Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2018
View Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
17:40
4
2
Tyresö FF 2
Breidablik 5
Slättadamm 1
1/64 Final
18:40
4
1
City Football Schools AD
IFK Lidingö FK
Slättadamm 3
1/64 Final
16:40
2
0
Sollentuna FK
TSV Buchholz 08 2
Backavallen 1
1/64 Final
16:30
1
2
Breidablik 4
Vallens IF 2
Kviberg 21
1/64 Final
14:40
4
0
FK Lillehammer 1
Knivsta IK 1
Kviberg 12
1/64 Final
14:40
2
1
Sickla IF
Ängby IF
Kviberg 23
1/64 Final
15:10
0
2
Cleveland FC
Entente Osten Luxembourg
Kviberg 10
1/64 Final
19:50
2
4
ASF Le Perreux
Nosaby IF
Mjörnvallen 3
1/64 Final
18:40
3
0
FC Deren
Bruh Tesfa
Mjörnvallen 2
1/64 Final
15:30
0
1
TuS Kirchdorf
IF Väster
Bergsjövallen 3
1/64 Final
15:40
1
0
Näsets SK 2
IFK Knislinge
Åkeredsvallen 3
1/64 Final
15:00
6
0
S. Lanzarote
FK Lillehammer 2
Härlanda 2
1/64 Final
13:40
2
4
PDSA Sussex
IFK Viksjö
Gamlestadsvallen 2
1/64 Final
16:20
0
1
Torns IF
Prep Schools Lions Green
Bergsjövallen 3
1/64 Final
15:20
0
2
Prep Schools Lions White
Hittarps IK 2
Kviberg 3
1/64 Final
16:50
1
0
Keflavik 3
Leiknir 2
Slottskogsvallen
1/64 Final
16:10
1
0
IFK Umeå
Sunnersta AIF
Åby 5
1/64 Final
16:30
0
3
IFK Nyköping 2
IFK Klagshamn
Inlag 6
1/64 Final
15:20
4
5
Hill Spring
Sigtuna IF
Inlag 1
1/64 Final
15:20
0
3
SK Sprint-Jeløy 2
Trosvik IF 1
Inlag 2
1/64 Final
15:40
5
1
Mölndal Fotboll
Lerkils IF
Åby 10
1/64 Final
15:30
4
1
Ekerö IK
Älvsjö AIK FF
Inlag 4
1/64 Final
15:30
3
2
UKS RONA 03
Töreboda IK
Apelsinplan 2
1/64 Final
14:30
6
5
Eskilsminne IF
Knivsta IK 2
Kviberg 3
1/64 Final
15:20
4
5
Regents Park FC
Hittarps IK 1
Kviberg 18
1/64 Final
16:00
2
0
Marin FC
Kareby/Kode
Härlanda 1
1/64 Final
16:40
6
1
SKF India
Älmhults IF
Lemmingvallen 1
1/64 Final
16:40
0
2
FC KR 2
Breidablik 3
Rosenhill
1/64 Final
16:30
0
1
Kubikenborgs IF 2
Hisingsbacka FC
Gothia Park Academy 3
1/64 Final
13:50
1
0
Ösets BK
DJK Roland Köln-West
Öisgården
1/64 Final
16:30
1
0
Färjestadens GoIF
Kubikenborgs IF 1
Gothia Park Academy 2
1/64 Final
18:20
13
0
IF Elfsborg
Rävlanda AIS
Kviberg 5
1/64 Final
15:20
1
3
Nol IK
IFK Örby
Lemmingvallen 2
1/64 Final
15:30
3
0
Stureby SK
Gunnilse IS
Kviberg 12
1/64 Final
15:30
0
1
Rælingen FK
Sandsbro AIK
Kviberg 22
1/64 Final
16:50
0
3
NSA
IF Brommapojkarna BP04-23U
Härlanda 1
1/64 Final
20:40
1
0
Sävedalens IF
Bjärreds IF 2
Mjörnvallen 3
1/64 Final
11:10
0
1
Chelsea SC LA
Tyresö FF 2
Sälöfjordsplan 2
1/32 Final
12:00
0
1
Breidablik 2
City Football Schools AD
Slättadamm 1
1/32 Final
11:10
0
3
Keflavik 2
Sollentuna FK
Backavallen 1
1/32 Final
11:00
1
0
IF Lödde 1
Vallens IF 2
Kviberg 17
1/32 Final
11:00
4
0
Hong Kong FC
FK Lillehammer 1
Kviberg 14
1/32 Final
11:40
2
1
Hovås-Billdal IF
Sickla IF
Lemmingvallen 1
1/32 Final
11:00
5
0
Leiknir 1
Entente Osten Luxembourg
Härlanda 2
1/32 Final
10:20
2
4
Nosaby IF
FC Deren
Alströmervallen
1/32 Final
10:10
2
0
IF Väster
Näsets SK 2
Majvallen
1/32 Final
10:10
1
0
Skanör-Falsterbo IF
South Molton FC
Ruddalen 5
1/32 Final
11:10
4
0
S. Lanzarote
IFK Viksjö
Härlanda 1
1/32 Final
11:00
0
1
Prep Schools Lions Green
Hittarps IK 2
Kviberg 19
1/32 Final
11:00
3
4
Mariehem SK
Keflavik 3
Överåsvallen
