Detta är resultaten från Gothia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Favorited Make favorite Salam Zgharta Club B12

Lagnamn Salam Zgharta Club
Tröjfärger
Åldersklass Boys 12
Grupp Grupp 1
Land Libanon
 
 

6 matcher spelade

Mål


Om Salam Zgharta Club

Förutom Salam Zgharta Club spelade också 168 andra lag från 35 olika länder i Boys 12. De var uppdelade i 41 olika grupper, varav Salam Zgharta Club började i Grupp 1 tillsammans med Örgryte IS 1, TuS Kirchdorf och Prep Schools Lions Orange.

Salam Zgharta Club tog sig vidare till Play off B efter att ha hamnat på 3:e plats i Grupp 1. Därefter tog de sig till 1/8 Final, men förlorade den mot Prep Schools Pumas Red med 0-2. I finalen slog Phoenix Football Academy Upsala IF 1 och vann därmed hela Play off B i Boys 12.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till Salam Zgharta Club

Matcher

Grupp 1

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 Örgryte IS 1 3 3 0 0 13 1 (12) 9
2 Prep Schools Lions Orange 3 2 0 1 17 2 (15) 6
3 Salam Zgharta Club 3 1 0 2 15 11 (4) 3
4 TuS Kirchdorf 3 0 0 3 1 32 (-31) 0
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Målskillnad (inbördes möten)
  6. Gjorda mål (inbördes möten)
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Salam Zgharta Club TuS Kirchdorf 15 0 09:50 Heden 5 B12 Grp 1   16000501 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep Schools Lions Orange Salam Zgharta Club 8 0 09:50 Heden 5 B12 Grp 1   17000501 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Örgryte IS 1 Salam Zgharta Club 3 0 08:00 Heden 6 B12 Grp 1   18000600 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Salam Zgharta Club Scandia United SA 5 0 15:00 Ruddalen 4 B12 Play off B 1/32 Final   19006808 INFO
Salam Zgharta Club ADYL Rep FC 4 0 18:50 Åkeredsvallen 4 B12 Play off B 1/16 Final   19009912 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep Schools Pumas Red Salam Zgharta Club 2 0 08:00 Kviberg 9 B B12 Play off B 1/8 Final   20011500 INFO
Gothia Cup is using