You are viewing the results for Gothia Cup 2017. View the current results for Gothia Cup 2019 here.

Wednesday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
Upsala IF 1 Gimonäs Umeå IF 3 1 15:30 Slottskogsvallen 1/64 Final   19000908 INFO
Fleet Spurs Youth FC JDFS Alberts 6 7 P 15:30 Inlag 4 1/64 Final   19008608 INFO
IK Sirius FK U14 VfL Westercelle 3 1 15:50 Kviberg 21 1/64 Final   19003608 INFO
Ordin FC Enskede IK 2 0 15:50 Bergsjövallen 3 1/64 Final   19004604 INFO
Skanör-Falsterbo IF One World Football Academy 1 6 16:20 Åkeredsvallen 1 1/64 Final   19006209 INFO
Sickla IF Bollstanäs SK 3 3 1 16:30 Guldheden Södra 1/64 Final   19000809 INFO
FC KR 1 Bollstanäs SK 2 4 5 P 16:30 Majvallen 1/64 Final   19001309 INFO
Huddinge IF Mindset FC 4 5 P 16:30 Inlag 2 1/64 Final   19008409 INFO
Thai Spirit FC Hødd IL 3 2 P 16:30 Åby 5 1/64 Final   19010409 INFO
International SA Karlslunds IF HFK 2 1 3 16:40 Kviberg 14 1/64 Final   19002909 INFO
IK Sirius FK 1 Angered MBIK 6 2 16:40 Kviberg 21 1/64 Final   19003609 INFO
Stureby SK Sandsbro AIK 2 2 0 16:40 Kviberg 22 1/64 Final   19003709 INFO
IFK Mariehamn Gamla Upsala SK 4 3 P 16:40 Bergsjövallen 2 1/64 Final   19004508 INFO
Colégio Atlantico Monifieth Athletic FC 0 5 16:40 Bergsjövallen 3 1/64 Final   19004605 INFO
Ulricehamns IFK Tölö IF 1 2 16:40 Inlag 6 1/64 Final   19008809 INFO
Gorge Södra Sandby IF 2 1 16:40 Inlag 8 1/64 Final   19009009 INFO
Austin Lonestars Hjuviks AIK 3 0 16:40 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   19011609 INFO
TuS Germania Schnelsen FK Lillehammer 2 11 0 16:40 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/64 Final   19013309 INFO
Alviks IK IK Sirius FK 2 2 0 16:40 Lemmingvallen 2 1/64 Final   19013409 INFO
Breidablik 2 Kullavik IF 3 2 16:50 Krokängsplan 1/64 Final   19008209 INFO
Vivalla SK FC KR 3 2 1 17:10 Slättadamm 1 1/64 Final   19006910 INFO
Regents Park FC Fässbergs IF 2 1 17:20 Kviberg 23 1/64 Final   19003810  
Marin FC Lindome GIF 1 0 17:20 Lemmingvallen 1 1/64 Final   19004310 INFO
Upsala IF 2 Currie Star FC 3 0 WO 17:30 Guldheden Södra 1/64 Final   19000810
Stars'n Stripes CEF 18 Tucuman 2 5 1 17:30 Kviberg 14 1/64 Final   19002910 INFO
FC Connecticut SKF India 3 1 17:30 Kviberg 19 1/64 Final   19003410 INFO
Enebybergs IF F.C. Beirut 5 3 P 17:30 Bergsjövallen 2 1/64 Final   19004509 INFO
Scandia United SA Södra Skärgården IK 3 0 17:30 Åkeredsvallen 2 1/64 Final   19006310 INFO
Storvreta IK Älmhults IF 1 0 4 17:30 Ruddalen 1 1/64 Final   19006510 INFO
Irsta IF Åsums BK 0 4 17:30 Ruddalen 2 1/64 Final   19006610 INFO
IK Zenith Hoby GIF 5 0 17:30 Grimbo 3 1/64 Final   19007510 INFO
Athletico SC Sandsbro AIK 1 6 5 P 17:30 Gamlestadsvallen 2 1/64 Final   19011610 INFO
Breidablik 4 Breidablik 3 1 0 17:30 Backavallen 2 1/64 Final   19012810 INFO
IF VP Uppsala Halvorstorps IS 1 4 17:40 Tuvevallen 2 1/64 Final   19008110 INFO
Sollentuna FK P03 Viby Breidablik 5 2 1 17:40 Krokängsplan 1/64 Final   19008210 INFO