1/32 Final
10:10
0
2
Mjölby AI/FF
IFK Umeå
Åby 1
1/32 Final
12:10
0
3
Football Academy Plus
IFK Klagshamn
Inlag 8
1/32 Final
13:00
1
0
IL Runar 1
Sigtuna IF
Inlag 1
1/32 Final
11:10
4
6
Ulricehamns IFK 2
Trosvik IF 1
Inlag 1
1/32 Final
11:10
1
0
Stångebro United 2
South Dartmoor CC
Inlag 6
1/32 Final
10:00
3
5
Medkila IL
Mölndal Fotboll
Åby 10
1/32 Final
10:10
6
3
Sangre Chilena FC
Ekerö IK
Överåsvallen
1/32 Final
11:10
7
0
Kullavägens BK
Carpe Diem FC
Åkeredsvallen 3
1/32 Final
11:10
0
2
Azalea BK
UKS RONA 03
Mossens IP
1/32 Final
11:00
1
0
Eskilsminne IF
Hittarps IK 1
Bergsjövallen 1
1/32 Final
11:10
0
4
Marin FC
SKF India
Kviberg 5
1/32 Final
12:10
3
1
Runda Youth sports Association (RYSA)
Breidablik 3
Gothia Park Academy 2
1/32 Final
12:50
2
0
TSV Buchholz 08 1
Hisingsbacka FC
Backavallen 1
1/32 Final
11:10
4
0
Katrineholms AIK
Ösets BK
Majvallen
1/32 Final
12:00
1
4
Tranemo IF
Färjestadens GoIF
Backavallen 2
1/32 Final
10:50
7
0
IF Elfsborg
IFK Örby
Lemmingvallen 1
1/32 Final
10:10
2
0
Älvsborg FF
Stureby SK
Kviberg 17
1/32 Final
11:00
0
5
Sandsbro AIK
IF Brommapojkarna BP04-23U
Kviberg 23
1/32 Final
10:20
5
2
Sävedalens IF
Bjärreds IF 1
Noltorpsvallen 2
1/32 Final
18:20
4
2
Tyresö FF 2
City Football Schools AD
Gothia Park Academy 3
1/16 Final
17:20
1
2
Sollentuna FK
IF Lödde 1
Bergsjövallen 3
1/16 Final
17:00
0
2
Hong Kong FC
Hovås-Billdal IF
Gamlestadsvallen 1
1/16 Final
16:40
7
6
Leiknir 1
FC Deren
Kviberg 12
1/16 Final
17:50
1
0
IF Väster
Skanör-Falsterbo IF
Åkeredsvallen 1
1/16 Final
17:00
2
0
S. Lanzarote
Hittarps IK 2
Kviberg 5
1/16 Final
15:50
0
2
Keflavik 3
IFK Umeå
Guldheden Södra
1/16 Final
17:50
3
5
IFK Klagshamn
IL Runar 1
Inlag 10
1/16 Final
17:10
0
2
Trosvik IF 1
Stångebro United 2
Inlag 8
1/16 Final
16:40
5
6
Mölndal Fotboll
Sangre Chilena FC
Guldheden Södra
1/16 Final
17:20
3
1
Kullavägens BK
UKS RONA 03
Heden 3 - McDonald's
1/16 Final
16:00
3
6
Eskilsminne IF
SKF India
Kviberg 17
1/16 Final
18:00
3
4
Runda Youth sports Association (RYSA)
TSV Buchholz 08 1
Backavallen 2
1/16 Final
18:20
2
1
Katrineholms AIK
Färjestadens GoIF
Guldheden Södra
1/16 Final
16:00
5
6
IF Elfsborg
Älvsborg FF
Härlanda 2
1/16 Final
16:00
2
0
IF Brommapojkarna BP04-23U
Sävedalens IF
Kviberg 19
1/16 Final
08:00
4
3
Tyresö FF 2
IF Lödde 1
Kviberg 3
1/8 Final
08:00
2
1
Hovås-Billdal IF
Leiknir 1
Kviberg 11
1/8 Final
08:00
0
6
IF Väster
S. Lanzarote
Kviberg 13
1/8 Final
08:00
1
0
IFK Umeå
IL Runar 1
Kviberg 14
1/8 Final
08:00
0
4
Stångebro United 2
Sangre Chilena FC
Kviberg 15
1/8 Final
08:00
3
2
Kullavägens BK
SKF India
Kviberg 17
1/8 Final
08:00
2
1
TSV Buchholz 08 1
Katrineholms AIK
Kviberg 22
1/8 Final
08:50
2
1
Älvsborg FF
IF Brommapojkarna BP04-23U
Kviberg 14
1/8 Final
13:00
0
3
Tyresö FF 2
Hovås-Billdal IF
Kviberg 2
1/4 Final
13:00
5
0
S. Lanzarote
IFK Umeå
Kviberg 5
1/4 Final
13:00
3
2
Sangre Chilena FC
Kullavägens BK
Kviberg 17
1/4 Final
13:00
0
1
TSV Buchholz 08 1
Älvsborg FF
Kviberg 18
1/4 Final
17:40
0
1
Hovås-Billdal IF
S. Lanzarote
Kviberg 5
Semi final
17:50
2
1
Sangre Chilena FC
Älvsborg FF
Kviberg 2
Semi final
Final
14:00
4
1
S. Lanzarote
Sangre Chilena FC
Heden 4 - Puma
Final