You are viewing the results for Gothia Cup 2017. View the current results for Gothia Cup 2018 here.

Wednesday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
Asarums IF/FK SK Sprint-Jeløy 2 5 0 14:30 Inlag 4 1/64 Final   19008607 INFO
Euro Sports Brasil Roanoke Star 1 0 15:30 Majvallen 1/64 Final   19001308 INFO
IK Sirius FK IK Oden 1 3 1 15:30 Inlag 2 1/64 Final   19008408 INFO
Reine IL /Ballstad UIL Maryland United FC 0 3 15:30 Frejaplan 1/64 Final   19010708 INFO
USCH VfR Bachem 5 0 16:20 Apelsinplan 2 1/64 Final   19013709 INFO
International School of Kenya Barry Comprehensive School 0 3 16:30 Kobbens IP 2 1/64 Final   19014009 INFO
BV Werther Dalstorps/Grimsås IF 5 0 17:20 Åby 5 1/64 Final   19010410 INFO
Sils IF Mantorps FF 5 1 17:30 Majvallen 1/64 Final   19001310 INFO
TSV Uesen Gauldal Fotballklubb 5 0 17:30 Kviberg 18 1/64 Final   19003310 INFO
KL Youth Soccer SG-97 0 1 18:00 Gamlestadsvallen 1 1/64 Final   19004110 INFO
Jonsereds IF KVE Drongen 0 1 18:20 Kviberg 14 1/64 Final   19002911 INFO
FSV Langwedel-Völkersen Monte Libano 4 3 P 18:20 Kviberg 15 1/64 Final   19003011 INFO
Kvarnsvedens IK Assega Sport Academy 3 2 18:20 Kviberg 19 1/64 Final   19003411 INFO
SG Findorff Go-Pro Sports 0 1 18:20 Sälöfjordsplan 2 1/64 Final   19007811 INFO
Nidelv IL Nittedal IL 2 1 18:30 Kviberg 22 1/64 Final   19003711 INFO
TSV Altenholz Gransholms IF 1 0 18:30 Grimbo 1 1/64 Final   19007311 INFO
IFK Östersund 2 Skjetten Fotball 0 4 18:30 Grimbo 2 1/64 Final   19007411 INFO
Torslanda IK Trosa-Vagnhärad SK 2 0 18:30 Härlanda 1 1/64 Final   19009811 INFO
St. Paul Blackhawks 2 Etne IL 0 5 18:30 Härlanda 2 1/64 Final   19011011 INFO
Sunnersta AIF Academy of Baghdad 1 0 18:30 Lemmingvallen 2 1/64 Final   19013411 INFO
FC Neumünster Zürich Norrtulls SK 4 3 P 18:40 Heden 3 1/64 Final   19000311 INFO
Kvarnby IK The International School Bangalore 4 2 P 18:40 Inlag 8 1/64 Final   19009011 INFO
Aalborg Chang SA United SC 0 4 18:50 Gröna Vallen 1/64 Final   19014211 INFO
Charterhouse School Lindö FF Norrköping 1 2 19:00 Överåsvallen 1/64 Final   19001111 INFO
F.C. Beirut FK Lillehammer 2 4 0 19:20 Kviberg 5 1/64 Final   19002012 INFO
Sävedalens IF Elite Soccer 1 0 19:20 Kviberg 14 1/64 Final   19002912 INFO
KA 2 FK Fjellhamar 1 2 19:20 Tuvevallen 2 1/64 Final   19008112 INFO

