Detta är resultaten från Gothia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Favorited Make favorite Ag Paraskevi Santa B18 2

Lagnamn Ag Paraskevi Santa 2
Tröjfärger Vit / Svart / Svart
Åldersklass Boys 18
Grupp Grupp 27
Land Grekland
 
 

5 matcher spelade

Mål


Om Ag Paraskevi Santa 2

Förutom de två Ag Paraskevi Santa-lagen spelade också 147 andra lag från 27 olika länder i Boys 18. De var uppdelade i 37 olika grupper, varav Ag Paraskevi Santa 2 började i Grupp 27 tillsammans med Prestige Football Academy, Live your world cup och Kilafors IF.

Ag Paraskevi Santa 2 tog sig vidare till Play off B efter att ha hamnat på 3:e plats i Grupp 27. Därefter tog de sig till 1/16 Final, men förlorade den mot Möre BK med 0-1. I finalen slog NorCal Premier PDP Windsor FC och vann därmed hela Play off B i Boys 18.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till Ag Paraskevi Santa

Matcher

Grupp 27

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 Live your world cup 3 2 1 0 6 0 (6) 7
2 Prestige Football Academy 3 2 0 1 6 5 (1) 6
3 Ag Paraskevi Santa 2 3 1 0 2 2 5 (-3) 3
4 Kilafors IF 3 0 1 2 0 4 (-4) 1
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Målskillnad (inbördes möten)
  6. Gjorda mål (inbördes möten)
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Kilafors IF Ag Paraskevi Santa 2 0 1 13:30 Sälöfjordsplan 1 B18 Grp 27   16007706 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Ag Paraskevi Santa 2 Live your world cup 0 2 15:20 Grimbo 2 B18 Grp 27   17007805 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prestige Football Academy Ag Paraskevi Santa 2 3 1 16:20 Sälöfjordsplan 1 B18 Grp 27   18007709 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Ag Paraskevi Santa 2 Prabhavati Padamshi Soni IJC 7 0 15:10 Grimbo 2 B18 Play off B 1/32 Final   19007407 INFO
Ag Paraskevi Santa 2 Möre BK 0 1 20:00 Rosenhill B18 Play off B 1/16 Final   19013510 INFO
Gothia Cup is using