Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

Enskede IK

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
SK Haugar Enskede IK 0 9 10:40 Bergsjövallen 1 G18 Grp 9   17004402  
Hovås-Billdal IF Enskede IK 2 6 0 10:50 Kviberg 23 G15 Grp 16   17003802 INFO
Sävedalens IF 1 Enskede IK 1 1 4 12:40 Kviberg 22 G15 Grp 17   17003704 INFO
Enskede IK Qviding FIF 1 4 16:20 Härlanda 1 G18 Grp 9   17009808 INFO
Enskede IK BK Häcken 10 0 16:30 Heden 6 G11 Grp 4   17000609 INFO
Reading Rage Enskede IK 1 7 16:40 Kortedalavallen B15 Grp 29   17004208 INFO
Tynecastle Football Club Enskede IK 1 0 16:50 Kviberg 5 B14 Grp 14   17002008 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Enskede IK 2 Stabæk Fotball 1 0 8 10:00 Kviberg 15 G15 Grp 16   18003001 INFO
Enskede IK Eskilsminne IF 1 4 11:00 Härlanda 2 G18 Grp 9   18011002 INFO
Enskede IK 1 CA Intercups Mexico 4 0 11:50 Kviberg 11 G15 Grp 17   18002603  
Enskede IK FK Karlskrona 2 0 11 13:40 Kviberg 21 B14 Grp 14   18003605  
Enskede IK Piao Pires FC 2 0 16:30 Kviberg 23 G18 Grp 9   18003808 INFO
Enskede IK HUS 5 0 16:30 Kviberg 5 B15 Grp 29   18002008 INFO
MKS Olimpia Szczecin Enskede IK 2 1 17:20 Heden 5 G11 Grp 4   18000510 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Enskede IK Tynecastle Football Club 4 1 08:00 Gamlestadsvallen 1 B15 Grp 29   19004100 INFO
Enskede IK FC Connecticut 0 2 10:00 Gamlestadsvallen 1 B14 Grp 14   19004102 INFO
Enskede IK Åre SLK 8 1 14:40 Kviberg 21 B15 Play off A 1/64 Final   19003607 INFO
Kullabygdens DFF 1 Enskede IK 1 1 4 15:20 Härlanda 2 G15 Grp 17   19011008 INFO
Lira BK Gul Enskede IK 2 1 1 15:40 Kviberg 22 G15 Grp 16   19003708 INFO
Ordin FC Enskede IK 2 0 15:50 Bergsjövallen 3 B14 Play off B 1/64 Final   19004604 INFO
Enskede IK Sävedalens IF 1 0 18:20 Heden 5 G11 Grp 4   19000512 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Enskede IK 1 Lillehammer KFK 1 5 1 10:00 Kviberg 12 G15 Play off A 1/32 Final   20002702 INFO
AIK FF F06 Akademi Enskede IK 5 6 P 10:40 Heden 6 G11 Play off A 1/4 Final   20000603 INFO
IFK Kristinehamn Enskede IK 4 1 12:10 Kviberg 14 B15 Play off A 1/32 Final   20002904 INFO
AS Saint Jacques Foot Enskede IK 1 0 2 14:20 Kviberg 5 G15 Play off A 1/16 Final   20002006 INFO
Enskede IK Ploërmel FC 7 0 14:20 Kobbens IP 1 G18 Play off B 1/16 Final   20013906 INFO
IFK Umeå Enskede IK 2 4 3 P 15:20 Kviberg 18 G15 Play off B 1/32 Final   20003307 INFO
Enskede IK Saltsjöbadens IF 1 5 17:30 Heden 5 G11 Play off A Semifinal   20000511 INFO
Ryerson SC 02 Girls Enskede IK 1 1 6 19:00 Härlanda 1 G15 Play off A 1/8 Final   20009811 INFO
Enskede IK Ope IF 3 0 19:00 Ruddalen 1 G18 Play off B 1/8 Final   20006510 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
FC Connecticut Enskede IK 1 0 1 11:40 Valhalla IP G15 Play off A 1/4 Final   21001003 INFO
Assi IF Enskede IK 0 2 11:40 Härlanda 2 G18 Play off B 1/4 Final   21011003 INFO
Arentorp Helås FK Enskede IK 2 4 16:40 Kviberg 15 G18 Play off B Semifinal   21003005  
Enskede IK 1 FC Djursholm 1 3 P 16:40 Överåsvallen G15 Play off A Semifinal   21001106 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Alemannia Aachen Enskede IK 1 3 10:20 SKF Arena G18 Play off B Final   22000201 INFO
Gothia Cup is using