Gothia Cup
Gothia Cup
Home
Live
Favourites
Categories
Nations
Arenas
Play
Year
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Change language
Swedish
Dark mode
You are viewing the results for 2017
View Gothia Cup 2023 →
Dismiss
64/1
32/1
16/1
8/1
4/1
Semi
Final
09:00
1
0
KGS Wittmund 1
Kungsbacka IF 2
Inlag 3
1/64 Final
10:00
1
2
Jaro FF 2
Jaro FF 3
Åby 9
1/64 Final
11:00
4
0
Torslanda IK 2
Azalea BK 2
Kviberg 20
1/64 Final
10:00
8
0
Lillestrøm SK 2
Utpal Shanghvi Global School
Backavallen 3
1/64 Final
09:00
2
0
Azalea BK 1
International SA
Heden 6 - Volvo
1/64 Final
10:00
1
4
Torna Hällestad IF
IK Zenith 1
Kviberg 9 A
1/64 Final
10:50
5
6
Aquamarine 2
Surte IS FK
Kviberg 9 A
1/64 Final
09:00
12
1
Torslanda IK
SS Academy/Jankidevi public school
Slättadamm 2
1/64 Final
11:00
6
5
Athletico SC 2
Särö IK
Kviberg 7 B
1/64 Final
10:50
4
5
IK Zenith 2
Värmdö IF 2
Kviberg 9 B
1/64 Final
09:50
0
11
Currie Star FC 2
Oxie SK 2
Apelsinplan 3
1/64 Final
09:00
4
5
Saltsjöbadens IF
IK Oddevold 1
Apelsinplan 3
1/64 Final
10:00
2
0
Currie Star FC 3
Currie Star FC 1
Ruddalen 4
1/64 Final
09:00
4
0
Sävedalens IF 2
Norrtulls SK
Inlag 7
1/64 Final
10:00
4
3
SG Borken e.V.
Phoenix Brazas Soccer Club
Åby 4
1/64 Final
09:50
0
1
LA Galaxy Conejo
Toronto High Park FC White
Slättadamm 4
1/64 Final
09:00
2
0
JSSL Singapore 2
Coerver Coaching Tunisie
Slättadamm 4
1/64 Final
11:00
6
1
Annebergs IF
Azalea BK 3
Kviberg 10 A
1/64 Final
11:00
6
3
F.C. Beirut
Jaro FF 1
Kviberg 7 A
1/64 Final
11:00
0
9
Villa Park Tunisia
Arsenal Soccer School Kuwait
Kviberg 4
1/64 Final
11:00
6
1
Blau-Weiß 96 Schenefeld
JSG Baden/Etelsen 3
Kviberg 10 B
1/64 Final
10:00
6
4
Romelanda UF
Munka-Ljungby IF
Kviberg 9 B
1/64 Final
09:50
8
0
IK Oddevold 2
Fatima High School
Slättadamm 2
1/64 Final
09:00
1
5
Finlandia Pallo AIF
Footgeneration FA Algarve
Åkeredsvallen 4
1/64 Final
09:50
3
2
Kubikenborgs IF Gul
Solängens BK 1
Åkeredsvallen 4
1/64 Final
12:50
2
4
KGS Wittmund 2
KGS Wittmund 1
Inlag 7
1/32 Final
11:40
4
2
IF Elfsborg
Segeltorps IF
Åby 8
1/32 Final
14:00
3
2
Sport 4 All 1
Jaro FF 3
Åby 8
1/32 Final
14:50
3
0
Thai Spirit FC
Torslanda IK 2
Åby 9
1/32 Final
14:30
3
1
Örebro Syrianska IF
Lillestrøm SK 2
Slättadamm 2
1/32 Final
11:30
6
2
Sollentuna FK
Högaborgs BK
Slättadamm 4
1/32 Final
15:50
10
2
Prep School Lions 1
Azalea BK 1
Heden 5 - GB Glace
1/32 Final
13:50
5
2
Elite Football FC
IK Zenith 1
Kviberg 4
1/32 Final
14:40
3
1
Bele Barkarby IF 2
Surte IS FK
Kviberg 9 B
1/32 Final
13:30
6
1
CEF 18 Tucuman 2
Torslanda IK
Kviberg 7 B
1/32 Final
14:50
2
1
Ukraine FC Pidshypnyk
Athletico SC 2
Kviberg 9 A
1/32 Final
14:40
10
0
Prep School Lions 3
Värmdö IF 2
Kviberg 10 B
1/32 Final
15:00
5
4
FC Connecticut Red
Oxie SK 2
Heden 5 - GB Glace
1/32 Final
13:20
2
1
Concordia Eschersheim
IK Oddevold 1
Ruddalen 4
1/32 Final
12:30
8
7
LAZ Stockerau 2
LAZ Stockerau 1
Ruddalen 4
1/32 Final
14:10
4
1
Academy Elite
Currie Star FC 3
Ruddalen 4
1/32 Final
13:40
0
2
Vejby IF
Sävedalens IF 2
Inlag 7
1/32 Final
11:30
1
4
Jönköpings Södra IF 1
Wizard FC
Inlag 7
1/32 Final
13:50
1
2
Phoenix Football Academy
SG Borken e.V.
