You are viewing the results for Gothia Cup 2017. View the current results for Gothia Cup 2018 here.

Thursday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
Azalea BK 1 International SA 2 0 09:00 Heden 6 1/64 Final   20000601 INFO
Torslanda IK SS Academy/Jankidevi public school 12 1 09:00 Slättadamm 2 1/64 Final   20007001 INFO
JSSL Singapore 2 Coerver Coaching Tunisie 2 0 09:00 Slättadamm 4 1/64 Final   20007201 INFO
KGS Wittmund 1 Kungsbacka IF 2 1 0 09:00 Inlag 3 1/64 Final   20008501 INFO
Sävedalens IF 2 Norrtulls SK 4 0 09:00 Inlag 7 1/64 Final   20008901 INFO
Finlandia Pallo AIF Footgeneration FA Algarve 1 5 09:00 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   20009901 INFO
Saltsjöbadens IF IK Oddevold 1 4 5 P 09:00 Apelsinplan 3 1/64 Final   20013801 INFO
IK Oddevold 2 Fatima High School 8 0 09:50 Slättadamm 2 1/64 Final   20007002 INFO
LA Galaxy Conejo Toronto High Park FC White 0 1 09:50 Slättadamm 4 1/64 Final   20007202 INFO
Kubikenborgs IF Gul Solängens BK 1 3 2 P 09:50 Åkeredsvallen 4 1/64 Final   20009902 INFO
Currie Star FC 2 Oxie SK 2 0 11 09:50 Apelsinplan 3 1/64 Final   20013802 INFO
Currie Star FC 3 Currie Star FC 1 2 0 10:00 Ruddalen 4 1/64 Final   20006802 INFO
SG Borken e.V. Phoenix Brazas Soccer Club 4 3 P 10:00 Åby 4 1/64 Final   20010302 INFO
Jaro FF 2 Jaro FF 3 1 2 10:00 Åby 9 1/64 Final   20011202 INFO
Torna Hällestad IF IK Zenith 1 1 4 10:00 Kviberg 9 A 1/64 Final   20011402 INFO
Romelanda UF Munka-Ljungby IF 6 4 10:00 Kviberg 9 B 1/64 Final   20011502 INFO
Lillestrøm SK 2 Utpal Shanghvi Global School 8 0 10:00 Backavallen 3 1/64 Final   20012902  
JSG Baden/Etelsen 2 Kubikenborgs IF Svart 0 3 10:40 Åkeredsvallen 4 1/32 Final   20009903 INFO
Aquamarine 2  Surte IS FK 5 6 P 10:50 Kviberg 9 A 1/64 Final   20011403 INFO
IK Zenith 2 Värmdö IF 2 4 5 10:50 Kviberg 9 B 1/64 Final   20011503 INFO
Villa Park Tunisia Arsenal Soccer School Kuwait 0 9 11:00 Kviberg 4 1/64 Final   20001803  
Torslanda IK 2 Azalea BK 2 4 0 11:00 Kviberg 20 1/64 Final   20003503 INFO
F.C. Beirut Jaro FF 1 6 3 11:00 Kviberg 7 A 1/64 Final   20012202 INFO
Athletico SC 2 Särö IK 6 5 P 11:00 Kviberg 7 B 1/64 Final   20012302 INFO
Annebergs IF Azalea BK 3 6 1 11:00 Kviberg 10 A 1/64 Final   20013003 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld JSG Baden/Etelsen 3 6 1 11:00 Kviberg 10 B 1/64 Final   20013103 INFO
Toronto High Park FC Red Bara GIF 2 0 11:30 Slättadamm 2 1/32 Final   20007004 INFO
Sollentuna FK Högaborgs BK 6 2 11:30 Slättadamm 4 1/32 Final   20007204 INFO
