Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

AIK FF

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
AIK FF F04A FC Connecticut 0 0 08:00 Ruddalen 5 G13 Grp 3   17012600 INFO
Footgeneration FA Algarve AIK FF P06-U 1 1 4 08:50 Ruddalen 3 B11 Grp 7   17006701 INFO
AIK FF FC Ajax - Tallinn 4 2 09:00 Kobbens IP 3 G12 Grp 3   17014100 INFO
Lerums IS AIK FF 1 0 09:00 Öisgården G14 Grp 1   17010900 INFO
AIK FF F06 Akademi IK Zenith 10 0 09:50 Heden 6 G11 Grp 1   17000601 INFO
ADC Proença-a-Nova AIK FF P06-U 2 1 6 09:50 Apelsinplan 3 B11 Grp 4   17013801  
AIK FF Mjällby AIF 2 0 10:10 Bravida Arena B15S Grp 6   17013202 INFO
AIK FF Gasteizko Neskak 2 3 13:40 Valhalla IP G17E Grp 2   17001004 INFO
LAZ Stockerau AIK FF 2 0 14:00 Ruddalen 4 G12 Grp 3   17006806 INFO
Lerums IS AIK FF 0 16 15:30 Öisgården G15 Grp 3   17010907 INFO
Örebro SK AIK FF 1 3 16:00 Grimbo 4 B15S Grp 6   17007607 INFO
Dallas Texans AIK FF 3 0 16:30 Slottskogsvallen G16 Grp 1   17000908 INFO
AIK FF Gamba Osaka 0 1 17:20 SKF Arena B17E Grp 3   17000208 INFO

tisdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Umeå IK FF AIK FF 0 1 09:00 Valhalla IP G17E Grp 2   18001000
IFK Göteborg AIK FF F06 Akademi 0 5 09:50 Heden 5 G11 Grp 1   18000501 INFO
AIK FF Hjuviks AIK F01 0 1 10:00 Guldheden Södra G16 Grp 1   18000801 INFO
AIK FF P06-U 2 Älvsborg FF 1 5 1 11:10 Åkeredsvallen 4 B11 Grp 4   18009902 INFO
AIK FF Austin Lonestars 3 0 13:40 Mossens IP G14 Grp 1   18000705 INFO
IFK Nyköping AIK FF F04A 1 6 14:40 Ruddalen 2 G13 Grp 3   18006606 INFO
Onsala BK 2 AIK FF F06 Akademi 1 6 14:50 Heden 5 G11 Grp 1   18000507 INFO
IF Väster 2 AIK FF 0 4 14:50 Kobbens IP 3 G12 Grp 3   18014107 INFO
AIK FF P06-U 1 Näsets SK 1 18 0 15:20 Åkeredsvallen 4 B11 Grp 7   18009907 INFO
AIK FF JK Tabasalu 8 0 16:30 Heden 3 G15 Grp 3   18000307 INFO
Ängelholms FF AIK FF 1 5 17:00 Bravida Arena B15S Grp 6   18013207 INFO
IFK Göteborg AIK FF 1 1 18:00 SKF Arena B17E Grp 3   18000209 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
AIK FF Walddörfer SV 2 2 09:00 Guldheden Södra G16 Grp 1   19000801 INFO
Gimonäs Umeå IF AIK FF 0 10 11:50 Majvallen G14 Grp 1   19001304 INFO
AIK FF Aberdeen FC 2 1 12:00 Heden 4 B17E Grp 3   19000404 INFO
AIK FF P06-U 1 LAZ Stockerau 2 2 12:10 Ruddalen 3 B11 Grp 7   19006705 INFO
Adolfsbergs IK AIK FF 0 1 12:30 Gröna Vallen G15 Grp 3   19014205 INFO
Åsa IF AIK FF F04A 0 1 12:30 Kobbens IP 1 G13 Grp 3   19013905 INFO
AIK FF P06-U 2 TuS Haltern am See 1 3 13:00 Apelsinplan 3 B11 Grp 4   19013806 INFO
Azalea BK 1 AIK FF 1 3 13:50 Ruddalen 4 G12 Grp 3   19006807 INFO
Red Star Belgrad AIK FF 0 2 16:00 Valhalla IP G17E Grp 2   19001007 INFO
AIK FF F06 Akademi Goal Girls 9 1 16:30 Heden 6 G11 Grp 1   19000610 INFO
AIK FF Varbergs BoIS FC 3 1 16:50 Grimbo 4 B15S Grp 6   19007608 INFO
FC Preußen Espelkamp AIK FF P06-U 2 1 7 17:00 Ruddalen 4 B11 Play off A 1/32 Final   19006810 INFO
AIK FF P06-U 1 V. Frölunda IF 2 9 1 17:00 Kobbens IP 3 B11 Play off A 1/32 Final   19014109 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
AIK FF P06-U 1 AIK FF P06-U 2 7 5 08:00 Ruddalen 3 B11 Play off A 1/16 Final   20006700 INFO
AIK FF Skinnskattebergs SK 11 0 08:00 Majvallen G14 Play off A 1/32 Final   20001300 INFO
AIK FF P06-U 1 AIK FF P06-U 2 7 5 08:00 Ruddalen 3 B11 Play off A 1/16 Final   20006700 INFO
AIK FF Boo FF 1 3 5 08:00 Kobbens IP 3 G12 Play off A 1/16 Final   20014100 INFO
AIK FF Helsingborgs IF 3 1 09:00 SKF Arena B17E Play off A 1/8 Final   20000201 INFO
AIK FF Skövde KIK/Våmb 1 2 10:10 Heden 3 G16 Play off B 1/32 Final   20000302 INFO
AIK FF IFK Göteborg 12 0 10:10 Guldheden Södra G15 Play off A 1/32 Final   20000802 INFO
AIK FF F06 Akademi Enskede IK 5 6 P 10:40 Heden 6 G11 Play off A 1/4 Final   20000603 INFO
AP Top 54 1 AIK FF P06-U 1 1 7 12:20 Åkeredsvallen 4 B11 Play off A 1/8 Final   20009905 INFO
Oulu Nice Soccer AIK FF 0 1 12:40 Backavallen 1 G14 Play off A 1/16 Final   20012705 INFO
AIK FF F04A Askims IK 3 0 12:40 Åkeredsvallen 1 G13 Play off A 1/8 Final   20006205 INFO
AIK FF Åhus IF 17 0 14:20 Majvallen G15 Play off A 1/16 Final   20001306 INFO
AIK FF FC Rosengård 2 0 16:10 Heden 4 G17E Play off A 1/4 Final   20000407 INFO
Right to Dream AIK FF 5 4 P 16:10 SKF Arena B17E Play off A 1/4 Final   20000207 INFO
Marin FC 1 AIK FF F04A 2 0 17:50 Slottskogsvallen G13 Play off A 1/4 Final   20000908 INFO
AIK FF BK Häcken 4 3 18:10 Grimbo 4 B15S Play off A 1/4 Final   20007609 INFO
AIK FF FK Fjellhamar 10 1 18:30 Sälöfjordsplan 1 G15 Play off A 1/8 Final   20007710 INFO
Lillestrøm SK AIK FF 0 5 19:10 Slättadamm 1 G14 Play off A 1/8 Final   20006911 INFO
Prep School Lions 1 AIK FF P06-U 1 9 7 P 19:40 Kviberg 10 A B11 Play off A 1/4 Final   20013011 INFO

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Boo FF AIK FF 0 2 10:30 Härlanda 2 G14 Play off A 1/4 Final   21011002 INFO
Team Odense Q AIK FF 4 2 11:40 Heden 4 G15 Play off A 1/4 Final   21000403 INFO
IFK Göteborg AIK FF 1 3 14:00 Bravida Arena B15S Play off A Semifinal   21013205 INFO
AIK FF Breidablik 1 2 1 18:00 Överåsvallen G14 Play off A Semifinal   21001107 INFO
AIK FF NorCal PDP 0 3 19:00 Valhalla IP G17E Play off A Semifinal   21001009 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Hammarby IF FF AIK FF 4 5 P 08:30 Gamla Ullevi G14 Play off A Final   22001200 INFO
AIK FF Hammarby IF FF 0 3 12:45 SKF Arena B15S Play off A Final   22000203 INFO
Gothia Cup is using