Åby 4
1/32 Final
14:00
3
4
Fässbergs IF
Värmdö IF 1
Åby 9
1/32 Final
13:40
0
2
Hjuviks AIK
Toronto High Park FC White
Slättadamm 2
1/32 Final
11:30
2
0
Toronto High Park FC Red
Bara GIF
Slättadamm 2
1/32 Final
13:30
3
0
Euro Soccer Academy
JSSL Singapore 2
Kviberg 10 A
1/32 Final
15:00
3
4
Hoops
Annebergs IF
Heden 6 - Volvo
1/32 Final
14:50
3
1
Torns IF 2
F.C. Beirut
Kviberg 4
1/32 Final
14:50
10
9
Jonsereds IF
Arsenal Soccer School Kuwait
Kviberg 10 A
1/32 Final
15:30
1
5
Athletico SC 3
Blau-Weiß 96 Schenefeld
Kviberg 10 B
1/32 Final
13:50
6
4
Örgryte IS 2
Romelanda UF
Kviberg 7 A
1/32 Final
14:10
4
1
IFK Mariestad
IK Oddevold 2
Apelsinplan 3
1/32 Final
13:20
0
14
Saltsjöbadens IF Blå
Footgeneration FA Algarve
Apelsinplan 3
1/32 Final
10:40
0
3
JSG Baden/Etelsen 2
Kubikenborgs IF Svart
Åkeredsvallen 4
1/32 Final
14:20
3
5
Lunds BK 2
Kubikenborgs IF Gul
Kobbens IP 3
1/32 Final
16:40
0
11
KGS Wittmund 1
IF Elfsborg
Inlag 3
1/16 Final
19:00
7
6
Sport 4 All 1
Thai Spirit FC
Åby 4
1/16 Final
18:10
3
4
Örebro Syrianska IF
Sollentuna FK
Slättadamm 2
1/16 Final
19:40
6
2
Prep School Lions 1
Elite Football FC
Kviberg 9 B
1/16 Final
18:30
1
0
Bele Barkarby IF 2
CEF 18 Tucuman 2
Kviberg 4
1/16 Final
19:40
4
2
Ukraine FC Pidshypnyk
Prep School Lions 3
Kviberg 10 B
1/16 Final
19:40
4
3
FC Connecticut Red
Concordia Eschersheim
Kobbens IP 3
1/16 Final
18:00
1
2
LAZ Stockerau 2
Academy Elite
Kobbens IP 3
1/16 Final
17:30
1
0
Sävedalens IF 2
Wizard FC
Inlag 3
1/16 Final
19:05
3
5
SG Borken e.V.
Värmdö IF 1
Åby 9
1/16 Final
18:10
0
2
Toronto High Park FC White
Toronto High Park FC Red
Slättadamm 4
1/16 Final
19:00
3
0
Euro Soccer Academy
Annebergs IF
Slättadamm 4
1/16 Final
19:20
3
2
Torns IF 2
Jonsereds IF
Kviberg 4
1/16 Final
19:40
10
1
Blau-Weiß 96 Schenefeld
Örgryte IS 2
Kviberg 9 A
1/16 Final
18:50
1
3
IFK Mariestad
Footgeneration FA Algarve
Kobbens IP 3
1/16 Final
18:10
1
5
Kubikenborgs IF Svart
Kubikenborgs IF Gul
Åkeredsvallen 4
1/16 Final
08:00
1
0
IF Elfsborg
Sport 4 All 1
Kviberg 9 A
1/8 Final
08:00
3
1
Sollentuna FK
Prep School Lions 1
Kviberg 9 B
1/8 Final
08:00
0
3
Bele Barkarby IF 2
Ukraine FC Pidshypnyk
Kviberg 10 A
1/8 Final
08:00
4
1
FC Connecticut Red
Academy Elite
Kviberg 10 B
1/8 Final
08:50
3
0
Sävedalens IF 2
Värmdö IF 1
Kviberg 9 A
1/8 Final
08:50
0
1
Toronto High Park FC Red
Euro Soccer Academy
Kviberg 9 B
1/8 Final
08:50
0
7
Torns IF 2
Blau-Weiß 96 Schenefeld
Kviberg 10 A
1/8 Final
08:50
7
1
Footgeneration FA Algarve
Kubikenborgs IF Gul
Kviberg 10 B
1/8 Final
12:40
3
1
IF Elfsborg
Sollentuna FK
Heden 5 - GB Glace
1/4 Final
12:40
4
1
Ukraine FC Pidshypnyk
FC Connecticut Red
Heden 6 - Volvo
1/4 Final
13:30
4
5
Sävedalens IF 2
Euro Soccer Academy
Heden 5 - GB Glace
1/4 Final
13:30
1
6
Blau-Weiß 96 Schenefeld
Footgeneration FA Algarve
Heden 6 - Volvo
1/4 Final
18:30
3
1
IF Elfsborg
Ukraine FC Pidshypnyk
Heden 5 - GB Glace
Semi final
18:30
2
4
Euro Soccer Academy
Footgeneration FA Algarve
Heden 6 - Volvo
Semi final
Final
11:30
5
6
IF Elfsborg
Footgeneration FA Algarve
Heden 6 - Volvo
Final