Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Scandia United SA

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Viggbyholm/Erikslund Scandia United SA 0 1 08:00 Apelsinplan 1 G14 Grp 7   17013600 INFO
Göteborgs DFF Scandia United SA 3 1 09:00 Kobbens IP 1 G18 Grp 5   17013901  
Scandia United SA Laholms FK 3 0 11:40 Åkeredsvallen 3 B15 Grp 8   17006404 INFO
Scandia United SA IFK Trelleborg 4 1 12:50 Ruddalen 1 G15 Grp 5   17006505 INFO
Scandia United SA Pro Direct Soccer Academy 0 7 13:50 Ruddalen 2 B18 Grp 5   17006606 INFO
Scandia United SA IF Lödde 2 0 1 13:50 Kobbens IP 2 B14 Grp 9   17014006 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
USCH Scandia United SA 1 2 09:00 Kobbens IP 2 B18 Grp 5   18014000 INFO
Scandia United SA Alemannia Aachen 2 2 09:00 Åkeredsvallen 3 G18 Grp 5   18006400 INFO
Walddörfer SV Scandia United SA 2 4 13:40 Ruddalen 1 B14 Grp 9   18006505 INFO
Scandia United SA Stryn 0 4 14:30 Apelsinplan 1 G14 Grp 7   18013606 INFO
Pro Direct Soccer Academy Scandia United SA 0 1 15:20 Åkeredsvallen 3 B15 Grp 8   18006407 INFO
IF Böljan Scandia United SA 0 0 15:30 Ruddalen 2 G15 Grp 5   18006607 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IF Brommapojkarna Scandia United SA 3 4 08:00 Åkeredsvallen 3 G15 Grp 5   19006400 INFO
Kungsladugårds BK Scandia United SA 2 2 08:00 Apelsinplan 2 B15 Grp 8   19013700 INFO
Storvreta IK Scandia United SA 1 1 10:50 Åkeredsvallen 1 B14 Grp 9   19006203 INFO
Gefle IF 2 Scandia United SA 3 2 11:50 Ruddalen 1 G14 Grp 7   19006504 INFO
Hovås-Billdal IF Scandia United SA 1 0 13:30 Åkeredsvallen 2 B18 Grp 5   19006306 INFO
Ope IF Scandia United SA 0 1 13:30 Kobbens IP 2 G18 Grp 5   19014006 INFO
Scandia United SA Södra Skärgården IK 3 0 17:30 Åkeredsvallen 2 B14 Play off B 1/64 Final   19006310 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Eskilsminne IF Scandia United SA 4 0 09:00 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) G18 Play off A 1/16 Final   20013301 INFO
Scandia United SA Falköpings KIK 5 3 P 10:00 Kobbens IP 1 G15 Play off A 1/32 Final   20013902 INFO
IF Lödde 1 Scandia United SA 1 0 10:10 Apelsinplan 2 B14 Play off B 1/32 Final   20013702 INFO
Scandia United SA Åtvidabergs FF 3 0 12:30 Öisgården G14 Play off B 1/16 Final   20010905 INFO
LKG-SKF Scandia United SA 5 3 P 13:50 Heden 4 B15 Play off A 1/32 Final   20000405 INFO
Scandia United SA Mutiny FC 1 9 14:20 Åkeredsvallen 3 G15 Play off A 1/16 Final   20006406 INFO
Scandia United SA Ordin FC 2 4 6 P 15:00 Ruddalen 2 B18 Play off B 1/32 Final   20006606 INFO
Scandia United SA Håbo FF 2 0 17:10 Guldheden Södra G14 Play off B 1/8 Final   20000809 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Onsala BK 1 Scandia United SA 0 2 11:40 Kviberg 3 G14 Play off B 1/4 Final   21001603 INFO
Austin Lonestars Scandia United SA 4 0 16:40 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) G14 Play off B Semifinal   21013307 INFO
Gothia Cup is using