Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2017
View Gothia Cup 2023 →
Dismiss
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
11:00
1
0
Staffanstorp United 1
Partille IF
Inlag 2
1/32 Final
11:00
4
0
GAIS
Guildford County School
Inlag 6
1/32 Final
13:10
0
2
Aneby/Bälaryd SK
Aalborg Chang
Majvallen
1/32 Final
11:50
4
0
Oppsal IF 1
Amiens Picardie FC
Gothia Park Academy 2
1/32 Final
12:00
4
1
TSV Altenholz
Limmareds/Dalstorp/Tranemo
Backavallen 2
1/32 Final
11:00
0
1
IFK Uddevalla
ACBB Paris
Kviberg 22
1/32 Final
11:00
1
0
Lerums IS
FC Neumünster Zürich
Kviberg 25
1/32 Final
11:00
4
0
Stenungsunds IF
Guldhedens IK
Härlanda 2
1/32 Final
11:00
5
6
VfL Westercelle
Mölndal Fotboll
Härlanda 1
1/32 Final
10:50
2
1
Stord Fotball
Brynäs IF/FK
Kortedalavallen 1
1/32 Final
10:10
7
5
Ordin FC 1
University of Pretoria 1
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/32 Final
11:00
4
5
Adolfsbergs IK
IFK Uppsala
Kviberg 15
1/32 Final
11:00
4
1
Entente Sannois Saint Gratien
Lifezone Cape Town
Ruddalen 2
1/32 Final
11:00
1
0
Årsunda IF
V. Frölunda IF
Åkeredsvallen 3
1/32 Final
11:00
1
4
Pro Direct Soccer Academy
MTV Treubund Lüneburg
Kobbens IP 2
1/32 Final
12:10
3
0
Lusaka Youth Soccer Academy
Monaghan United
Inlag 5
1/32 Final
12:50
4
0
SK Sprint-Jeløy 1
Staffanstorp United 2
Inlag 1
1/32 Final
15:00
5
3
Blackburn Celtic Youth
Lizzy Football Club 1
SKF Arena
1/32 Final
11:20
3
1
Bjärreds IF
Azalea BK
Tuvevallen 1
1/32 Final
11:10
5
6
S U Agen football
Karlslunds IF HFK
Gothia Park Academy 3
1/32 Final
11:30
4
3
Vimmerby IF
Åkersberga BK
Lemmingvallen 1
1/32 Final
11:00
1
2
CCL Soccer Club
Torslanda IK 2
Kviberg 3
1/32 Final
12:10
0
1
InterClubes
IFK Eskilstuna
Kviberg 17
1/32 Final
12:30
5
0
Norrby IF
Hisingsbacka FC
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/32 Final
11:00
1
2
Öckerö IF
OLYMPIACOS ACADEMIC
Bergsjövallen 2
1/32 Final
11:40
1
2
S. Lanzarote
USM Senlis
Kviberg 13
1/32 Final
12:10
5
1
Skövde AIK
IFK Örby
Kviberg 19
1/32 Final
13:00
1
3
Burnley College Football Academy
FC Preußen Espelkamp
Ruddalen 1
1/32 Final
11:00
0
1
Näsets SK 2
Hovås-Billdal IF
Ruddalen 5
1/32 Final
11:10
3
2
Limay Ville
Sandar IL
Kobbens IP 1
1/32 Final
16:50
1
2
Staffanstorp United 1
GAIS
Inlag 10
1/16 Final
17:50
1
0
Lørenskog IF
Aalborg Chang
Mossens IP
1/16 Final
16:50
4
5
Oppsal IF 1
TSV Altenholz
Backavallen 1
1/16 Final
16:50
1
2
ACBB Paris
Lerums IS
Kviberg 19
1/16 Final
17:10
4
1
Stenungsunds IF
Mölndal Fotboll
Lemmingvallen 2
1/16 Final
17:40
0
3
Stord Fotball
Ordin FC 1
Kviberg 16
1/16 Final
19:00
0
1
IFK Uppsala
Entente Sannois Saint Gratien
Kviberg 18
1/16 Final
17:20
1
0
Årsunda IF
MTV Treubund Lüneburg
Åkeredsvallen 3
1/16 Final
17:00
3
0
Lusaka Youth Soccer Academy
SK Sprint-Jeløy 1
Inlag 9
1/16 Final
19:40
4
1
Örgryte IS
Blackburn Celtic Youth
Heden 4 - Puma
1/16 Final
17:40
0
2
Bjärreds IF
Karlslunds IF HFK
Tuvevallen 1
1/16 Final
18:00
1
7
Vimmerby IF
Torslanda IK 2
Kviberg 13
1/16 Final
18:00
0
2
IFK Eskilstuna
Norrby IF
Prioritet Serneke Arena (Kviberg)
1/16 Final
17:00
6
4
OLYMPIACOS ACADEMIC
USM Senlis
Härlanda 2
1/16 Final
18:00
1
0
Skövde AIK
FC Preußen Espelkamp
Kviberg 5
1/16 Final
17:10
6
5
Hovås-Billdal IF
Limay Ville
Ruddalen 1
1/16 Final
09:10
1
0
GAIS
Lørenskog IF
Heden 4 - Puma
1/8 Final
09:10
0
2
TSV Altenholz
Lerums IS
Valhalla IP
1/8 Final
09:10
5
6
Stenungsunds IF
Ordin FC 1
Överåsvallen
1/8 Final
09:10
5
1
Entente Sannois Saint Gratien
Årsunda IF
Majvallen
1/8 Final
09:10
0
1
Lusaka Youth Soccer Academy
Örgryte IS
Kviberg 2
1/8 Final
09:10
1
0
Karlslunds IF HFK
Torslanda IK 2
Gamlestadsvallen 1
1/8 Final
09:10
2
5
Norrby IF
OLYMPIACOS ACADEMIC
Gröna Vallen
1/8 Final
09:10
1
0
Skövde AIK
Hovås-Billdal IF
Gamlestadsvallen 2
1/8 Final
15:30
4
3
GAIS
Lerums IS
Heden 4 - Puma
1/4 Final
15:30
1
3
Ordin FC 1
Entente Sannois Saint Gratien
Valhalla IP
1/4 Final
15:30
2
0
Örgryte IS
Karlslunds IF HFK
Överåsvallen
1/4 Final
15:30
1
4
OLYMPIACOS ACADEMIC
Skövde AIK
Gröna Vallen
1/4 Final
20:00
2
3
GAIS
Entente Sannois Saint Gratien
SKF Arena
Semi final
20:30
6
5
Örgryte IS
Skövde AIK
Överåsvallen
Semi final
Final
17:40
3
1
Entente Sannois Saint Gratien
Örgryte IS
Gamla Ullevi
Final