Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Favorited Make favorite First Mobile Sports Academy B18

Lagnamn First Mobile Sports Academy
Tröjfärger Röd / Vit / Röd
Åldersklass Boys 18
Grupp Grupp 9
Land Kanada
 
 

5 matcher spelade

Mål


Om First Mobile Sports Academy

Förutom First Mobile Sports Academy spelade också 130 andra lag från 26 olika länder i Boys 18. De var uppdelade i 31 olika grupper, varav First Mobile Sports Academy började i Grupp 9 tillsammans med FC Preußen Espelkamp, Team Tommerup och Årsunda IF.

First Mobile Sports Academy tog sig vidare till Play off B efter att ha hamnat på 3:e plats i Grupp 9. Därefter tog de sig till 1/16 Final, men förlorade den mot Ordin FC 2 med 0-2. I finalen slog Project Playground FC FK Lillehammer och vann därmed hela Play off B i Boys 18.

Lägg in på er sida

Kopiera denna HTML-kod till er sida:

Hälsningar till First Mobile Sports Academy

Matcher

Grupp 9

    Lag P W D L F A +/-  Pts  
1 Årsunda IF 3 3 0 0 8 0 (8) 9
2 FC Preußen Espelkamp 3 2 0 1 9 3 (6) 6
3 First Mobile Sports Academy 3 1 0 2 2 7 (-5) 3
4 Team Tommerup 3 0 0 3 2 11 (-9) 0
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Målskillnad (inbördes möten)
  6. Gjorda mål (inbördes möten)
P = Played, W = Won, D = Draw, L = Lost,
F = Goals for, A = Goals against, +/- = Goal difference, Pts = Points

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
First Mobile Sports Academy Team Tommerup 2 1 14:40 Ruddalen 1 B18 Grp 9   17006507 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
FC Preußen Espelkamp First Mobile Sports Academy 5 0 09:00 Ruddalen 2 B18 Grp 9   18006600 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Årsunda IF First Mobile Sports Academy 1 0 14:30 Ruddalen 1 B18 Grp 9   19006507 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
First Mobile Sports Academy VfR Bachem 4 0 15:00 Kobbens IP 2 B18 Play off B 1/32 Final   20014007 INFO
First Mobile Sports Academy Ordin FC 2 0 2 19:35 Kobbens IP 2 B18 Play off B 1/16 Final   20014010 INFO
Gothia Cup is using