Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

BK Häcken

måndag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Asker SKK 2 BK Häcken 1 0 08:00 Slättadamm 3 G14 Grp 18   17007100 INFO
BK Häcken Viggbyholms IK FF Röd 0 4 08:50 Slättadamm 3 G13 Grp 9   17007101 INFO
BK Häcken GIF Sundsvall 4 1 09:00 Grimbo 4 B15S Grp 2   17007601 INFO
Asre BK Häcken 1 2 1 09:40 Slättadamm 3 B13 Grp 23   17007102 INFO
Lillestrøm SK 1 BK Häcken 2 1 2 09:50 Slättadamm 2 B12 Grp 33   17007001 INFO
BK Häcken Carinthia Soccer Women - Spittal/Drau 0 8 10:50 Guldheden Södra G16 Grp 2   17000802 INFO
BK Häcken 1 Coerver Coaching Tunisie 0 6 11:30 Slättadamm 4 B11 Grp 21   17007203 INFO
BK Häcken 2 JSSL Singapore 1 1 6 11:30 Slättadamm 2 B11 Grp 24   17007003 INFO
DJK Arminia Eilendorf BK Häcken 2 1 6 12:00 Slättadamm 1 B13 Grp 26   17006904 INFO
BK Häcken Oulu Nice Soccer 0 2 13:30 Slättadamm 3 G14 Grp 18   17007106 INFO
BK Häcken 2 Lillestrøm SK 0 4 14:20 Slättadamm 3 B14 Grp 38   17007107 INFO
BK Häcken 1 SC Vier- und Marschlande Hamburg 6 0 14:40 Slättadamm 1 B14 Grp 41   17006907 INFO
BK Häcken 1 Utpal Shanghvi Global School 16 1 14:50 Slättadamm 2 B12 Grp 31   17007007 INFO
BK Häcken 2 SS Academy/Jankidevi public school 27 2 14:50 Slättadamm 4 B12 Grp 33   17007207 INFO
BK Häcken Orsomarso FC 1 0 15:00 Heden 4 B17E Grp 4   17000406 INFO
BK Häcken 1 Løv-Ham 3 1 16:00 Slättadamm 3 B13 Grp 23   17007109 INFO
Enskede IK BK Häcken 10 0 16:30 Heden 6 G11 Grp 4   17000609 INFO
BK Häcken 2 Lyn Fotball 3 2 17:30 Grimbo 2 B13 Grp 26   17007410 INFO

onsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
BK Häcken 1 Asre 1 1 08:50 Slättadamm 4 B12 Grp 31   19007201 INFO
BK Häcken 1 Breidablik 5 7 0 10:00 Slättadamm 1 B14 Grp 41   19006902 INFO
BK Häcken 2 Breidablik 3 2 0 10:00 Slättadamm 3 B14 Grp 38   19007102 INFO
BK Häcken FDF - Academia FC 1 5 10:00 Slottskogsvallen G16 Grp 2   19000902 INFO
BK Häcken 1 Utpal Shanghvi Global School 2 17 0 10:30 Slättadamm 2 B11 Grp 21   19007003 INFO
BK Häcken 2 Hässelby SK FF 2 0 10:50 Slättadamm 1 B13 Grp 26   19006903 INFO
BK Häcken 1 Sollentuna FK 2 1 0 10:50 Slättadamm 3 B13 Grp 23   19007103 INFO
BK Häcken 2 Sollentuna FK 0 0 11:20 Slättadamm 2 B12 Grp 33   19007004 INFO
Hammarby IF FF BK Häcken 2 0 12:10 Grimbo 4 B15S Grp 2   19007604 INFO
BK Häcken 2 West Vancouver Soccer Club 0 6 12:10 Slättadamm 2 B11 Grp 24   19007005 INFO
IF Elfsborg BK Häcken 0 0 13:10 Heden 4 B17E Grp 4   19000405 INFO
Ylämyllyn Yllätys BK Häcken 1 2 13:20 Slättadamm 3 G13 Grp 9   19007106 INFO
BK Häcken IFK Solna 1 1 13:20 Slättadamm 1 G14 Grp 18   19006906 INFO
JSSL Singapore 1 BK Häcken 2 8 0 15:50 Slättadamm 2 B12 Play off A 1/32 Final   19007008 INFO
BK Häcken 1 Lillestrøm SK 1 3 2 15:50 Backavallen 3 B12 Play off A 1/32 Final   19012908 INFO
MKS Olimpia Szczecin BK Häcken 8 1 16:30 Heden 5 G11 Grp 4   19000510 INFO
Hisingsbacka FC BK Häcken 1 4 3 16:50 Slättadamm 4 B11 Play off A 1/32 Final   19007208 INFO
BK Häcken 2 Braishfield Bees FC 2 0 18:00 Bravida Arena B14 Play off B 1/64 Final   19013209 INFO
BK Häcken 1 FH 2 14 0 18:30 Slättadamm 3 B14 Play off A 1/64 Final   19007111 INFO

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Grupp Omgång   Matchnr Live  
Bele Barkarby IF 1 BK Häcken 1 3 1 08:00 Slättadamm 2 B12 Play off A 1/16 Final   20007000 INFO
GAIS BK Häcken 1 2 1 08:00 Krokängsplan B14 Play off A 1/32 Final   20008200 INFO
Roanoke Star BK Häcken 4 1 08:00 Kortedalavallen G14 Play off B 1/32 Final   20004200  
Oppsal IF BK Häcken 1 8 0 08:00 Grimbo 3 B13 Play off A 1/32 Final   20007500 INFO
BK Häcken 2 Västerås SK Ungdom 3 0 09:00 Tuvevallen 2 B13 Play off A 1/32 Final   20008101 INFO
BK Häcken NK KRŠKO 7 6 P 10:20 Heden 4 B17E Play off A 1/8 Final   20000402 INFO
Helsingborgs IF BK Häcken 0 1 10:20 Grimbo 4 B15S Play off A 1/8 Final   20007602 INFO
BK Häcken KL Youth Soccer 2 4 P 10:20 Mossens IP G16 Play off B 1/32 Final   20000702 INFO
JSSL Singapore 2 BK Häcken 2 0 4 10:40 Slättadamm 2 B11 Play off B 1/32 Final   20007003 INFO
BK Häcken 2 SG Findorff 9 1 11:00 Krokängsplan B14 Play off B 1/32 Final   20008203 INFO
BK Häcken Onsala BK 1 3 2 P 11:40 Åby 9 G11 Play off B 1/8 Final   20011204 INFO
Lillestrøm SK BK Häcken 2 0 4 13:00 Sälöfjordsplan 2 B13 Play off A 1/16 Final   20007805 INFO
Helsingborgs IF 1 BK Häcken 2 2 1 15:20 Slättadamm 2 B11 Play off B 1/16 Final   20007008 INFO
IK Zenith BK Häcken 2 2 0 17:00 Slättadamm 3 B14 Play off B 1/16 Final   20007109 INFO
IK Zenith BK Häcken 3 1 17:10 Åby 4 G11 Play off B 1/4 Final   20010309 INFO
Antiguoko BK Häcken 2 2 0 17:10 Gröna Vallen B13 Play off A 1/8 Final   20014209 INFO
AIK FF BK Häcken 4 3 18:10 Grimbo 4 B15S Play off A 1/4 Final   20007609 INFO
ASEC BK Häcken 7 6 P 18:20 SKF Arena B17E Play off A 1/4 Final   20000209 INFO
Älvsborg FF BK Häcken 6 5 P 19:30 Majvallen G13 Play off B 1/8 Final   20001311 INFO
Gothia Cup is using