Jönköpings Södra IF 1 Wizard FC 1 4 11:30 Inlag 7 1/32 Final   20008904 INFO
IF Elfsborg Segeltorps IF 4 2 11:40 Åby 8 1/32 Final   20011104 INFO
LAZ Stockerau 2 LAZ Stockerau 1 8 7 P 12:30 Ruddalen 4 1/32 Final   20006805 INFO
KGS Wittmund 2 KGS Wittmund 1 2 4 12:50 Inlag 7 1/32 Final   20008905 INFO
Concordia Eschersheim IK Oddevold 1 2 1 13:20 Ruddalen 4 1/32 Final   20006806 INFO
Saltsjöbadens IF Blå Footgeneration FA Algarve 0 14 13:20 Apelsinplan 3 1/32 Final   20013806 INFO
CEF 18 Tucuman 2 Torslanda IK 6 1 13:30 Kviberg 7 B 1/32 Final   20012305 INFO
Euro Soccer Academy JSSL Singapore 2 3 0 13:30 Kviberg 10 A 1/32 Final   20013006 INFO
Hjuviks AIK Toronto High Park FC White 0 2 13:40 Slättadamm 2 1/32 Final   20007006 INFO
Vejby IF Sävedalens IF 2 0 2 13:40 Inlag 7 1/32 Final   20008906 INFO
Elite Football FC IK Zenith 1 5 2 13:50 Kviberg 4 1/32 Final   20001806  
Phoenix Football Academy SG Borken e.V. 1 2 13:50 Åby 4 1/32 Final   20010306 INFO
Örgryte IS 2 Romelanda UF 6 4 P 13:50 Kviberg 7 A 1/32 Final   20012205 INFO
Sport 4 All 1 Jaro FF 3 3 2 P 14:00 Åby 8 1/32 Final   20011106 INFO
Fässbergs IF Värmdö IF 1 3 4 14:00 Åby 9 1/32 Final   20011206 INFO
Academy Elite Currie Star FC 3 4 1 14:10 Ruddalen 4 1/32 Final   20006807 INFO
IFK Mariestad IK Oddevold 2 4 1 14:10 Apelsinplan 3 1/32 Final   20013807 INFO
Lunds BK 2 Kubikenborgs IF Gul 3 5 P 14:20 Kobbens IP 3 1/32 Final   20014107 INFO
Örebro Syrianska IF Lillestrøm SK 2 3 1 14:30 Slättadamm 2 1/32 Final   20007007 INFO
Bele Barkarby IF 2 Surte IS FK 3 1 14:40 Kviberg 9 B 1/32 Final   20011507 INFO
Prep School Lions 3 Värmdö IF 2 10 0 14:40 Kviberg 10 B 1/32 Final   20013107 INFO
Torns IF 2 F.C. Beirut 3 1 14:50 Kviberg 4 1/32 Final   20001807  
Thai Spirit FC Torslanda IK 2 3 0 14:50 Åby 9 1/32 Final   20011207 INFO
Ukraine FC Pidshypnyk Athletico SC 2 2 1 14:50 Kviberg 9 A 1/32 Final   20011407 INFO
Jonsereds IF Arsenal Soccer School Kuwait 10 9 P 14:50 Kviberg 10 A 1/32 Final   20013007 INFO
FC Connecticut Red Oxie SK 2 5 4 15:00 Heden 5 1/32 Final   20000508 INFO
Hoops Annebergs IF 3 4 P 15:00 Heden 6 1/32 Final   20000608 INFO
Athletico SC 3 Blau-Weiß 96 Schenefeld 1 5 15:30 Kviberg 10 B 1/32 Final   20013108 INFO
Prep School Lions 1 Azalea BK 1 10 2 15:50 Heden 5 1/32 Final   20000509 INFO
KGS Wittmund 1 IF Elfsborg 0 11 16:40 Inlag 3 1/16 Final   20008508 INFO
Sävedalens IF 2 Wizard FC 1 0 17:30 Inlag 3 1/16 Final   20008509 INFO
LAZ Stockerau 2 Academy Elite 1 2 18:00 Kobbens IP 3 1/16 Final   20014110 INFO
