You are viewing the results for Gothia Cup 2017. View the current results for Gothia Cup 2019 here.

Wednesday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
AC Ajaccio Hipica Campinas 1 0 14:20 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   19011607 INFO
CEF 18 Tucuman 2 Tynecastle Football Club 5 3 P 14:40 Kviberg 13 1/64 Final   19002807 INFO
Enskede IK Åre SLK 8 1 14:40 Kviberg 21 1/64 Final   19003607 INFO
Pinheiros, E.C. Mölndal Fotboll 4 1 14:40 Bergsjövallen 1 1/64 Final   19004407 INFO
BK Höllviken Black Oshawa Kicks 6 0 14:40 Krokängsplan 1/64 Final   19008207 INFO
Eastleigh FC Ramlösa Södra FF 5 4 P 15:10 Kviberg 11 1/64 Final   19002608  
Stenkullen GoIK Roanoke Star 3 0 15:20 Heden 3 1/64 Final   19000308 INFO
Vake-WIT Nosaby IF 5 2 15:20 Lemmingvallen 2 1/64 Final   19013408 INFO
Salesianos Guadalajara Karlslunds IF HFK 5 2 15:30 Kviberg 19 1/64 Final   19003408 INFO
Sportring Mücheln IFK Österåker 1 3 15:30 Inlag 9 1/64 Final   19009108 INFO
Backatorp IF Alingsås IF 1 5 15:30 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   19011608 INFO
IFK Umeå Tonbridge School 2 0 15:40 Kortedalavallen 1/64 Final   19004208 INFO
Skinnskattebergs SK IFK Kristinehamn 2 4 15:50 Kviberg 13 1/64 Final   19002808 INFO
SV Lippstadt 08 FC Järfälla 3 0 16:10 Slättadamm 3 1/64 Final   19007109 INFO
J-L Juniors Kisumu Central Soccer Kids 4 1 16:20 Slottskogsvallen 1/64 Final   19000909 INFO
Calcio Chieri US Revolution 2 0 16:20 Kviberg 17 1/64 Final   19003209  
Kungsladugårds BK First Mobile Sports Academy 1 3 16:20 Åkeredsvallen 3 1/64 Final   19006409 INFO
Denali Futbol Hisingsbacka FC 3 0 16:20 Grimbo 3 1/64 Final   19007509 INFO
Fins FC Ödåkra IF 1 0 3 16:20 Sälöfjordsplan 1 1/64 Final   19007709  
Walddörfer SV 1 A.S. México 5 0 16:20 Härlanda 1 1/64 Final   19009809 INFO
Lillestrøm SK 1 TSV Uesen 6 0 16:20 Härlanda 2 1/64 Final   19011009 INFO
Athletico SC Phoenix Football Academy 1 3 16:20 Kviberg 25 1/64 Final   19012509 INFO
Stångebro United FC Bordeaux Aquitaine 2 3 16:20 Apelsinplan 1 1/64 Final   19013609 INFO
Go-Pro Sports FC Kaunitz 1 3 16:30 Tuvevallen 2 1/64 Final   19008109 INFO
Colegio St Clair FHB St. Paul Blackhawks 1 2 0 16:40 Kviberg 2 1/64 Final   19001509 INFO
Nordhordland BK 1 Brage, IK 0 1 17:10 Kviberg 12 1/64 Final   19002710 INFO
C.A. River Plate IFK Haninge 2 1 17:20 Slättadamm 3 1/64 Final   19007110 INFO
IK Zenith Partille IF 3 0 17:30 Kviberg 21 1/64 Final   19003610 INFO
Skoftebyns IF SV Uhlenhorst-Adler 2 3 17:30 Inlag 8 1/64 Final   19009010 INFO
Mahlsdorf-Waldesruh, B-W IK Huge 0 1 17:30 Åby 1 1/64 Final   19010010 INFO
Alviks IK Florø SK 0 6 17:40 Gröna Vallen 1/64 Final   19014210 INFO