Thursday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
Sarpsborg FK BV Werther 1 3 10:50 Åby 10 1/32 Final   20011303 INFO
SK Sprint-Jeløy 1 Asarums IF/FK 7 0 11:00 Inlag 8 1/32 Final   20009003 INFO
IK Oden 2 Maryland United FC 2 0 11:20 Frejaplan 1/32 Final   20010703 INFO
Kungsbacka IF IK Sirius FK 1 0 11:50 Inlag 1 1/32 Final   20008304 INFO
Eastleigh FC Lindö FF Norrköping 4 0 14:10 Kviberg 15 1/32 Final   20003006 INFO
Phoenix Football Academy Vallens IF 7 0 14:10 Kviberg 17 1/32 Final   20003206  
Gunnared KIF Torslanda IK 0 3 14:10 Kviberg 19 1/32 Final   20003406 INFO
Clube Campo Belo FSV Langwedel-Völkersen 2 3 14:20 Kviberg 14 1/32 Final   20002906 INFO
Torns IF FC Neumünster Zürich 4 1 14:20 Kviberg 18 1/32 Final   20003306 INFO
St Johns School Nidelv IL 5 6 P 14:50 Kviberg 3 1/32 Final   20001607 INFO
Tonbridge School TSV Uesen 0 1 15:00 Kviberg 21 1/32 Final   20003607 INFO
Sävedalens IF Arboga Södra IF 2 1 15:10 Kviberg 17 1/32 Final   20003207  
IFK Skövde FK 1 Go-Pro Sports 3 0 15:10 Tuvevallen 2 1/32 Final   20008107 INFO
FK Karlskrona FK Fjellhamar 2 3 15:10 Krokängsplan 1/32 Final   20008207 INFO
Helena Romanes School Sunnersta AIF 1 2 15:10 Härlanda 2 1/32 Final   20011007 INFO
Vänersborgs FK Västerås BK 30 2 1 15:10 Kviberg 25 1/32 Final   20012507  
Tusal Youth Club Etne IL 5 7 P 15:20 Kviberg 14 1/32 Final   20002907 INFO
Sandarna BK KVE Drongen 6 4 P 15:20 Kviberg 16 1/32 Final   20003107 INFO
Lindome GIF Kvarnby IK 5 3 P 15:20 Kviberg 22 1/32 Final   20003707 INFO
IS Halmia Tsv Eintracht Immenbeck 4 0 15:20 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   20007707 INFO
Essinge IK F.C. Beirut 1 3 15:20 Gamlestadsvallen 2 1/32 Final   20011607 INFO
IFK Osby Barry Comprehensive School 5 4 P 15:20 Ruddalen 5 1/32 Final   20012607 INFO
Rahlstedter, SC Skjetten Fotball 1 2 15:20 Backavallen 2 1/32 Final   20012807 INFO
Eskilsminne IF Euro Sports Brasil 5 3 P 15:20 Gröna Vallen 1/32 Final   20014207 INFO
Hisingsbacka FC SA United SC 1 0 15:30 Slottskogsvallen 1/32 Final   20000907 INFO
Bossekop UL Sils IF 2 1 15:30 Majvallen 1/32 Final   20001307 INFO
Ale United SG-97 4 5 P 15:30 Bergsjövallen 2 1/32 Final   20004507 INFO
Walddörfer SV USCH 2 0 15:30 Åkeredsvallen 3 1/32 Final   20006407 INFO
CS Colts TSV Altenholz 2 0 15:30 Grimbo 3 1/32 Final   20007507 INFO
CS Croce Verde Kvarnsvedens IK 0 2 15:40 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/32 Final   20013307 INFO
IFK Viksjö IK Zenith 0 3 15:50 Åkeredsvallen 2 1/32 Final   20006308 INFO
Karlstad BK Match Fit Academy 3 1 15:50 Backavallen 1 1/32 Final   20012708 INFO
Kungsbacka IF IK Oden 2 0 4 16:30 Åby 2 1/16 Final   20010108 INFO
SK Sprint-Jeløy 1 BV Werther 0 1 16:40 Åby 10 1/16 Final   20011308 INFO
Torslanda IK Torns IF 0 3 18:20 Lemmingvallen 2 1/16 Final   20013410 INFO
FSV Langwedel-Völkersen Eastleigh FC 0 3 19:00 Gamlestadsvallen 2 1/16 Final   20011610 INFO
Sunnersta AIF TSV Uesen 0 3 19:10 Kviberg 13 1/16 Final   20002811 INFO
FK Fjellhamar IFK Skövde FK 1 4 2 P 19:10 Krokängsplan 1/16 Final   20008211 INFO
Bossekop UL IFK Osby 6 4 P 19:20 Åkeredsvallen 2 1/16 Final   20006311 INFO
Skjetten Fotball Eskilsminne IF 6 5 P 19:20 Backavallen 2 1/16 Final   20012811 INFO
Vänersborgs FK Sandarna BK 3 1 19:20 Lemmingvallen 2 1/16 Final   20013411 INFO
Nidelv IL Phoenix Football Academy 0 1 19:30 Kviberg 14 1/16 Final   20002910 INFO
SG-97 Etne IL 1 3 19:30 Kviberg 21 1/16 Final   20003610 INFO
CS Colts IS Halmia 2 1 19:30 Sälöfjordsplan 2 1/16 Final   20007811 INFO
Sävedalens IF F.C. Beirut 4 1 19:30 Kviberg 24 1/16 Final   20009311  
Lindome GIF Kvarnsvedens IK 2 1 19:40 Kviberg 23 1/16 Final   20003811  
Karlstad BK Hisingsbacka FC 0 5 19:50 Slottskogsvallen 1/16 Final   20000910 INFO
IK Zenith Walddörfer SV 5 4 P 20:20 Åkeredsvallen 2 1/16 Final   20006312 INFO

Friday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
BV Werther Vänersborgs FK 7 5 P 10:30 Kviberg 3 1/8 Final   21001602 INFO
CS Colts Skjetten Fotball 5 4 P 10:30 Kviberg 11 1/8 Final   21002602  
Etne IL Lindome GIF 1 3 10:30 Kviberg 15 1/8 Final   21003002 INFO
Eastleigh FC IK Zenith 1 2 10:30 Kviberg 17 1/8 Final   21003202  
IK Oden 2 Sävedalens IF 1 0 10:30 Kviberg 18 1/8 Final   21003302 INFO
FK Fjellhamar Hisingsbacka FC 4 1 P 10:30 Kviberg 19 1/8 Final   21003402 INFO
Torns IF TSV Uesen 4 2 P 10:30 Kviberg 22 1/8 Final   21003702  
Phoenix Football Academy Bossekop UL 3 2 10:30 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/8 Final   21013302 INFO
BV Werther CS Colts 2 1 15:10 Kviberg 11 1/4 Final   21002606  
Lindome GIF IK Zenith 0 4 15:10 Kviberg 15 1/4 Final   21003004  
IK Oden 2 FK Fjellhamar 1 0 15:10 Kviberg 17 1/4 Final   21003205  
Torns IF Phoenix Football Academy 0 2 15:10 Kviberg 22 1/4 Final   21003705  
BV Werther IK Zenith 2 3 19:30 Kviberg 15 Semi final   21003007  
IK Oden 2 Phoenix Football Academy 0 2 19:30 Kviberg 16 Semi final   21003106 INFO

Saturday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
IK Zenith Phoenix Football Academy 0 3 11:30 SKF Arena Final   22000202 INFO
Gothia Cup is using