Eriksbergs IF Anderslövs BoIK 0 1 18:00 Grimbo 4 1/64 Final   19007609 INFO
BK Häcken 2 Braishfield Bees FC 2 0 18:00 Bravida Arena 1/64 Final   19013209 INFO
Match Fit Academy IF Väster 5 0 18:20 Kviberg 12 1/64 Final   19002711 INFO
IFK Osby Torsåkers IF 4 0 18:20 Åkeredsvallen 2 1/64 Final   19006311 INFO
FC Ruskon Pallo Stenkullen GoIK 6 1 18:30 Kviberg 3 1/64 Final   19001611  
Åre SLK Tobo/Örbyhus FF 1 0 18:30 Kviberg 5 1/64 Final   19002011 INFO
Kareby IS Stenungsunds IF 4 2 18:30 Tuvevallen 2 1/64 Final   19008111 INFO
SC Vier- und Marschlande Hamburg SG Findorff 8 9 P 18:30 Backavallen 1 1/64 Final   19012711 INFO
Älmhults IF 2 Concordia Eschersheim 2 0 18:30 Kobbens IP 2 1/64 Final   19014011 INFO

Thursday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
FC Ruskon Pallo Enebybergs IF 0 2 09:00 Kviberg 23 1/32 Final   20003801 INFO
La Academia FC TuS Germania Schnelsen 0 2 09:00 Lemmingvallen 1 1/32 Final   20004301 INFO
South Dartmoor CC Thai Spirit FC 6 5 P 09:00 Åby 2 1/32 Final   20010101 INFO
Varbergs BoIS FC Gorge 4 5 P 09:00 Åby 5 1/32 Final   20010401 INFO
European Football Academy Upsala IF 2 3 0 09:50 Kviberg 21 1/32 Final   20003602 INFO
Karlslunds IF HFK 2 Athletico SC 0 1 09:50 Kviberg 24 1/32 Final   20009302 INFO
Mariehem SK Gammelgårdens IF 1 3 09:50 Åby 2 1/32 Final   20010102 INFO
Diamond FC BV Werther 5 2 09:50 Öisgården 1/32 Final   20010902 INFO
Åre SLK Stars'n Stripes 0 4 10:00 Kviberg 11 1/32 Final   20002602 INFO
IK Sirius FK U14 Alviks IK 6 0 10:00 Bergsjövallen 3 1/32 Final   20004602 INFO
Trosvik IF 2 Sickla IF 2 1 10:00 Inlag 9 1/32 Final   20009102 INFO
Ramblers Soccer Academy JDFS Alberts 0 2 10:00 Inlag 10 1/32 Final   20009202 INFO
Regents Park FC IFK Mariehamn 3 0 10:10 Kviberg 15 1/32 Final   20003002 INFO
Austin Lonestars Ordin FC 2 3 10:10 Kviberg 19 1/32 Final   20003402 INFO
Marin FC IK Sirius FK 1 0 3 10:10 Bergsjövallen 2 1/32 Final   20004502 INFO
Mullsjö IF One World Football Academy 2 0 10:10 Åkeredsvallen 1 1/32 Final   20006202 INFO
Färjestadens GoIF Älmhults IF 1 1 2 10:10 Åkeredsvallen 3 1/32 Final   20006402 INFO
Footgeneration FA Algarve Åsums BK 7 0 10:10 Ruddalen 1 1/32 Final   20006502 INFO
Sollentuna FK P03 Viby Kareby IS 1 4 10:10 Grimbo 2 1/32 Final   20007402 INFO
Breidablik 4 Anderslövs BoIK 0 4 10:10 Sälöfjordsplan 1 1/32 Final   20007702 INFO
IK Zenith Halvorstorps IS 3 1 10:10 Sälöfjordsplan 2 1/32 Final   20007802 INFO
SK Sprint-Jeløy Mindset FC 1 0 10:10 Inlag 5 1/32 Final   20008702 INFO
IF Lödde 1 Scandia United SA 1 0 10:10 Apelsinplan 2 1/32 Final   20013702 INFO
Stureby SK Match Fit Academy 0 2 10:40 Lemmingvallen 1 1/32 Final   20004303 INFO
IFK Aspudden-Tellus Upsala IF 1 2 4 P 10:40 Öisgården 1/32 Final   20010903 INFO
FC Connecticut Monifieth Athletic FC 2 4 P 10:50 Kviberg 11 1/32 Final   20002603 INFO
Nord, SPK Tölö IF 3 0 10:50 Inlag 10 1/32 Final   20009203 INFO