Lyn Fotball Skultorps IF 3 1 18:00 Slättadamm 1 1/64 Final   19006911 INFO
Ulricehamns IFK AF Castelo Branco 1 3 18:20 Guldheden Södra 1/64 Final   19000811 INFO
TuS Komet Arsten Sandvikens IF Röd 6 0 18:40 Åby 1 1/64 Final   19010011 INFO
JSC Pitray-Olier Paris White SG Borken e.V. 2 0 18:40 Åby 2 1/64 Final   19010111 INFO
Ytterby IS SK Vard Haugesund 3 4 19:10 Kviberg 12 1/64 Final   19002712 INFO

Thursday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
SV Eintracht Segeberg Kungshamns IF 0 2 10:40 Åby 2 1/32 Final   20010103 INFO
Ljungby IF TuS Komet Arsten 0 3 10:40 Åby 5 1/32 Final   20010403 INFO
VfL Westercelle IFK Umeå 3 5 P 11:00 Kviberg 19 1/32 Final   20003403 INFO
BV Cloppenburg IK Huge 8 6 P 11:00 Inlag 5 1/32 Final   20008703 INFO
AC Ajaccio Phoenix Football Academy 4 2 11:00 Lemmingvallen 2 1/32 Final   20013403 INFO
Högbo AIK Florø SK 0 1 11:10 Överåsvallen 1/32 Final   20001103 INFO
Dallas Texans Alingsås IF 1 0 11:10 Kviberg 12 1/32 Final   20002703 INFO
Subiaco Junior Soccer Club CEF 18 Tucuman 2 1 2 11:40 Kviberg 11 1/32 Final   20002604 INFO
Hagaströms SK SV Uhlenhorst-Adler 0 2 11:40 Inlag 10 1/32 Final   20009204 INFO
Askims IK First Mobile Sports Academy 7 0 11:50 Ruddalen 1 1/32 Final   20006504 INFO
Trollhättans FK FC Kaunitz 4 3 P 11:50 Slättadamm 3 1/32 Final   20007104 INFO
Angered MBIK FC Bordeaux Aquitaine 4 2 11:50 Apelsinplan 1 1/32 Final   20013604 INFO
Eastleigh FC Lillestrøm SK 1 1 0 12:00 Kortedalavallen 1/32 Final   20004204  
NK Bubamara CO Vincennes 0 1 12:00 Grimbo 1 1/32 Final   20007304 INFO
IF Skarp AF Castelo Branco 3 4 P 12:00 Gröna Vallen 1/32 Final   20014204 INFO
Pinheiros, E.C. Vake-WIT 1 2 12:10 Kviberg 2 1/32 Final   20001504 INFO
IFK Kristinehamn Enskede IK 4 1 12:10 Kviberg 14 1/32 Final   20002904 INFO
The Rainbow Team Salesianos Guadalajara 5 0 12:10 Kviberg 18 1/32 Final   20003304 INFO
AFD Torre Walddörfer SV 1 0 4 12:10 Kviberg 22 1/32 Final   20003704 INFO
IF Brommapojkarna IFK Österåker 4 2 12:10 Inlag 6 1/32 Final   20008804 INFO
Orleta Radzyn Brage, IK 5 0 12:10 Ruddalen 5 1/32 Final   20012604 INFO
Calcio Chieri Colegio St Clair FHB 7 6 P 12:20 Kviberg 12 1/32 Final   20002704 INFO
SK Vard Haugesund IK Zenith 0 5 12:40 Kviberg 21 1/32 Final   20003605 INFO
EPSM JSC Pitray-Olier Paris White 5 0 12:50 Inlag 9 1/32 Final   20009105 INFO
BK Höllviken Black Lyn Fotball 5 3 P 13:00 Tuvevallen 2 1/32 Final   20008105 INFO
Oppsal IF C.A. River Plate 3 0 13:10 Grimbo 1 1/32 Final   20007305 INFO
CEF 18 Tucuman 1 J-L Juniors 5 6 P 13:20 Öisgården 1/32 Final   20010906 INFO
Eskilsminne IF Stenkullen GoIK 0 1 13:40 SKF Arena 1/32 Final   20000205 INFO
LKG-SKF Scandia United SA 5 3 P 13:50 Heden 4 1/32 Final   20000405 INFO
