Favorited Make favorite Prep Schools Pumas B12 Red

Lagnamn Prep Schools Pumas Red
Tröjfärger Röd / Röd / Vit
Åldersklass Boys 12
Grupp Grupp 4
Land England
 
 

8 matcher spelade

Mål


Om Prep Schools Pumas Red

Förutom de tre Prep Schools Pumas-lagen spelade också 166 andra lag från 35 olika länder i Boys 12. De var uppdelade i 41 olika grupper, varav Prep Schools Pumas Red började i Grupp 4 tillsammans med A.S. México, AIK FF Gul 2 och IF Elfsborg.

Prep Schools Pumas Red tog sig vidare till Play off B efter att ha hamnat på 4:e plats i Grupp 4. Därefter tog de sig till 1/4 Final, men förlorade den mot Lillestrøm SK 1 med 5-6. I finalen slog Phoenix Football Academy Upsala IF 1 och vann därmed hela Play off B i Boys 12.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till Prep Schools Pumas

Matcher

Grupp 4

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 AIK FF Gul 2 3 3 0 0 12 2 (10) 9
2 A.S. México 3 1 1 1 6 7 (-1) 4
3 IF Elfsborg 3 0 2 1 4 9 (-5) 2
4 Prep Schools Pumas Red 3 0 1 2 3 7 (-4) 1
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Målskillnad (inbördes möten)
  6. Gjorda mål (inbördes möten)
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IF Elfsborg Prep Schools Pumas Red 1 1 10:40 Heden 6 B12 Grp 4   16000602 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep Schools Pumas Red A.S. México 1 4 13:10 Heden 6 B12 Grp 4   17000605 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
AIK FF Gul 2 Prep Schools Pumas Red 2 1 10:30 Heden 5 B12 Grp 4   18000503 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Lunds BK 3 Prep Schools Pumas Red 1 12 10:40 Slättadamm 4 B12 Play off B 1/64 Final   19007203 INFO
Oghab FC Prep Schools Pumas Red 5 6 P 16:00 Backavallen 3 B12 Play off B 1/32 Final   19012909 INFO
Prep Schools Pumas Red Jönköpings Södra IF 2 7 6 P 19:40 Slättadamm 4 B12 Play off B 1/16 Final   19007211 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep Schools Pumas Red Salam Zgharta Club 2 0 08:00 Kviberg 9 B B12 Play off B 1/8 Final   20011500 INFO
Lillestrøm SK 1 Prep Schools Pumas Red 6 5 P 12:40 Heden 5 B12 Play off B 1/4 Final   20000505 INFO
Gothia Cup is using