Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

GAIS

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
SK Sprint-Jeløy 2 GAIS 0 9 10:50 Inlag 4 B18 Grp 31   17008602 INFO
GAIS Roanoke Star 4 0 10:50 Överåsvallen B16 Grp 4   17001102 INFO
Staffanstorps GIF GAIS 2 3 13:00 Åby 4 B12 Grp 38   17010306 INFO
Helsingborgs IF GAIS 4 1 13:40 Grimbo 4 B15S Grp 4   17007605 INFO
GAIS Austin Lonestars 1 0 14:40 Kviberg 22 B13 Grp 10   17003706 INFO
GAIS JSSL Singapore 2 1 15:20 Krokängsplan B14 Grp 43   17008208 INFO
GAIS LFA Singapore 1 0 0 16:30 Kviberg 10 B B11 Grp 2   17013109 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
IFK Falköping FF 2 GAIS 0 2 09:00 Gröna Vallen B16 Grp 4   18014200 INFO
GAIS SG Borken e.V. 3 1 09:50 Åby 4 B12 Grp 38   18010301 INFO
GAIS Vasalunds IF 2 1 10:00 Grimbo 4 B15S Grp 4   18007601 INFO
GAIS Staffanstorp United 2 3 0 10:00 Inlag 8 B18 Grp 31   18009001 INFO
Enebybergs IF 1 GAIS 0 2 12:50 Kviberg 11 B13 Grp 10   18002604  
Anderslövs BoIK GAIS 0 5 13:40 Slättadamm 1 B14 Grp 43   18006905 INFO
GAIS Jaro FF 1 4 2 14:50 Åby 4 B12 Grp 38   18010307 INFO
IF Brommapojkarna P06 1 GAIS 4 0 18:10 Heden 6 B11 Grp 2   18000611 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Sport 4 All 1 GAIS 1 2 08:00 Åby 4 B12 Grp 38   19010300 INFO
GAIS FC Neumünster Zürich 2 1 09:00 Heden 4 B16 Grp 4   19000401 INFO
GAIS IK Zenith 3 0 10:50 Backavallen 2 B14 Grp 43   19012803 INFO
GAIS Euro Soccer Academy 3 5 11:40 Lemmingvallen 2 B13 Grp 10   19013404 INFO
GAIS Bilkent Laboratory & International School 11 1 12:10 Heden 5 B11 Grp 2   19000505 INFO
GAIS Soltau, MTV 6 1 12:30 Inlag 2 B18 Grp 31   19008405 INFO
GAIS Jönköpings Södra IF 5 3 14:30 Bravida Arena B15S Grp 4   19013206 INFO
GAIS Sport 4 All 2 1 0 17:10 Åby 4 B12 Play off A 1/32 Final   19010309 INFO
Cantolao, AD GAIS 2 0 17:20 Heden 5 B11 Play off A 1/32 Final   19000511 INFO
GAIS Oppsal IF 2 13 0 17:30 Grimbo 2 B14 Play off A 1/64 Final   19007410 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
GAIS BK Häcken 1 2 1 08:00 Krokängsplan B14 Play off A 1/32 Final   20008200 INFO
Pumas Oro Monterrey GAIS 1 0 08:50 Kviberg 13 B13 Play off A 1/32 Final   20002801 INFO
GAIS Lizzy Football Club 1 4 09:00 Åby 8 B12 Play off A 1/16 Final   20011101 INFO
GAIS Guildford County School 4 0 11:00 Inlag 6 B18 Play off A 1/32 Final   20008803 INFO
GAIS Miramar United Elite 4 0 12:00 Slottskogsvallen B16 Play off A 1/32 Final   20000904 INFO
GAIS IFK Haninge 0 1 12:20 Grimbo 3 B14 Play off A 1/16 Final   20007504 INFO
GAIS BK Forward 0 3 15:50 Bravida Arena B15S Play off B 1/4 Final   20013206 INFO
Staffanstorp United 1 GAIS 1 2 16:50 Inlag 10 B18 Play off A 1/16 Final   20009209 INFO
GAIS FC Golden State 1 0 18:20 Sälöfjordsplan 2 B16 Play off A 1/16 Final   20007810 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
GAIS Fjolnir 1 2 0 08:00 Kviberg 2 B16 Play off A 1/8 Final   21001500 INFO
GAIS Lørenskog IF 1 0 09:10 Heden 4 B18 Play off A 1/8 Final   21000401 INFO
VfL Westercelle GAIS 0 1 P 13:40 SKF Arena B16 Play off A 1/4 Final   21000205 INFO
GAIS Lerums IS 4 3 P 15:30 Heden 4 B18 Play off A 1/4 Final   21000405 INFO
GAIS V. Frölunda IF 0 4 18:50 SKF Arena B16 Play off A Semifinal   21000209 INFO
GAIS Entente Sannois Saint Gratien 2 3 20:00 SKF Arena B18 Play off A Semifinal   21000210 INFO
Gothia Cup is using