Örebro Syrianska IF Sollentuna FK 3 4 18:10 Slättadamm 2 1/16 Final   20007011 INFO
Toronto High Park FC White Toronto High Park FC Red 0 2 18:10 Slättadamm 4 1/16 Final   20007206 INFO
Kubikenborgs IF Svart Kubikenborgs IF Gul 1 5 18:10 Åkeredsvallen 4 1/16 Final   20009910 INFO
Bele Barkarby IF 2 CEF 18 Tucuman 2 1 0 18:30 Kviberg 4 1/16 Final   20001809  
IFK Mariestad Footgeneration FA Algarve 1 3 18:50 Kobbens IP 3 1/16 Final   20014111 INFO
Euro Soccer Academy Annebergs IF 3 0 19:00 Slättadamm 4 1/16 Final   20007207 INFO
Sport 4 All 1 Thai Spirit FC 7 6 P 19:00 Åby 4 1/16 Final   20010311 INFO
SG Borken e.V. Värmdö IF 1 3 5 19:05 Åby 9 1/16 Final   20011210 INFO
Torns IF 2 Jonsereds IF 3 2 19:20 Kviberg 4 1/16 Final   20001810  
Blau-Weiß 96 Schenefeld Örgryte IS 2 10 1 19:40 Kviberg 9 A 1/16 Final   20011410 INFO
Prep School Lions 1 Elite Football FC 6 2 19:40 Kviberg 9 B 1/16 Final   20011512 INFO
Ukraine FC Pidshypnyk Prep School Lions 3 4 2 19:40 Kviberg 10 B 1/16 Final   20013112 INFO
FC Connecticut Red Concordia Eschersheim 4 3 19:40 Kobbens IP 3 1/16 Final   20014112 INFO

Friday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
IF Elfsborg Sport 4 All 1 1 0 08:00 Kviberg 9 A 1/8 Final   21011400  
Sollentuna FK Prep School Lions 1 3 1 08:00 Kviberg 9 B 1/8 Final   21011500 INFO
Bele Barkarby IF 2 Ukraine FC Pidshypnyk 0 3 08:00 Kviberg 10 A 1/8 Final   21013000 INFO
FC Connecticut Red Academy Elite 4 1 08:00 Kviberg 10 B 1/8 Final   21013100 INFO
Sävedalens IF 2 Värmdö IF 1 3 0 08:50 Kviberg 9 A 1/8 Final   21011401 INFO
Toronto High Park FC Red Euro Soccer Academy 0 1 08:50 Kviberg 9 B 1/8 Final   21011501 INFO
Torns IF 2 Blau-Weiß 96 Schenefeld 0 7 08:50 Kviberg 10 A 1/8 Final   21013001 INFO
Footgeneration FA Algarve Kubikenborgs IF Gul 7 1 08:50 Kviberg 10 B 1/8 Final   21013101 INFO
IF Elfsborg Sollentuna FK 3 1 12:40 Heden 5 1/4 Final   21000505 INFO
Ukraine FC Pidshypnyk FC Connecticut Red 4 1 12:40 Heden 6 1/4 Final   21000605 INFO
Sävedalens IF 2 Euro Soccer Academy 4 5 P 13:30 Heden 5 1/4 Final   21000506 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld Footgeneration FA Algarve 1 6 13:30 Heden 6 1/4 Final   21000606 INFO
IF Elfsborg Ukraine FC Pidshypnyk 3 1 18:30 Heden 5 Semi final   21000511 INFO
Euro Soccer Academy Footgeneration FA Algarve 2 4 18:30 Heden 6 Semi final   21000611 INFO

Saturday

  Home team Away team Result  Time Venue Round   Matchnr Live  
IF Elfsborg Footgeneration FA Algarve 5 6 P 11:30 Heden 6 Final   22000502 INFO
Gothia Cup is using