Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2018 här.

Prep School Pumas

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep School Pumas 3 Aquamarine 2  9 0 09:50 Kviberg 9 A B12 Grp 21   17011401  
Prep School Pumas 2 Academy 3 8 09:50 Kviberg 10 A B12 Grp 25   17013001 INFO
Prep School Pumas 1 Torna Hällestad IF 8 0 10:40 Kviberg 10 B B11 Grp 18   17013102 INFO
Prep School Pumas 1 IF Brommapojkarna P05 -17 6 1 12:20 Kviberg 20 B12 Grp 26   17003504 INFO
Gamla Upsala SK Prep School Pumas 0 8 13:50 Kviberg 19 B14 Grp 23   17003405 INFO
Prep School Pumas 1 FK Lillehammer 3 2 0 14:10 Bergsjövallen 3 B13 Grp 15   17004605 INFO
Prep School Pumas 2 Sel RED 3 0 WO 14:30 Kviberg 3 B13 Grp 22   17001606  
Prep School Pumas 2 IFK Stocksund P06 2 1 4 15:40 Kviberg 9 B B11 Grp 19   17011508 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Hoops Prep School Pumas 1 0 4 09:50 Kviberg 10 A B12 Grp 26   18013001 INFO
Athletico SC 2 Prep School Pumas 2 0 7 09:50 Kviberg 9 A B12 Grp 25   18011401 INFO
FK Lillehammer 2 Prep School Pumas 2 0 3 11:00 Gamlestadsvallen 2 B13 Grp 22   18011602 INFO
SV Rugenbergen Prep School Pumas 1 0 1 11:00 Kviberg 18 B13 Grp 15   18003302  
USM Senlis 1 Prep School Pumas 2 5 0 11:30 Kviberg 20 B11 Grp 19   18003503 INFO
Specifique FA Tunisia 2 Prep School Pumas 1 0 1 13:10 Kviberg 9 B B11 Grp 18   18011505 INFO
Prep School Pumas FORCE North Soccer Club 1 1 14:30 Kviberg 17 B14 Grp 23   18003206  
Efthymiades FA Prep School Pumas 3 7 3 16:30 Kviberg 4 B12 Grp 21   18001809  

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IK Zenith 2 Prep School Pumas 1 1 2 08:00 Kviberg 9 B B12 Grp 26   19011500 INFO
Jonsereds IF Prep School Pumas 3 0 10 08:50 Kviberg 10 A B12 Grp 21   19013001 INFO
Romelanda UF Prep School Pumas 2 2 7 09:40 Kviberg 9 A B12 Grp 25   19011402 INFO
Stureby SK Prep School Pumas 1 4 10:00 Kviberg 13 B14 Grp 23   19002802 INFO
IF Brommapojkarna Prep School Pumas 2 3 0 10:50 Bergsjövallen 3 B13 Grp 22   19004600 INFO
Solängens BK Prep School Pumas 1 1 6 10:50 Bergsjövallen 2 B13 Grp 15   19004502 INFO
IK Kongahälla 1 Prep School Pumas 1 0 4 11:20 Kviberg 10 A B11 Grp 18   19013004 INFO
Backatorp IF 2 Prep School Pumas 2 5 1 12:10 Kviberg 4 B11 Grp 19   19001805  
Prep School Pumas 2 Regents Park FC 8 2 13:50 Kviberg 4 B12 Play off A 1/64 Final   19001807  
Prep School Pumas 1 Makati FC 2 4 0 14:50 Kviberg 4 B12 Play off A 1/32 Final   19001808  
Prep School Pumas 3 ACOS Treviglio 2 5 1 15:40 Kviberg 10 B B12 Play off A 1/64 Final   19013109 INFO
Sollentuna FK 1 Prep School Pumas 2 4 1 17:20 Kviberg 11 B13 Play off A 1/64 Final   19002610  
Prep School Lions 2 Prep School Pumas 2 2 4 18:00 Kviberg 20 B12 Play off A 1/32 Final   19003511 INFO
Prep School Pumas 1 IFK Stocksund P06 2 4 0 18:50 Kviberg 10 B B11 Play off A 1/32 Final   19013112 INFO
Prep School Pumas Lerums IS 2 0 18:50 Kviberg 2 B14 Play off A 1/64 Final   19001511 INFO
CEF 18 Tucuman 1 Prep School Pumas 3 9 2 19:40 Kviberg 10 A B12 Play off A 1/32 Final   19013013 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Partille IF Prep School Pumas 4 2 08:00 Lemmingvallen 2 B14 Play off A 1/32 Final   20013400 INFO
Prep School Pumas 2 SC Nienstedten 2 8 09:00 Kviberg 20 B12 Play off A 1/16 Final   20003501 INFO
Prep School Pumas 1 Backatorp IF 1 0 2 09:00 Kviberg 10 A B11 Play off A 1/16 Final   20013001 INFO
Prep School Pumas 1 Hovås-Billdal IF 1 0 1 09:00 Kviberg 11 B13 Play off A 1/32 Final   20002601 INFO
Dalkurd FF Prep School Pumas 1 8 0 10:00 Kviberg 4 B12 Play off A 1/16 Final   20001802  
Prep School Lions 4 Prep School Pumas 2 1 4 11:50 Kviberg 20 B11 Play off B 1/32 Final   20003504 INFO
IK Kongahälla 1 Prep School Pumas 2 1 2 17:00 Kviberg 10 B B11 Play off B 1/16 Final   20013109 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Prep School Pumas 2 Blau-Weiß 96 Schenefeld 1 4 1 09:40 Kviberg 10 A B11 Play off B 1/8 Final   21013002 INFO
Prep School Pumas 2 Valois es 1 7 5 P 15:10 Heden 6 B11 Play off B 1/4 Final   21000608 INFO
Onsala BK 2 Prep School Pumas 2 1 4 19:30 Heden 6 B11 Play off B Semifinal   21000612 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Gauldal Fotballklubb Prep School Pumas 2 1 5 12:40 Heden 6 B11 Play off B Final   22000503 INFO
Gothia Cup is using