Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2017
View Gothia Cup 2023 →
Dismiss
Girls 15 - Play off B
Matches
Thursday
Time
Match
Info
11:20
2
0
Smedby AIS 1
2
:
0
Paimion Haka
Åby 1
1/32 Final
20010003
11:50
2
0
Alviks IK
2
:
0
St. Paul Blackhawks 2
Åby 5
1/32 Final
20010404
12:50
3
0
Hvaler/Kråkerøy
3
:
0
Remsle UIF
Åby 10
1/32 Final
20011305
13:10
3
0
Våmbs IF
3
:
0
Vittsjö GIK
Slottskogsvallen
1/32 Final
20000905
13:40
1
2
Arnäs IF
1
:
2
Gnosjö IF
Gothia Park Academy 4
1/32 Final
20007605
14:30
4
0
Lerums IS
4
:
0
Tyresö FF Gul
Öisgården
1/32 Final
20010907
15:10
P
4
2
SKK
4
:
2
JK Tabasalu
Överåsvallen
1/32 Final
20001107
15:20
P
4
3
IFK Umeå
4
:
3
Enskede IK 2
Kviberg 18
1/32 Final
20003307
15:20
6
0
Hagaströms SK
6
:
0
Rapid Athene 1
Inlag 4
1/32 Final
20008607
15:20
2
1
Vänersborgs IF
2
:
1
Rapid Athene 2
Inlag 5
1/32 Final
20008707
15:20
7
0
Hanvikens SK
7
:
0
Mjölby AI/FF
Lemmingvallen 2
1/32 Final
20013407
15:30
0
1
Billesholms IK
0
:
1
Lillehammer KFK 2
Kviberg 5
1/32 Final
20002007
15:30
7
0
Lira BK Gul
7
:
0
Tidaholms GIF
Kviberg 12
1/32 Final
20002707
15:40
0
1
Djurgården IF FF 2
0
:
1
Kullabygdens DFF 2
Lemmingvallen 1
1/32 Final
20004308
15:50
P
3
4
Roanoke Star
3
:
4
Gideonsbergs IF Vit
Mossens IP
1/32 Final
20000707
15:50
1
0
Mjölby FC
1
:
0
Kullabygdens DFF 1
Kviberg 11
1/32 Final
20002608
15:50
1
0
Lira BK Blå
1
:
0
SK Hardhaus
Åkeredsvallen 1
1/32 Final
20006208
15:50
P
0
2
V. Frölunda IF
0
:
2
IF Böljan
Apelsinplan 2
1/32 Final
20013708
16:00
3
1
Skultorps IF
3
:
1
Uppåkra IF
Slättadamm 1
1/32 Final
20006908
16:10
1
3
Sävedalens IF 1
1
:
3
SC Nienstedten
Bergsjövallen 1
1/32 Final
20004408
16:10
5
1
Tölö IF
5
:
1
Sandvikens IF
Ruddalen 1
1/32 Final
20006508
16:10
2
3
Selånger FK
2
:
3
Åkersberga BK
Gothia Park Academy 2
1/32 Final
20007408
16:10
1
0
Borens IK
1
:
0
Sundsvalls DFF
Sälöfjordsplan 2
1/32 Final
20007808
16:10
0
1
Ekerö IK
0
:
1
Tranås FF
Apelsinplan 1
1/32 Final
20013608
16:20
4
0
Veberöds AIF/Blentarps IF
4
:
0
Hässelby SK FF
Gothia Park Academy 1
1/32 Final
20007308
16:20
P
2
4
CA Intercups Mexico
2
:
4
Dingtuna GIF
Gamlestadsvallen 2
1/32 Final
20011608
16:20
P
5
6
Oppsal IF
5
:
6
IF Team Hudik
Backavallen 2
1/32 Final
20012808
16:20
2
0
IFK Trelleborg
2
:
0
Stryn
Kobbens IP 1
1/32 Final
20013908
15:50
P
3
2
Smedby AIS 1
3
:
2
Alviks IK
Frejaplan
1/16 Final
20010707
19:10
0
3
Bergnäsets AIK
