Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Breidablik

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Breidablik 1 Gefle IF 1 6 0 08:00 Åkeredsvallen 2 G14 Grp 5   17006300 INFO
Breidablik 2 Hittarps IK 0 1 08:50 Ruddalen 5 G14 Grp 6   17012601 INFO
Håbo FF Breidablik 1 0 7 12:50 Apelsinplan 2 G14 Grp 5   17013705 INFO
Breidablik 5 Dalby GIF 0 1 13:40 Grimbo 1 B14 Grp 41   17007306 INFO
Breidablik 2 Skultorps IF 0 3 13:50 Grimbo 2 B14 Grp 36   17007406 INFO
Breidablik 4 Hoby GIF 0 0 13:50 Slättadamm 1 B14 Grp 40   17006906 INFO
Breidablik 3 IFK Haninge 1 7 14:40 Sälöfjordsplan 1 B14 Grp 38   17007707 INFO
Breidablik 1 Stuvsta IF 4 0 15:20 Tuvevallen 2 B14 Grp 34   17008108 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
SC Vier- und Marschlande Hamburg Breidablik 5 2 1 12:50 Sälöfjordsplan 2 B14 Grp 41   18007804 INFO
Holler Utánpótlás Nevelési és Felnőtt Club Breidablik 2 2 0 12:50 Krokängsplan B14 Grp 36   18008204 INFO
Lillestrøm SK Breidablik 3 3 0 12:50 Tuvevallen 2 B14 Grp 38   18008104 INFO
Oppsal IF 2 Breidablik 4 3 1 14:30 Grimbo 3 B14 Grp 40   18007506 INFO
FC Kuusysi 2 Breidablik 2 0 7 14:30 Ruddalen 5 G14 Grp 6   18012606 INFO
Go-Pro Sports Breidablik 1 0 2 14:30 Backavallen 1 B14 Grp 34   18012706 INFO
IFK Osby Breidablik 1 0 4 17:20 Apelsinplan 2 G14 Grp 5   18013709 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
BK Häcken 1 Breidablik 5 7 0 10:00 Slättadamm 1 B14 Grp 41   19006902 INFO
Kareby IS Breidablik 1 0 4 10:00 Backavallen 2 B14 Grp 34   19012802 INFO
BK Häcken 2 Breidablik 3 2 0 10:00 Slättadamm 3 B14 Grp 38   19007102 INFO
Stenungsunds IF Breidablik 2 1 3 10:00 Tuvevallen 1 B14 Grp 36   19008002 INFO
IFK Göteborg Breidablik 4 11 0 10:50 Grimbo 3 B14 Grp 40   19007503 INFO
Stocksunds IF Breidablik 2 1 1 11:40 Åkeredsvallen 1 G14 Grp 6   19006204 INFO
FC Kuusysi 1 Breidablik 1 0 2 11:40 Kobbens IP 1 G14 Grp 5   19013904 INFO
Breidablik 2 Kullavik IF 3 2 16:50 Krokängsplan B14 Play off B 1/64 Final   19008209 INFO
Breidablik 4 Breidablik 3 1 0 17:30 Backavallen 2 B14 Play off B 1/64 Final   19012810 INFO
Breidablik 4 Breidablik 3 1 0 17:30 Backavallen 2 B14 Play off B 1/64 Final   19012810 INFO
Sollentuna FK P03 Viby Breidablik 5 2 1 17:40 Krokängsplan B14 Play off B 1/64 Final   19008210 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Breidablik 1 Dalkurd FF 2 0 08:00 Slättadamm 1 B14 Play off A 1/32 Final   20006900 INFO
Breidablik 2 Gefle IF 2 2 1 08:00 Kobbens IP 2 G14 Play off A 1/32 Final   20014000 INFO
Breidablik 4 Anderslövs BoIK 0 4 10:10 Sälöfjordsplan 1 B14 Play off B 1/32 Final   20007702 INFO
Stuvsta IF Breidablik 2 0 1 11:00 Grimbo 2 B14 Play off B 1/32 Final   20007403 INFO
CEF 18 Tucuman 1 Breidablik 1 1 2 12:10 Kviberg 5 B14 Play off A 1/16 Final   20002004 INFO
IF Böljan Breidablik 2 3 1 13:20 Ruddalen 5 G14 Play off A 1/16 Final   20012605 INFO
Breidablik 1 Mariehem SK 4 0 13:50 Kviberg 24 G14 Play off A 1/16 Final   20009306 INFO
Breidablik 1 IFK Haninge 3 2 16:20 Kviberg 2 B14 Play off A 1/8 Final   20001508 INFO
Upsala IF 1 Breidablik 2 5 4 P 17:20 Backavallen 2 B14 Play off B 1/16 Final   20012809 INFO
Breidablik 1 IF Böljan 4 0 18:10 Kviberg 12 G14 Play off A 1/8 Final   20002709 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Bollstanäs SK 1 Breidablik 1 1 0 10:20 SKF Arena B14 Play off A 1/4 Final   21000202 INFO
Bollstanäs SK Breidablik 1 2 3 10:30 Bravida Arena G14 Play off A 1/4 Final   21013202 INFO
AIK FF Breidablik 1 2 1 18:00 Överåsvallen G14 Play off A Semifinal   21001107 INFO
Gothia Cup is using