Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

FC Connecticut

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
AIK FF F04A FC Connecticut 0 0 08:00 Ruddalen 5 G13 Grp 3   17012600 INFO
Prep School Lions 4 FC Connecticut Red 4 3 09:50 Kviberg 9 B B12 Grp 22   17011501 INFO
FC Connecticut Villastadens IF 1 1 09:50 Överåsvallen G18 Grp 2   17001101 INFO
FC Connecticut Lerums IS 3 1 09:50 Kviberg 20 G12 Grp 6   17003501 INFO
FC Connecticut Piteå IF DFF 1 2 11:40 Åby 10 G15 Grp 25   17011304 INFO
FK Karlskrona 2 FC Connecticut 4 1 13:50 Bergsjövallen 2 B14 Grp 14   17004504 INFO
BV Werther FC Connecticut Blue 2 3 15:30 Åby 9 B12 Grp 37   17011209 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IL Vestbyen FC Connecticut 0 3 09:00 Heden 3 G18 Grp 2   18000300 INFO
FC Connecticut Blue Fässbergs IF 2 0 11:30 Åby 4 B12 Grp 37   18010303 INFO
Kullavik IF 2 FC Connecticut 2 2 12:20 Kviberg 10 B G12 Grp 6   18013104 INFO
FC Connecticut Åsa IF 0 0 14:30 Åkeredsvallen 3 G13 Grp 3   18006406 INFO
FC Connecticut Tynecastle Football Club 0 2 14:30 Kviberg 25 B14 Grp 14   18012506  
Remsle UIF FC Connecticut 0 6 15:20 Åby 10 G15 Grp 25   18011307 INFO
FC Connecticut Red Solängens BK 2 4 2 16:30 Kviberg 9 A B12 Grp 22   18011409 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
FC Connecticut Red JSG Baden/Etelsen 3 5 5 08:50 Kviberg 10 B B12 Grp 22   19013101 INFO
FC Connecticut Blue Jaro FF 3 5 0 09:40 Åby 4 B12 Grp 37   19010302 INFO
Enskede IK FC Connecticut 0 2 10:00 Gamlestadsvallen 1 B14 Grp 14   19004102 INFO
FC Connecticut IFK Nyköping 5 0 12:30 Åkeredsvallen 1 G13 Grp 3   19006205 INFO
Landvetter IF 1 FC Connecticut 1 1 14:30 Mossens IP G18 Grp 2   19000707 INFO
Lokomotiv Sofia FC Connecticut Blue 1 0 14:50 Åby 9 B12 Play off A 1/32 Final   19011208 INFO
Smedby AIS 1 FC Connecticut 0 3 15:40 Åby 2 G15 Grp 25   19010108 INFO
Stureby SK 1 FC Connecticut 3 0 16:40 Kviberg 10 B G12 Grp 6   19013110  
FC Connecticut SKF India 3 1 17:30 Kviberg 19 B14 Play off B 1/64 Final   19003410 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IFK Göteborg FC Connecticut 5 6 P 08:00 Mossens IP G18 Play off A 1/16 Final   20000700 INFO
FC Connecticut IK Zenith 1 3 09:00 Kviberg 9 A G12 Play off A 1/16 Final   20011401 INFO
IF Brommapojkarna FC Connecticut 2 1 09:00 Kobbens IP 2 G13 Play off A 1/16 Final   20014001 INFO
FC Connecticut Monifieth Athletic FC 2 4 P 10:50 Kviberg 11 B14 Play off B 1/32 Final   20002603 INFO
FC Connecticut Lyn Fotball 0 3 13:30 Tuvevallen 1 G18 Play off A 1/8 Final   20008005 INFO
FC Connecticut Södra Sandby IF 4 2 P 14:10 Frejaplan G15 Play off A 1/16 Final   20010706 INFO
FC Connecticut Red Oxie SK 2 5 4 15:00 Heden 5 B12 Play off B 1/32 Final   20000508 INFO
FC Connecticut Red Concordia Eschersheim 4 3 19:40 Kobbens IP 3 B12 Play off B 1/16 Final   20014112 INFO
Smedby AIS 2 FC Connecticut 0 4 20:10 Åby 1 G15 Play off A 1/8 Final   20010011 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
FC Connecticut Red Academy Elite 4 1 08:00 Kviberg 10 B B12 Play off B 1/8 Final   21013100 INFO
FC Connecticut Enskede IK 1 0 1 11:40 Valhalla IP G15 Play off A 1/4 Final   21001003 INFO
Ukraine FC Pidshypnyk FC Connecticut Red 4 1 12:40 Heden 6 B12 Play off B 1/4 Final   21000605 INFO
Gothia Cup is using