. Frölunda IF 3 Randburg Football Club 2 6 3 14:10 Apelsinplan 3 1/32 Final   19013807  
FC Bellevue 3 Sport 4 All 0 3 14:20 Inlag 3 1/32 Final   19008507 INFO
SV Eichede Kungsbacka IF 2 5 2 14:20 Inlag 7 1/32 Final   19008907 INFO
Torna Hällestad IF Högsby IK 4 0 14:30 Åby 6 1/32 Final   19010507 INFO
Mossens BK Prep Schools Lions White 1 4 14:30 Kviberg 9 A 1/32 Final   19011407 INFO
Euro Sports Brasil Yaşamkent İlker Spor 5 2 14:50 Kviberg 7 1/32 Final   19002208 INFO
FO Valesia Prep Schools Lions Purple 6 7 P 14:50 Kviberg 24 1/32 Final   19009308 INFO
Assyriska BK Irsta IF 2 9 2 15:00 Kviberg 4 1/32 Final   19001808 INFO
IFK Aspudden-Tellus City IFK Aspudden-Tellus 2 4 0 15:00 Ruddalen 3 1/32 Final   19006708 INFO
Salam Zgharta Club Scandia United SA 5 0 15:00 Ruddalen 4 1/32 Final   19006808 INFO
BK Häcken 1 Lunds BK 1 5 2 15:00 Slättadamm 2 1/32 Final   19007007 INFO
ADYL Rep FC Brunnby FF 3 1 15:00 Åkeredsvallen 4 1/32 Final   19009908 INFO
FC Bellevue 2 AFD Torre 1 0 15:10 Inlag 7 1/32 Final   19008908 INFO
IF Elfsborg Chico Sporting Club 4 0 15:10 Kviberg 9 B 1/32 Final   19011507 INFO
Jönköpings Södra IF 2 SFK Rotalis 8 3 15:10 Backavallen 3 1/32 Final   19012908 INFO
Hanoi Football Club V. Ingelstad IS 3 1 15:50 Slättadamm 4 1/32 Final   19007208 INFO
Sætre IF Graabein White Lillestrøm SK 2 3 5 P 16:00 Inlag 3 1/32 Final   19008509 INFO
Oghab FC Prep Schools Pumas Red 5 6 P 16:00 Backavallen 3 1/32 Final   19012909 INFO
Walddörfer SV 2 IFK Aspudden-Tellus United 5 4 P 16:20 Heden 5 1/32 Final   19000509 INFO
Markaryds IF Azalea BK 1 3 4 18:00 Åkeredsvallen 4 1/16 Final   19009911 INFO
Lillestrøm SK 1 IK Fyris 7 2 18:00 Åby 6 1/16 Final   19010511 INFO
Phoenix Football Academy Hammarby IF FF 1 2 1 18:00 Kviberg 9 B 1/16 Final   19011509 INFO
Torna Hällestad IF Tramway FC 3 4 18:20 Apelsinplan 3 1/16 Final   19013811 INFO
Football Academy of Jerusalem Prep Schools Lions White 0 7 18:50 Kviberg 4 1/16 Final   19001812 INFO
Sörskogens IF 2 IF Elfsborg 1 5 18:50 Kviberg 20 1/16 Final   19003511  
Salam Zgharta Club ADYL Rep FC 4 0 18:50 Åkeredsvallen 4 1/16 Final   19009912 INFO
Assyriska BK FC Connecticut 0 3 18:50 Kviberg 9 A 1/16 Final   19011410 INFO
Prep Schools Lions Purple Upsala IF 1 4 6 P 18:50 Kviberg 9 B 1/16 Final   19011510 INFO
IFK Aspudden-Tellus City V. Frölunda IF 3 1 2 19:00 Ruddalen 3 1/16 Final   19006711 INFO
BK Häcken 1 JSSL Singapore 2 2 1 19:00 Slättadamm 2 1/16 Final   19007011 INFO
Euro Sports Brasil Prep Schools Lions Yellow 6 4 P 19:00 Kviberg 24 1/16 Final   19009311 INFO
Sport 4 All FC Bellevue 2 1 2 19:00 Åby 8 1/16 Final   19010611 INFO
Prep Schools Pumas Red Jönköpings Södra IF 2 7 6 P 19:40 Slättadamm 4 1/16 Final   19007211 INFO
Lillestrøm SK 2 SV Eichede 0 10 20:10 Åby 4 1/16 Final   19010313 INFO
Hanoi Football Club Walddörfer SV 2 0 2 20:30 Backavallen 3 1/16 Final   19012912 INFO

Friday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
Azalea BK 1 Phoenix Football Academy 0 8 08:00 Kviberg 7 1/8 Final   20002200 INFO
Prep Schools Lions White Euro Sports Brasil 3 2 08:00 Kviberg 24 1/8 Final   20009300 INFO
FC Bellevue 2 Lillestrøm SK 1 0 2 08:00 Kviberg 9 A 1/8 Final   20011400 INFO
Prep Schools Pumas Red Salam Zgharta Club 2 0 08:00 Kviberg 9 B 1/8 Final   20011500 INFO
IF Elfsborg FC Connecticut 7 3 08:50 Kviberg 24 1/8 Final   20009301 INFO
SV Eichede Tramway FC 3 0 08:50 Kviberg 9 A 1/8 Final   20011401 INFO
BK Häcken 1 Walddörfer SV 2 6 0 08:50 Kviberg 9 B 1/8 Final   20011501 INFO
V. Frölunda IF 3 Upsala IF 1 0 6 09:40 Kviberg 4 1/8 Final   20002201 INFO
Lillestrøm SK 1 Prep Schools Pumas Red 6 5 P 12:40 Heden 5 1/4 Final   20000505 INFO
Phoenix Football Academy Prep Schools Lions White 1 0 12:40 Heden 6 1/4 Final   20000605 INFO
SV Eichede BK Häcken 1 3 2 13:30 Heden 5 1/4 Final   20000506 INFO
Upsala IF 1 IF Elfsborg 4 1 13:30 Heden 6 1/4 Final   20000606 INFO
Lillestrøm SK 1 Phoenix Football Academy 0 4 18:30 Heden 5 Semi final   20000510 INFO
SV Eichede Upsala IF 1 6 8 18:30 Heden 6 Semi final   20000610 INFO

Saturday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
Phoenix Football Academy Upsala IF 1 5 4 P 11:00 Heden 6 Final   21000600 INFO
Gothia Cup is using