Åhus Horna BK Ödåkra IF 1 1 0 13:50 Slättadamm 1 1/32 Final   20006906 INFO
DJK St. Mathias Trier SV Lippstadt 08 0 3 13:50 Slättadamm 3 1/32 Final   20007106 INFO
Kallhälls FF Denali Futbol 4 2 P 14:00 Grimbo 2 1/32 Final   20007406 INFO
SV Uhlenhorst-Adler BV Cloppenburg 5 6 P 15:50 Åby 5 1/16 Final   20010407 INFO
TuS Komet Arsten Florø SK 4 2 16:10 Heden 3 1/16 Final   20000308 INFO
IFK Umeå Dallas Texans 0 2 17:00 Gamlestadsvallen 1 1/16 Final   20004108 INFO
IF Brommapojkarna EPSM 0 4 17:00 Frejaplan 1/16 Final   20010708 INFO
Eastleigh FC Angered MBIK 0 5 17:20 Ruddalen 5 1/16 Final   20012609 INFO
The Rainbow Team Walddörfer SV 1 3 0 17:50 Kviberg 22 1/16 Final   20003708  
BK Höllviken Black Oppsal IF 1 0 17:50 Slättadamm 3 1/16 Final   20007110 INFO
Kungshamns IF AF Castelo Branco 3 0 18:00 Guldheden Södra 1/16 Final   20000810 INFO
Trollhättans FK CO Vincennes 0 2 18:00 Slättadamm 1 1/16 Final   20006910 INFO
Stenkullen GoIK Åhus Horna BK 6 7 P 18:00 Backavallen 1 1/16 Final   20012710 INFO
Orleta Radzyn Askims IK 2 1 18:10 Åkeredsvallen 2 1/16 Final   20006310 INFO
SV Lippstadt 08 Kallhälls FF 2 1 18:10 Grimbo 2 1/16 Final   20007410 INFO
Vake-WIT IFK Kristinehamn 5 3 P 18:20 Kviberg 25 1/16 Final   20012509  
J-L Juniors LKG-SKF 2 0 18:30 Heden 4 1/16 Final   20000409 INFO
CEF 18 Tucuman 2 AC Ajaccio 4 5 P 18:30 Kviberg 23 1/16 Final   20003810  
IK Zenith Calcio Chieri 6 1 19:00 Kviberg 22 1/16 Final   20003709  

Friday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
EPSM Kungshamns IF 0 2 08:00 Heden 4 1/8 Final   21000400 INFO
J-L Juniors Vake-WIT 6 0 08:00 Majvallen 1/8 Final   21001300 INFO
CO Vincennes SV Lippstadt 08 3 0 08:00 Gamlestadsvallen 1 1/8 Final   21004100 INFO
BV Cloppenburg TuS Komet Arsten 0 5 08:00 Härlanda 1 1/8 Final   21009800 INFO
Åhus Horna BK BK Höllviken Black 0 2 08:00 Härlanda 2 1/8 Final   21011000 INFO
Dallas Texans The Rainbow Team 2 1 08:00 Gamlestadsvallen 2 1/8 Final   21011600 INFO
AC Ajaccio Orleta Radzyn 3 0 08:00 Bravida Arena 1/8 Final   21013200 INFO
IK Zenith Angered MBIK 2 1 08:00 Gröna Vallen 1/8 Final   21014200 INFO
TuS Komet Arsten BK Höllviken Black 0 2 12:30 SKF Arena 1/4 Final   21000204 INFO
CO Vincennes IK Zenith 2 1 13:00 Heden 3 1/4 Final   21000304 INFO
Kungshamns IF J-L Juniors 0 3 13:00 Majvallen 1/4 Final   21001304 INFO
Dallas Texans AC Ajaccio 0 4 13:00 Gamlestadsvallen 2 1/4 Final   21011604 INFO
J-L Juniors CO Vincennes 4 5 P 19:00 Heden 4 Semi final   21000408 INFO
BK Höllviken Black AC Ajaccio 0 2 19:00 Överåsvallen Semi final   21001108 INFO

Saturday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
CO Vincennes AC Ajaccio 0 1 13:40 Gamla Ullevi Final   22001204 INFO
Gothia Cup is using