Detta är resultaten från Gothia Cup 2018. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Örgryte IS

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Örgryte IS 1 Prep Schools Lions Orange 2 0 09:50 Heden 6 B12 Grp 1   16000601 INFO
Örgryte IS Dalkurd FF / Forssa BK 1 3 10:00 Mjörnvallen 1 SEF Grp 1   16014302 INFO
Örgryte IS 2 FO Valesia 7 1 10:50 Kviberg 9 B B12 Grp 14   16011501 INFO
Örgryte IS 2 Blau-Weiß 96 Schenefeld Finished 13:20 Kviberg 4 B11 Grp 9   16001804  
Örgryte IS 1 Regents Park FC Finished 13:20 Kviberg 20 B11 Grp 14   16003504  
Örgryte IS Saltsjö-Boo IF 1 10 14:30 Öisgården G15 Grp 4   16010906 INFO
Örgryte IS Lizzy Football Club 1 1 17:20 Öisgården B18 Grp 3   16010909 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
TuS Kirchdorf Örgryte IS 1 1 8 09:50 Heden 6 B12 Grp 1   17000601 INFO
F.C. Beirut Örgryte IS 2 Finished 10:00 Kviberg 9 B B11 Grp 9   17011500  
Prep Schools Pumas White Örgryte IS 2 5 1 10:50 Kviberg 7 B12 Grp 14   17002201 INFO
AIK FF Örgryte IS 2 0 11:40 Alströmervallen SEF Grp 1   17014803 INFO
LB07 A Örgryte IS 1 Finished 15:00 Kviberg 7 B11 Grp 14   17002206  
Kungsängens IF Örgryte IS 0 2 16:30 Öisgården B18 Grp 3   17010908 INFO
Mariebo IK Örgryte IS 6 0 17:30 Öisgården G15 Grp 4   17010909 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Örgryte IS 2 Yaşamkent İlker Spor 2 3 08:00 Kviberg 7 B12 Grp 14   18002200 INFO
Örgryte IS 1 Salam Zgharta Club 3 0 08:00 Heden 6 B12 Grp 1   18000600 INFO
Örgryte IS JSG Mitte NF 1 4 0 09:50 Öisgården B18 Grp 3   18010902 INFO
Örgryte IS 1 Beirut FAC Finished 12:10 Kviberg 24 B11 Grp 14   18009305  
Örgryte IS 2 Prep Schools Lions Blue Finished 13:00 Kviberg 4 B11 Grp 9   18001806  
Örgryte IS 2 IFK Stocksund 2 2 3 14:30 Kviberg 24 B12 Play off A 1/64 Final   18009307 INFO
BK Forward Örgryte IS 2 5 14:40 Noltorpsvallen 2 SEF Grp 1   18014706 INFO
Örgryte IS St. Paul Blackhawks Red 1 4 14:40 Öisgården G15 Grp 4   18010907  
Örgryte IS 1 Prep Schools Lions Maroon 5 6 19:20 Heden 5 B12 Play off A 1/32 Final   18000512 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Tyre FA Örgryte IS 1 Finished 09:50 Kviberg 9 B B11 Group 2:17   19011502  
Örgryte IS 2 Euro Soccer Academy Finished 09:50 Kviberg 9 A B11 Group 2:16   19011402  
Djurgårdens IF Örgryte IS 5 0 10:10 Heden 3 G15 Play off B 1/32 Final   19000302 INFO
Euro Sports Brasil Örgryte IS 2 Finished 14:10 Kviberg 20 B11 Group 2:16   19003507  
Örgryte IS Jyllinge FC 6 0 14:20 Öisgården B18 Play off A 1/32 Final   19010906 INFO
Örgryte IS IFK Uddevalla 6 2 17:50 Mjörnvallen 1 SEF Play off B 1/8 Final   19014309 INFO
Örgryte IS 1 Prep Schools Pumas White Finished 18:00 Kviberg 20 B11 Group 2:17   19003510  
Lindome GIF Örgryte IS 0 1 19:40 Heden 4 B18 Play off A 1/16 Final   19000410 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Örgryte IS Halmstads BK 3 1 09:00 Mjörnvallen 2 SEF Play off B 1/4 Final   20014400 INFO
Olympiacos Academic Red FC Red FC Örgryte IS 0 3 09:10 Heden 4 B18 Play off A 1/8 Final   20000401 INFO
Örgryte IS 1 Bangalore Soccer Galaxy Finished 10:30 Kviberg 8 A B11 Group 3:24   20011703  
Kungsbacka IF 1 Örgryte IS 2 Finished 10:30 Kviberg 4 B11 Group 3:23   20001803  
Finlandia Pallo AIF 2 Örgryte IS 1 Finished 14:40 Kviberg 4 B11 Group 3:24   20001808  
Örgryte IS Trelleborgs FF 4 1 15:30 Mjörnvallen 2 SEF Play off B Semifinal   20014404 INFO
Örgryte IS University of Pretoria FC 1 4 0 15:30 Heden 4 B18 Play off A 1/4 Final   20000405 INFO
Örgryte IS 2 Salam Zgharta Club Finished 18:30 Kviberg 9 B B11 Group 3:23   20011512  
Örgryte IS Oppsal IF 1 2 1 20:00 SKF Arena B18 Play off A Semifinal   20000210 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Örgryte IS Örebro SK 3 0 15:00 Heden 4 SEF Play off B Final   21000405 INFO
Örgryte IS V. Frölunda IF 1 0 17:40 Gamla Ullevi B18 Play off A Final   21001207 INFO
Gothia Cup is using