0
:
3
Hvaler/Kråkerøy
Åby 1
1/16 Final
20010010
19:30
0
1
Lillehammer KFK 2
0
:
1
IFK Umeå
Kviberg 15
1/16 Final
20003011
19:30
5
0
TGK Worcestershire
5
:
0
Vänersborgs IF
Inlag 8
1/16 Final
20009011
19:40
0
2
Lindsdals IF
0
:
2
Gideonsbergs IF Vit
Heden 3 - McDonald's
1/16 Final
20000311
19:40
P
4
3
Lira BK Blå
4
:
3
IF Böljan
Guldheden Södra
1/16 Final
20000811
19:50
0
3
Kullabygdens DFF 2
0
:
3
Mjölby FC
Kviberg 17
1/16 Final
20003211
19:50
P
4
5
IBFF/SAIK
4
:
5
Hagaströms SK
Inlag 10
1/16 Final
20009211
20:00
5
1
Tölö IF
5
:
1
Våmbs IF
Ruddalen 1
1/16 Final
20006511
20:00
0
1
Lerums IS
0
:
1
Skultorps IF
Gothia Park Academy 3
1/16 Final
20007511
20:10
P
4
5
Hanvikens SK
4
:
5
Lira BK Gul
Gamlestadsvallen 1
1/16 Final
20004111
20:10
1
0
Veberöds AIF/Blentarps IF
1
:
0
Borens IK
Slättadamm 1
1/16 Final
20006912
20:10
3
0
SKK
3
:
0
Gnosjö IF
Gothia Park Academy 1
1/16 Final
20007312
20:10
2
0
SC Nienstedten
2
:
0
Dingtuna GIF
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/16 Final
20013310
20:20
4
1
IFK Trelleborg
4
:
1
Tranås FF
Åkeredsvallen 1
1/16 Final
20006212
20:30
2
1
Åkersberga BK
2
:
1
IF Team Hudik
Gothia Park Academy 4
1/16 Final
20007611
Friday
Time
Match
Info
08:00
4
1
TGK Worcestershire
4
:
1
Hvaler/Kråkerøy
Kviberg 16
1/8 Final
21003100
08:00
2
0
Mjölby FC
2
:
0
Lira BK Gul
Kviberg 25
1/8 Final
21012500
09:00
4
0
Tölö IF
4
:
0
IFK Trelleborg
Kviberg 16
1/8 Final
21003101
09:00
4
1
Skultorps IF
4
:
1
Veberöds AIF/Blentarps IF
Kviberg 24
1/8 Final
21009301
09:00
0
2
Hagaströms SK
0
:
2
Smedby AIS 1
Kviberg 25
1/8 Final
21012501
10:00
2
1
IFK Umeå
2
:
1
SC Nienstedten
Kviberg 16
1/8 Final
21003102
10:00
P
4
1
Gideonsbergs IF Vit
4
:
1
Lira BK Blå
Kviberg 24
1/8 Final
21009302
10:00
1
0
SKK
1
:
0
Åkersberga BK
Kviberg 25
1/8 Final
21012502
13:30
3
1
TGK Worcestershire
3
:
1
Mjölby FC
Kviberg 14
1/4 Final
21002905
13:30
3
1
Tölö IF
3
:
1
Skultorps IF
Kviberg 16
1/4 Final
21003103
14:30
2
1
Smedby AIS 1
2
:
1
IFK Umeå
Kviberg 14
1/4 Final
21002906
14:30
P
6
5
Gideonsbergs IF Vit
6
:
5
SKK
Kviberg 16
1/4 Final
21003104
19:30
2
0
TGK Worcestershire
2
:
0
Tölö IF
Kviberg 13
Semi final
21002809
19:30
0
1
Smedby AIS 1
0
:
1
Gideonsbergs IF Vit
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
Semi final
21013309
Saturday
Time
Match
Info
12:40
4
1
TGK Worcestershire
4
:
1
Gideonsbergs IF Vit
Heden 4 - Puma
Final
22000403