Detta är resultaten från Gothia Cup 2017. Se de senaste resultaten från Gothia Cup 2019 här.

torsdag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
Club España Fc Franconville PB 6 2 09:50 Kviberg 13 1/32 Final   20002802 INFO
Kungsladugårds BK Azalea BK 0 4 09:50 Kortedalavallen 1/32 Final   20004202 INFO
Etne IL Västerås BK 30 0 3 10:00 Kviberg 3 1/32 Final   20001602 INFO
Mankato United Fire Torsåkers IF 0 1 10:00 Ruddalen 2 1/32 Final   20006602 INFO
CASL Challenge FC Djursholm 0 6 10:00 Tuvevallen 2 1/32 Final   20008102 INFO
Ploërmel FC IF Eker Örebro 3 0 10:00 Kobbens IP 2 1/32 Final   20014002 INFO
AIK FF Skövde KIK/Våmb 1 2 10:10 Heden 3 1/32 Final   20000302 INFO
Storfors AIK Malmslätts AIK 3 0 10:10 Överåsvallen 1/32 Final   20001102 INFO
BK Häcken KL Youth Soccer 2 4 P 10:20 Mossens IP 1/32 Final   20000702 INFO
Mölndal Fotboll Azalea BK 2 1 13:50 Kviberg 13 1/16 Final   20002806 INFO
Lillehammer KFK Backatorp IF 4 0 14:00 Kviberg 23 1/16 Final   20003806  
Club España Ploërmel FC 0 2 14:00 Ruddalen 2 1/16 Final   20006605 INFO
Eskilstuna United DFF 1 Torsåkers IF 2 0 14:00 Kobbens IP 2 1/16 Final   20014006 INFO
Herlufsholm GF Skövde KIK/Våmb 1 3 14:10 Ruddalen 1 1/16 Final   20006506 INFO
FK Karlskrona FC Djursholm 0 2 14:10 Tuvevallen 2 1/16 Final   20008106 INFO
Hipica Campinas Mankato United Attack 0 4 14:10 Kviberg 25 1/16 Final   20012506  
Gauldal Fotballklubb Assi IF 0 3 14:20 Kviberg 22 1/16 Final   20003706 INFO
KA CO Cachan 4 2 14:20 Grimbo 1 1/16 Final   20007306 INFO
Mutiny FC Västerås BK 30 2 0 14:20 Ruddalen 5 1/16 Final   20012606 INFO
Hjuviks AIK F01 Løv-Ham/Bønes 1 2 14:20 Backavallen 2 1/16 Final   20012806 INFO
Västanfors IF KL Youth Soccer 5 6 P 14:50 Mossens IP 1/16 Final   20000706 INFO
Simmons Premier Soccer Club Storfors AIK 3 4 P 14:50 Bravida Arena 1/16 Final   20013205 INFO
Rödeby AIF Kungsbacka DFF 0 3 P 15:00 Inlag 10 1/16 Final   20009207 INFO
Piteå IF DFF BV Werther 0 2 15:10 Heden 3 1/16 Final   20000307 INFO
Greve Fodbold Östansbo IS 4 0 15:10 Inlag 9 1/16 Final   20009107 INFO
Mölndal Fotboll Lillehammer KFK 2 0 18:00 Härlanda 1 1/8 Final   20009810 INFO
Løv-Ham/Bønes FC Djursholm 0 1 18:10 Grimbo 1 1/8 Final   20007310 INFO
Eskilstuna United DFF 1 Mutiny FC 1 0 18:20 Åkeredsvallen 1 1/8 Final   20006210 INFO
Ploërmel FC Skövde KIK/Våmb 0 1 18:25 Kobbens IP 1 1/8 Final   20013909 INFO
Kungsbacka DFF KL Youth Soccer 5 6 P 19:00 Åby 5 1/8 Final   20010410 INFO
Storfors AIK KA 0 1 19:10 Backavallen 1 1/8 Final   20012711 INFO
Greve Fodbold BV Werther 8 1 19:30 Inlag 5 1/8 Final   20008711 INFO
Assi IF Mankato United Attack 0 1 19:30 Kviberg 25 1/8 Final   20012510  

fredag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
KL Youth Soccer Mölndal Fotboll 0 2 12:40 Kviberg 3 1/4 Final   21001604 INFO
Eskilstuna United DFF 1 FC Djursholm 0 1 12:40 Kviberg 11 1/4 Final   21002604  
Greve Fodbold Mankato United Attack 6 2 12:40 Kviberg 13 1/4 Final   21002804 INFO
KA Skövde KIK/Våmb 4 6 P 12:40 Prioritet Serneke Arena (Kviberg) 1/4 Final   21013304 INFO
Mölndal Fotboll FC Djursholm 0 1 16:40 Kviberg 5 Semifinal   21002007 INFO
Greve Fodbold Skövde KIK/Våmb 4 0 17:00 Kviberg 2 Semifinal   21001507 INFO

lördag

  Hemmalag Bortalag Resultat  Tid Plan Omgång   Matchnr Live  
FC Djursholm Greve Fodbold 2 1 16:30 Heden 4 Final   22000406 INFO
Gothia Cup is using