Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2018 här.

Örgryte IS

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Örgryte IS 1 Stern Kaulsdorf, SG 4 1 09:40 Åby 9 B11 Grp 25   17011202 INFO
Örgryte IS Palo Alto Soccer Club 3 0 09:50 Öisgården B18 Grp 2   17010901 INFO
IF Brommapojkarna Örgryte IS 6 0 11:20 Grimbo 4 B15S Grp 5   17007603 INFO
Örgryte IS 1 CEF 18 Tucuman 2 1 1 12:20 Kviberg 10 A B12 Grp 17   17013004 INFO
Örgryte IS Guernsey Schools 6 0 12:50 Öisgården B16 Grp 5   17010904 INFO
Järna SK Örgryte IS 0 5 14:00 Heden 5 G12 Grp 2   17000506 INFO
Örgryte IS Diamond FC 5 0 14:40 Öisgården B14 Grp 3   17010906 INFO
Örgryte IS 2 Diamond FC 0 2 15:40 Kviberg 10 A B12 Grp 16   17013008 INFO
Örgryte IS 2 Ukraine FC Pidshypnyk 3 2 15:40 Kviberg 4 B11 Grp 13   17001808  

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Ishavsbyen FK Örgryte IS 0 9 09:00 Öisgården B18 Grp 2   18010900 INFO
Örgryte IS JSSL Singapore 1 0 09:00 Heden 6 G12 Grp 2   18000600 INFO
Kvarnby IK Örgryte IS 1 4 10:00 Öisgården B16 Grp 5   18010901 INFO
Örgryte IS Trelleborgs FF 1 5 10:00 Bravida Arena B15S Grp 5   18013201 INFO
Torna Hällestad IF Örgryte IS 2 0 9 10:40 Kviberg 20 B12 Grp 16   18003502 INFO
Gauldal Fotballklubb Örgryte IS 1 2 2 12:20 Åby 8 B11 Grp 25   18011104 INFO
Sickla IF Örgryte IS 0 9 13:40 Öisgården B14 Grp 3   18010905 INFO
Örgryte IS Hei IL 1 1 1 14:00 Heden 5 G12 Grp 2   18000506 INFO
IFK Stocksund P06 1 Örgryte IS 2 5 2 14:50 Kviberg 4 B11 Grp 13   18001807  
V. Ingelstad IS Örgryte IS 1 0 1 15:40 Kviberg 9 B B12 Grp 17   18011508 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Örgryte IS 2 Prep School Lions 2 0 3 08:50 Kviberg 9 B B12 Grp 16   19011501 INFO
Örgryte IS 1 JSC Pitray-Olier Paris Red 8 0 09:40 Åby 9 B11 Grp 25   19011202 INFO
Örgryte IS 1 Villa Park Tunisia 19 1 09:40 Kviberg 10 A B12 Grp 17   19013002 INFO
Örgryte IS Cajamar Esporte 1 1 10:00 SKF Arena B14 Grp 3   19000202 INFO
Örgryte IS SA United SC 8 0 10:50 Öisgården B16 Grp 5   19010903 INFO
Örgryte IS 2 Foxes FC Black 5 1 12:10 Kviberg 9 A B11 Grp 13   19011405 INFO
Örgryte IS ACBB Paris 2 1 13:30 Öisgården B18 Grp 2   19010906 INFO
Örgryte IS IFK Norrköping 0 2 15:40 Bravida Arena B15S Grp 5   19013207 INFO
Jitex Mölndal BK 2 Örgryte IS 0 1 15:40 Heden 6 G12 Grp 2   19000609 INFO
Örgryte IS 1 ACOS Treviglio 1 1 3 15:40 Kviberg 20 B12 Play off A 1/32 Final   19003509 INFO
Örgryte IS 1 Nadur Youngsters FC 8 1 15:50 Åby 9 B11 Play off A 1/32 Final   19011209 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Huddinge IF Örgryte IS 0 3 08:00 Grimbo 4 B15S Play off B 1/8 Final   20007600 INFO
Örgryte IS 1 FC Djursholm 1 2 3 08:00 Åby 8 B11 Play off A 1/16 Final   20011100 INFO
Örgryte IS Vejby IF 2 0 08:00 Åby 4 G12 Play off A 1/16 Final   20010300 INFO
Staffanstorps GIF 1 Örgryte IS 0 6 08:00 SKF Arena B14 Play off A 1/32 Final   20000200 INFO
Santa Fe Örgryte IS 0 1 11:20 SKF Arena B16 Play off A 1/32 Final   20000203 INFO
Örgryte IS 2 F.C. Beirut 12 0 11:50 Kviberg 7 B B11 Play off B 1/32 Final   20012303 INFO
KFV Segeberg Örgryte IS 6 0 12:30 Åby 9 G12 Play off A 1/8 Final   20011205 INFO
IF Elfsborg Örgryte IS 2 1 12:40 Åby 2 B14 Play off A 1/16 Final   20010105 INFO
Örgryte IS 2 Romelanda UF 6 4 P 13:50 Kviberg 7 A B12 Play off B 1/32 Final   20012205 INFO
Mjällby AIF Örgryte IS 0 2 15:50 Grimbo 4 B15S Play off B 1/4 Final   20007607 INFO
Örgryte IS 2 Onsala BK 1 4 3 17:00 Kviberg 10 A B11 Play off B 1/16 Final   20013008 INFO
Örgryte IS Dalkurd FF 2 0 17:20 Grimbo 3 B16 Play off A 1/16 Final   20007509 INFO
Örgryte IS Blackburn Celtic Youth 4 1 19:40 Heden 4 B18 Play off A 1/16 Final   20000410 INFO
Blau-Weiß 96 Schenefeld Örgryte IS 2 10 1 19:40 Kviberg 9 A B12 Play off B 1/16 Final   20011410 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Euro Soccer Academy Örgryte IS 2 3 7 08:50 Kviberg 4 B11 Play off B 1/8 Final   21001801  
Örgryte IS Cap Jeune 31 0 5 09:10 Bravida Arena B16 Play off A 1/8 Final   21013201 INFO
Lusaka Youth Soccer Academy Örgryte IS 0 1 09:10 Kviberg 2 B18 Play off A 1/8 Final   21001501 INFO
BK Forward Örgryte IS 1 0 11:30 Bravida Arena B15S Play off B Semifinal   21013203 INFO
Örgryte IS 2 ADC Proença-a-Nova 3 1 14:20 Heden 6 B11 Play off B 1/4 Final   21000607 INFO
Örgryte IS Karlslunds IF HFK 2 0 15:30 Överåsvallen B18 Play off A 1/4 Final   21001105 INFO
Gauldal Fotballklubb Örgryte IS 2 2 1 19:30 Heden 5 B11 Play off B Semifinal   21000512 INFO
Örgryte IS Skövde AIK 6 5 P 20:30 Överåsvallen B18 Play off A Semifinal   21001109 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Entente Sannois Saint Gratien Örgryte IS 3 1 P 17:40 Gamla Ullevi B18 Play off A Final   22001207 INFO
Gothia Cup is using