Gideonsbergs IF IFK Osby 5 3 P 11:00 Åkeredsvallen 2 1/32 Final   20006303 INFO
Rotebro IS FF Älmhults IF 2 2 0 11:00 Ruddalen 1 1/32 Final   20006503 INFO
Stuvsta IF Breidablik 2 0 1 11:00 Grimbo 2 1/32 Final   20007403 INFO
BK Häcken 2 SG Findorff 9 1 11:00 Krokängsplan 1/32 Final   20008203 INFO
Bollstanäs SK 2 Vivalla SK 2 0 11:00 Backavallen 1 1/32 Final   20012703 INFO
Stars'n Stripes IK Sirius FK U14 1 2 13:50 Bergsjövallen 3 1/16 Final   20004606 INFO
Regents Park FC IK Sirius FK 1 1 3 14:10 Kortedalavallen 1/16 Final   20004206 INFO
Ordin FC Match Fit Academy 3 4 P 14:40 Bergsjövallen 3 1/16 Final   20004607 INFO
TuS Germania Schnelsen Athletico SC 2 1 15:50 Kviberg 24 1/16 Final   20009308  
Gorge Gammelgårdens IF 3 1 P 16:00 Inlag 1 1/16 Final   20008308 INFO
JDFS Alberts Trosvik IF 2 1 0 16:00 Inlag 10 1/16 Final   20009208 INFO
Monifieth Athletic FC Footgeneration FA Algarve 0 3 16:10 Härlanda 2 1/16 Final   20011008 INFO
SK Sprint-Jeløy Nord, SPK 5 3 16:20 Inlag 4 1/16 Final   20008608 INFO
European Football Academy Bollstanäs SK 2 0 2 16:30 Överåsvallen 1/16 Final   20001108 INFO
Gideonsbergs IF IF Lödde 1 0 2 16:30 Åkeredsvallen 3 1/16 Final   20006408 INFO
South Dartmoor CC Diamond FC 2 3 16:30 Inlag 6 1/16 Final   20008808 INFO
Älmhults IF 1 Rotebro IS FF 0 3 17:00 Ruddalen 2 1/16 Final   20006608 INFO
IK Zenith BK Häcken 2 2 0 17:00 Slättadamm 3 1/16 Final   20007109 INFO
Anderslövs BoIK Kareby IS 7 8 P 17:10 Krokängsplan 1/16 Final   20008209 INFO
Enebybergs IF Mullsjö IF 2 1 17:20 Kviberg 12 1/16 Final   20002708 INFO
Upsala IF 1 Breidablik 2 5 4 P 17:20 Backavallen 2 1/16 Final   20012809 INFO

Friday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
JDFS Alberts Gorge 0 1 08:00 Kviberg 3 1/8 Final   21001600 INFO
Bollstanäs SK 2 Kareby IS 3 0 08:00 Kviberg 11 1/8 Final   21002600  
IK Sirius FK U14 IK Sirius FK 1 0 1 08:00 Kviberg 13 1/8 Final   21002800 INFO
Footgeneration FA Algarve IF Lödde 1 1 0 08:00 Kviberg 14 1/8 Final   21002900 INFO
SK Sprint-Jeløy Diamond FC 3 0 08:00 Kviberg 15 1/8 Final   21003000 INFO
Upsala IF 1 IK Zenith 0 2 08:00 Kviberg 17 1/8 Final   21003200  
Match Fit Academy TuS Germania Schnelsen 1 0 08:00 Kviberg 22 1/8 Final   21003700  
Enebybergs IF Rotebro IS FF 2 1 08:50 Kviberg 14 1/8 Final   21002901 INFO
Gorge Bollstanäs SK 2 2 0 13:00 Kviberg 2 1/4 Final   21001504 INFO
IK Sirius FK 1 Footgeneration FA Algarve 0 1 13:00 Kviberg 5 1/4 Final   21002004 INFO
SK Sprint-Jeløy IK Zenith 5 4 P 13:00 Kviberg 17 1/4 Final   21003203  
Match Fit Academy Enebybergs IF 2 0 13:00 Kviberg 18 1/4 Final   21003303 INFO
Gorge Footgeneration FA Algarve 0 2 17:40 Kviberg 5 Semi final   21002008 INFO
SK Sprint-Jeløy Match Fit Academy 0 3 18:00 Kviberg 2 Semi final   21001508 INFO

Saturday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
Footgeneration FA Algarve Match Fit Academy 4 5 P 14:00 Heden 4 Final   22000404 INFO
Gothia Cup is using